این نشانه ها می گوید شما فردی مغرور هستید

به گزارش تور آسیایی ارزان، غرور یک ویژگی منفی در افراد است که برای دیگران ناخوشایند خواهد بود.

این نشانه ها می گوید شما فردی مغرور هستید

همان طور که می دانید در محیط پیرامون ما انواع آدم ها با خصوصیات رفتاری مختلف حضور دارند. با بعضی از آن ها تعامل خوبی داریم و ارتباط برقرار کردن و معاشرت با آن ها برایمان خوشایند است ولی بعضی دیگر ممکن است این طور نباشند. در این مطلب از مجله اینترنتی خبرنگاران به بیان ویژگی های افراد مغرور می پردازیم.

عناوین مطلب

 • ویژگی های افراد مغرور
  • برون گرایی و تمایل به جلب توجه
  • غرور خودخواهانه و تحقیر دیگران از ویژگی های افراد مغرور
  • قدر نشناسی، یکی از اصول خودخواهی
  • حق به جانب بودن
  • منفعت طلبی و وجدان ضعیف از ویژگی های افراد مغرور
  • بعلاوه بخوانید:

ویژگی های افراد مغرور

انسان مغرور کیست؟ آیا داشتن غرور واقعا اینقدرها که ما فکر می کنیم بد است؟ ویژگی های آدم مغرور چیست بر چه اساسی به یک شخص مغرور گفته می گردد؟

برون گرایی و تمایل به جلب توجه

شاید قبل از اینکه با یک فرد مغرور به طور کامل آشنا شوید طرز رفتار وی برایتان مجذوب نماینده باشد چون افراد خودخواه معمولا درونگرا یا گوشه گیر نیستند بلکه بر عکس، کاملا اجتماعی و برونگرا جلوه می نمایند.

دوست دارند در جمع دیده شوند و جلب توجه نمایند به همین خاطر ممکن است با این افراد معاشرت کنید و تمایل به هم صحبت شدن با آن ها را داشته باشید و در ابتدا متوجه خودخواهی آن ها نشوید ولی بعدا، این موضوع برای شما بیشتر روشن خواهد شد.

غرور خودخواهانه و تحقیر دیگران از ویژگی های افراد مغرور

افراد خودخواه دوست دارند از دیگران بهتر و بالاتر دیده شوند اما در واقعیت، بهتر و کامل تر بودن کار چندان آسانی نیست و احتیاج به کوشش همه جانبه دارد. پس یک فرد خودخواه چون در وجود خود می داند که فزونی خاصی بر دیگران ندارد و حتی نقاط ضعف زیادی هم دارد برای برتر دیده شدن یا تقویت احساس برتر بودن در خود، متوسل به روش های نامناسب می گردد.

قدر نشناسی، یکی از اصول خودخواهی

افراد خودخواه هرگونه لطف و یاری سایرین را حق خود و انجام وظیفه ای برای دیگران می دانند به همین خاطر شاید هیچ وقت تشکر و قدردانی از طرف یک فرد خودخواه، مشاهده نگردد.

حتی اگر متوجه گردد دیگران انتظار قدردانی از وی را دارند شاید موضع بگیرد و ابراز نارضایتی کند. افراد خودخواه هیچ تمایلی به اقرار به لطف دیگران و جبران آن ندارند.

حق به جانب بودن

برای فردی که خودخواه است یکی از سخت ترین کارها عذرخواهی کردن است. این افراد به شدت از اعتراف کردن به خطا و اشتباه خود گریزان هستند ولی دوست ندارند خطاکار هم جلوه نمایند. به همین خاطر سعی می نمایند هر خطایی را که انجام می دهند به کلی منکر شوند و تقصیر اتفاقات را به دوش سایرین بیندازند.

در بعضی از موارد برای پنهان کردن تقصیر خود، اقدام به مظلوم نمایی نیز می نمایند و کوشش می نمایند خود را به عنوان قربانی اتفاقات معرفی نمایند تا مجبور به اعتراف درمورد اشتباه خود و عذرخواهی نشوند.

منفعت طلبی و وجدان ضعیف از ویژگی های افراد مغرور

افراد خودخواه به نوعی حریص هم هستند و تمام منافع یک موقعیت یا پروژه کاری یا هر موقعیت دیگر را تنها برای خود می خواهند و هیچ توجهی به حقوق دیگران و تمایلی به سهم دهی به اطرافیان خود ندارند پس اگر منافع مشترکی با این افراد در یک قضیه خاص دارید باید بسیار کوشش کنید که حق شما ضایع نگردد.

منفعت طلبی و فرصت طلبی جزو خصوصیات خودخواهانه افراد خودخواه است. یک فرد خودخواه، به شدت منفعت طلب است و حتی در بدترین شرایط که وظیفه انسانی ایجاب می نماید تا به یک فرد، یاری گردد شخص خودخواه هیچ میلی به این کار ندارد و منافع خود را در اولویت قرار می دهد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب برترین سن ازدواج چه زمانی است را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 3 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1402 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2255

به "این نشانه ها می گوید شما فردی مغرور هستید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نشانه ها می گوید شما فردی مغرور هستید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید