این آسمانخراش از آسمان آویزان است

به گزارش تور آسیایی ارزان، این طرح های جسورانه از طریق شرکت معماری Clouds AO ترسیم شده است. آن ها پیشنهاد کرده اند که این برج، بر فراز دبی ساخته شود. معماران این پروژه رویایی، پیشنهاد می کنند که یک سیارک را به مدار زمین بفرستند و یک کابل با استحکام بالا از آن آویزان کنند و سپس برج را روی کابل بنا کنند.

این آسمانخراش از آسمان آویزان است

بر اساس ایده یک شرکت ساخت و ساز آینده نگر، برج عجیب آنالما (Analemma) از یک سیارک بزرگ روی یک کابل در هوا معلق می شود و به بلندترین ساختمان جهان تبدیل خواهد شد.

این ساختمان که از صد ها طبقه رستوران، مغازه، واحد های اداری، باغ ها، آپارتمان ها و حتی مکان هایی برای عبادت تشکیل شده است، هنگام چرخش روزانه بین نیمکره شمالی و جنوبی، چشم انداز ها بی سابقه ای را پیش چشم خواهد داشت.

تصاویر مفهومی خیره کننده، این آسمان خراش سفید بزرگ را نشان می دهد که در ارتفاع بیش از 32،000 متری از ابر ها و جو زمین در تاریکی فضا اوج می گیرد.

سایر تصاویر، این ساختمان را هزاران متر معلق در هوا و بر فراز خط افق نیویورک نشان می دهند.

این طرح های جسورانه از طریق شرکت معماری Clouds AO ترسیم شده است. آن ها پیشنهاد کرده اند که این برج، بر فراز دبی ساخته شود.

معماران این پروژه رویایی، پیشنهاد می کنند که یک سیارک را به مدار زمین بفرستند و یک کابل با استحکام بالا از آن آویزان کنند و سپس برج را روی کابل بنا کنند.

این آسمان خراش بیش از 3،400 متر در هوا معلق خواهد بود و دسترسی به آن تنها با استفاده از هواپیما های بدون سرنشین امکان پذیر می شود.

Clouds AO گفت: دستکاری سیارک ها دیگر به داستان های علمی تخیلی اختصاص نمی یابد. برج آنالما با بهره گیری از قدرت تفکر طراحی سیاره ای، میل به ارتفاع زیاد، انزوا و تحرک مداوم را مجسم می کند.

معماران در توضیح این طرح ها گفتند: با قرار دادن یک سیارک بزرگ در مدار زمین، می توان کابلی با استحکام بالا را به سمت سطح زمین پایین آورد که می توان یک برج فوق العاده بلند را از آن آویزان کرد. این نوع تازه از برج های معلق را می توان در هر نقطه از جهان ساخت و به مکان نهایی خود منتقل کرد.

این گروه خواستار ساخت آنالما بر فراز دبی هستند که ثابت کرده است متخصص در ساخت و ساز ساختمان های بلند با یک پنجم هزینه ساخت شهر نیویورک است.

این شرکت گفت که اندازه و شکل پنجره ها با در نظر گرفتن فشار ها و دما های مختلف با ارتفاع تغییر می کند.

اندازه نور روز در بالای آسمان خراش به دلیل انحنای زمین، 40 دقیقه افزایش می یابد.

موقعیت ساختمان در آسمان مسیری را دنبال می کند که هر روز از نیویورک و فلوریدا، تا آمریکای جنوبی را پیش از بازگشت به همان موقعیت اولیه خود، طی می کند.

الگوی مدار آن باید کالیبره شود تا برج به آرامی بر فراز نیویورک حرکت کند و چشم انداز های تماشایی از شهر در قسمت پایین این ساختمان قابل مشاهده باشد.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 21 دی 1401 بروزرسانی: 21 دی 1401 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2211

به "این آسمانخراش از آسمان آویزان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این آسمانخراش از آسمان آویزان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید