اعلام آمادگی ایران برای یاری به حل وفصل اختلافات باکو و ایروان

به گزارش تور آسیایی ارزان، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام نمود که جمهوری اسلامی ایران تحولات اخیر در مرزهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به دقت زیر نظر دارد و آماده یاری به حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات دو کشور از جمله اختلاف اخیر است.

اعلام آمادگی ایران برای یاری به حل وفصل اختلافات باکو و ایروان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به مسائل بوجود آمده در مرزهای جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان گفت که ایران این تحولات را به دقت دنبال می نماید و برای یاری به حل وفصل آن آمادگی دارد.

خطیب زاده گفت: جمهوری اسلامی ایران با حساسیت و دقت، تحولات روزهای اخیر در مرزهای دو کشور همسایه جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان را دنبال می نماید و امیدوار است اختلاف پیش آمده، هر چه سریع تر با درایت طرفین و از طرق مسالمت آمیز حل و فصل شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران، ضمن تاکید بر ضرورت حفظ ثبات و آرامش در منطقه، طرفین را به خویشتنداری و پرهیز از دامن زدن به اختلافات و احترام به مرزهای دو کشور دعوت می نماید.

خطیب زاده در سرانجام بار دیگر بر آمادگی کشورمان برای یاری به حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات دو کشور از جمله اختلاف اخیر تأکید کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1672

به "اعلام آمادگی ایران برای یاری به حل وفصل اختلافات باکو و ایروان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی ایران برای یاری به حل وفصل اختلافات باکو و ایروان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید