امروز آسه به طبیعت بروید وآسه بیایید!

به گزارش تور آسیایی ارزان، معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از مردم درخواست کرد که در روز طبیعت با دقت بیشتری در طبیعت حضور داشته باشند و از رها کردن آتش فعال و زباله در جنگل و پارک های جنگلی خودداری نمایند.

امروز آسه به طبیعت بروید وآسه بیایید!

خبرنگاران: نقی شعبانیان در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه در پارک های جنگلی سراسر کشور در روز 13 فروردین(روز طبیعت) گشت های حفاظت از منابع طبیعی حضور خواهند داشت، گفت: از یک ماه قبل اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از طبیعت انجام شده و آماده سازی دستگاه ها و تجهیزات مورد احتیاج نیز انجام شده است.

وی اضافه نمود:البته مردم هم باید هنگام حضور در طبیعت نکاتی را رعایت نمایند و دقت بیشتری داشته باشند که البته در سال های اخیر رعایت این نکات بیشتر شده است.

معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور بر توجه به بعضی نکات برای حضور در طبیعت تاکید نمود و گفت:اگر مردم آتشی در طبیعت روشن کردند آتش را به حال خود رها ننمایند و به صورت فعال آن را ترک ننمایند و حتما آتش را با آب یا چند بیل خاک خاموش نمایند.

وی توضیح داد:بعلاوه مردم زباله ها خود را در طبیعت رها ننمایند. زباله هایی مانند پلاستیک و شیشه می توانند شبیه ذره بین عمل نموده و در منطقه ها گرم و خشک منجر به آتش سوزی گردد.

شعبانیان در خاتمه گفت: امیدواریم بتوانیم در روز طبیعت حافظ طبیعت باشیم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 13 فروردین 1403 بروزرسانی: 13 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4641

به "امروز آسه به طبیعت بروید وآسه بیایید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز آسه به طبیعت بروید وآسه بیایید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید