استعدادی که 7 ماه خانه نشین است، هیچ مسئولی پیگیر درمان نیست

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرنگاران، گروه استان ها - محمد صالحی: روژان عرب عامری تکواندوکار 16 ساله گلستانی فعالیت در این رشته را از هشت سالگی در گرگان زیر نظر استاد برزگری شروع کرد و یک سال بعد با فاطمه کلاسنگیانی این جهت را ادامه داد تا در هفت سال اخیر زیر نظر وی کار نموده باشد.

استعدادی که 7 ماه خانه نشین است، هیچ مسئولی پیگیر درمان نیست

در همان ابتدای فعالیتش عنوان های زیادی در سطح استان کسب کرد و سال 94 در نخستین رقابتش در سطح کشور در رده سنی نونهالان پیروز به کسب مقام سوم در بخش پومسه شد.

روژان در سال 95 در مسابقات کیوروگی نوجوانان ضمن کسب عنوان قهرمانی کشور به عنوان فنی ترین تکواندوکار معرفی گردید تا به اردوی تیم ملی تکواندو نوجوانان دختر دعوت گردد.

وی اردیبهشت سال جاری در مسابقات کشوری در بخش هان مادانگ شرکت کرد که جنبه انتخابی مسابقات جهانی کره جنوبی را داشت و پیروز به کسب یک مقام دوم و دو مقام سوم شد.

روژان در این رقابت ها از ناحیه رباط و مینیسک پای چپ دچار پارگی شد و با پیگیری های خانواده اش و هزینه های شخصی در گرگان عمل کرد که این عمل ناپیروز بود.

اکنون با گذشت هفت ماه از عمل ناپیروز روژان در گرگان و با وجود پیگیری های مداوم خودش و خانواده اش، هنوز پیروز به عمل جراحی در تهران نشده تا این تکواندوکار با استعداد و 16 ساله خانه نشین گردد.

اجازه دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان را به من ندادند

مادر روژان عرب عامری در مصاحبه با مهر به مصدومیتی که برای دخترش پیش آمد اشاره می نماید و می گوید: پس از این مصدومیت دنبال کارهای روژان به وسیله هیئت پزشکی ورزشی استان رفتیم تا نامه بزنند و فدراسیون پیگیری کند که به وسیله بیمه پزشکی ورزشی به صورت رایگان درمان گردد اما هیچ کدام از پیگری های ما را جواب ندادند.

فاطمه عبادی ادامه می دهد: حتی با آقای فیروزی رئیس هیئت تکواندو چندین بار تماس گرفتم اما نتوانستم با ایشان ارتباط برقرار کنم و هیچ توجهی به ما نشد. اردیبهشت سال جاری پس از آسیب دیدگی روژان به اداره کل ورزش و جوانان استان مراجعه کردم که آقای طیبی مسافرت خارج از کشور بودند و دفعات بعدی هم اجازه دیدار با ایشان را به من ندادند.

وی اضافه می نماید: حرف من این بود که فقط یک نامه به من بدهید تا بتوانم وام بگیرم و روژان را درمان کنم اما هیچ توجهی به ما نشد و با هزینه شخصی 10 میلیون تومانی عمل اول را در گرگان انجام دادیم که ناپیروز بود و اکنون برای عمل دوم در تهران باید 15 میلیون تومان هزینه کنیم.

مادر روژان عرب عامری می گوید: فاکتورهایی که برای عمل اول روژان هزینه کردم را به من برگرداندند و گفتند شامل بیمه نمی گردد در حالی که در تهران گفتند این هزینه ها شامل بیمه است، پس از آن برای پیگیری بیمه به اداره کل ورزش و جوانان گلستان مراجعه کردم و فقط 298 هزار تومان به حساب من ریختند، من گفتم روژان احتیاج به فیزیوتراپی، ورزش درمانی و آب درمانی دارد که هزینه های آن سنگین است اما هیچ توجهی نکردند.

عبادی ادامه می دهد: یک بار با چشم گریان نزد خانم هادیان معاون بانوان ورزش و جوانان گرگان رفتم و گفتم روژان احتیاج به یاری و حمایت دارد که من را به هیئت تکواندو معرفی کرد و آنها من را به هلال احمر معرفی کردند تا از وظیفه خودشان فرار نمایند و این موضوع خیلی برای ما ناراحت نماینده بود.

وی اضافه می نماید: هیئت تکواندو استان هیچ یاریی به من نکرد و خانم هادیان هم به من گفتند شماره کارت بدهید تا 100 هزار تومان برای شما واریز کنم و من گفتم برای گذایی نیامده ام و فقط وظیفه خودتان را انجام دهید.

هیچ مسئولی به ملاقات روژان نیامد

مادر روژان عرب عامری از بی توجهی ها به دخترش به شدت گله مند است، عبادی می گوید: زمانی که این مسائل را برای مسئولان عنوان می کنیم فکر می نمایند با 100 هزار تومان یا 200 هزار تومان مشکل ما حل می گردد و از ما شماره کارت می خواهند در حالی که مشکل روژان با این مبالغ حل نمی گردد.

عبادی ادامه می دهد: اگر عمل جراحی روژان همان اول در تهران انجام می شد بعد از 6 ماه می توانست به ورزش برگردد، آن موقع پرونده مربوط به آسیب دیدگی هم برای روژان تشکیل دادیم اما آقای میرابی در اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان به ما گفتند به فدراسیون برای پرداخت هزینه ها نامه زدیم اما تائید نشد.

وی با بیان اینکه واقعا نمی دانم به چه کسی باید این صحبت ها را بگوییم تا کاری برای ما انجام دهد، اظهار می نماید: مسئولان هیئت تکواندو استان به ملاقات تمام ورزشکاران آسیب دیده رفتند اما هیچ کس به ملاقات روژان نیامد، یعنی روژان ارزش یک ملاقات را هم نداشت؟

عبادی اضافه می نماید: روژان از لحاظ روحی هم به مسئولان ورزش و تکواندو استان احتیاج داشت اما حتی این اتفاق هم نیفتاد و پس از گذشت 6 ماه از آسیب دیدگی روژان با من تماس گرفتند که می خواهیم به ملاقات روژان بیاییم که ما شرایطش را نداشتیم.

وی یادآور می گردد: من فقط می خواهم مسئولان ورزش و تکواندو استان وظیفه خودشان را انجام دهند اما حتی جواب تلفن ما را هم نمی دهند و این بی توجهی ها واقعا ناراحت نماینده است.

هیئت تکواندو برای اعزام به مسابقات کشوری از ما هزینه می گیرد

مادر روژان عرب عامری می گوید هیئت تکواندو گلستان فقط به ورزشکاران وعده و وعید می دهد، عبادی عنوان می نماید: قرار بود هیئت تکواندو استان شهریه ورزشکاران قهرمان را پرداخت کند اما این اتفاق رخ نداد. من برای هر مسابقه کشوری که روژان اعزام می گردد حداقل 500 هزار تومان هزینه می کنم.

وی اضافه می نماید: هزینه اسکان و برگزاری مسابقات کشوری با فدراسیون تکواندو است و هیئت تکواندو استان هزینه ایاب و ذهاب را از ما می گیرد و ورزشکاران را با مینی بوس به تهران می برند. در مسابقات کشوری در تهران دختران تکواندوکار استان باید پیاده تا مترو می رفتند و شلوغی مترو را تحمل می کردند که من راضی به این کار نشدم و با هزینه خودم روژان را به گرگان آوردم.

عبادی می گوید: روژان افتخارات زیادی برای استان گلستان کسب نموده و آیا ارزش این را ندارد که به وی توجه گردد؟ هیئت تکواندو استان تجلیل از قهرمانان می گذارد و یک دست لیوان یا سینی به آنها می دهد. واقعا یک قهرمان با چه انگیزه ای باید به تکواندو ادامه دهد وقتی پشت وی را خالی می نماید؟

وی ادامه می دهد: هیئت تکواندو استان برای حضور در مسابقات کشوری از ورزشکاران ورودی می گیرند، اما این هزینه ها چه می گردد و چرا برای اعزام ها از ما هزینه دریافت می نمایند؟

روژان با این شرایط از گلستان خواهد رفت

مادر روژان عرب عامری عنوان می نماید که با ادامه دار بودن این شرایط بانک اطلاعاتی روژان را تغییر خواهد داد، عبادی می گوید: اگر این بی توجهی ها ادامه پیدا کند بانک اطلاعات روژان را تغییر می دهیم تا برای استان تهران یا البرز به میدان برود زیرا آنجا اهمیت بیشتری به ورزشکاران می دهند. وی در لیگ عضو تیم لوازم خانگی کن در کرج است و تمام 10 مسابقه خود را با برد پشت سر گذاشته بود.

وی ادامه می دهد: وقتی برای گلستان مقام می آوریم حتی نمی توانیم رئیس و دبیر هیئت تکواندو استان را ببینیم، وقتی روژان با تمام سختی ها مقام می آورد اما حمایتی از آن نمی گردد چرا باید در مسابقات از استان گلستان شرکت کنیم؟

وی یادآور می گردد: اگر برای عمل نخست روژان از ما حمایت می شد این مسائل را نداشتیم و اکنون دخترم می توانست به ورزش ادامه دهد. قهرمانی که آن را به حال خودش رها کردند ارزش زیادی دارد و من تمام تلاشم را برای پیروزیت دخترم انجام می دهم و قول می دهم روژان روزی عنوان آسیایی و جهانی کسب کند.

تمام انگیزه هایم از بین رفت

مصدومیتی که هفت ماه قبل برای قهرمان گلستانی تکواندو نوجوانان دختر کشور پیش آمده وی را از ادامه فعالیت در این ورزش نا امید نموده است، روژان عرب عامری در مصاحبه با مهر می گوید: وقتی سال گذشته مدال طلای مسابقات تکواندو کشور را کسب کردم و به عنوان فنی ترین تکواندوکار معرفی گردیدم، تمرکزم روی مسابقات آسیایی و جهانی بود و حتی به المپیک فکر می کردم اما با این آسیب دیدگی خیلی از انگیزه هایم از بین رفت.

وی ادامه می دهد: عمل جراحی که در گرگان انجام دادم فقط در حدی است که بتوانم راه بروم اما نمی توانم ورزش را ادامه دهم و باید در تهران عمل کنم تا دوباره به تکواندو برگردم زیرا اگر با این شرایط به ورزش ادامه دهم احتمال آسیب دیدگی شدیدتر وجود دارد.

عرب عامری اضافه می نماید: اگر مسئولان ورزش و تکواندو استان پیگیری می کردند تا خردادماه عمل جراحی در تهران انجام دهم فرصت های خوبی در مسابقات مختلف داشتم، اما تمام آنها را از دست دادم و اگر دلگرمی های استادم نبود هیچ وقت به تکواندو بر نمی گشتم.

وی یادآور می گردد: سال جاری آخرین سال حضورم در رده سنی نوجوانان است و سال دیگر باید در رده سنی جوانان شرکت کنم اما با این شرایط حتی در مسابقات انتخابی آسیایی هم نمی توانم حضور داشته باشم.

به دلیل کوتاهی هیئت تکواندو از اردوی تیم ملی خط خوردم

قهرمان گلستانی تکواندو کشور می گوید سال گذشته کم کاری هیئت تکواندو استان موجب شد تا از اردوی تیم ملی خط بخورم، عرب عامری ادامه می دهد: سال گذشته که آقای کرامت رئیس هیئت تکواندو گلستان بودند، زمان ثبت نام برای اردوی تیم ملی نوجوانان تائید نهایی را نزدند تا در مسابقات جهانی کانادا شرکت کنم این در حالی بود که از هیئت به ما گفتند تائید نهایی شده و من وزنم را کم کردم و مدارکم کامل بود اما از فدراسیون گفتند نام من در لیست قرار ندارد.

وی اضافه می نماید: با تمام این شرایط سرمربی تیم ملی به من گفتند نامه ای از اداره کل ورزش و جوانان استان بیاورید تا اسم تو را رد کنیم که حتی مسئولان اداره کل ورزش و جوانان هم این کار را انجام ندادند و خیلی راحت از اردوی تیم ملی خط خوردم.

عرب عامری با انتقاد از بی توجهی هیئت تکواندو استان به ورزشکاران، می گوید: سفرهای ما به مسابقات کشوری با مینی بوس است و غذاهای مناسبی به ما نمی دهند، ورزشکار در روز مسابقه استرس دارد و باید تغذیه مناسبی داشته باشد اما این اتفاقات رخ نمی دهد، هیئت تکواندو استان می گوید برای اعزام ها بودجه نداریم و ورزشکاران خودشان باید هزینه را بدهند.

به گزارش تور آسیایی ارزان، از مسئولان ورزش و تکواندو گلستان و گرگان انتظار می رود همان طور که هنگام کسب مقام ورزشکاران با آنها عکس می گیرند، هنگام آسیب دیدگی هم آنها را تنها نگذارند. شاید روژان عرب عامری می توانست کیمیا علیزاده دیگری برای تکواندو کشور باشد اما هفت ماه است که به دلیل آسیب دیدگی خانه نشین شده و هیچ مسئولی سراغش را نمی گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 486

به "استعدادی که 7 ماه خانه نشین است، هیچ مسئولی پیگیر درمان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعدادی که 7 ماه خانه نشین است، هیچ مسئولی پیگیر درمان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید