اولین بازوی روباتیک چوبی تولید شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، یک شرکت نوپای آمریکایی از تولید اولین بازوی روباتیک تمام چوبی خبر داده که قادر به انجام اموری همچون چیدن اشیا بر روی هم، ریختن مایعات در فنجان و غیره است.

اولین بازوی روباتیک چوبی تولید شد

بازوی روباتیک مذکور متشکل از قطعات چوبی است که بر روی صفحه ای بزرگ طراحی شده اند و کاربر می تواند این قطعات را از جای خود خارج کند و آنها را به یکدیگر پیوند بزند تا بازوی مذکور تکمیل شود.

بازوی روباتیک یادشده آرم پال نام دارد و در انتهای آن یک دسته کنترل نیز در نظر گرفته شده که برای تسهیل هدایت روبات قابل استفاده است. این بازوی روباتیک ساده که در چند دقیقه ساخته می شود هم برای صاحبان مشاغل و هم برای برنامه نویسان قابل استفاده است.

بخش های چوبی این بازوی روباتیک با استفاده از لیزر برش خورده و لذا قراردادن آنها در کنار هم به سادگی ممکن است. البته برخی بخش های هیدرولیک این روبات فلزی است. برای سوار کردن بازوی روباتیک آرم پال تنها باید از یک پیچ گوشتی استفاده شود. لذا بچه های ده سال به بالا هم می توانند از آن استفاده کنند.

این محصول با امکانات و اجزای متنوعی عرضه می شود. قیمت ساده ترین مدل این بازوی روباتیک 99 دلار است و مدل پیشرفته تر آن با دو بیل مکانیکی و دو جرثقیل مغناطیسی 139 دلار قیمت دارد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1133

به "اولین بازوی روباتیک چوبی تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین بازوی روباتیک چوبی تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید