ببینید، در پمپ های بنزین امارات نیازی نیست پیاده شوید، ربات ها خودشان بنزین می زنند!

به گزارش تور آسیایی ارزان، امارات متحده عربی در حال استقرار بازوهای رباتیک در پمپ های بنزین خود برای رباتیک کردن روند سوخت گیری است. به لطف این بازوهای رباتیک، بیش از 20 میلیون نفر سوخت بهتر و سریع تری را برای خودروهای خود دریافت می کنند و هدررفت سوخت به حداقل خواهد رسید.

ببینید، در پمپ های بنزین امارات نیازی نیست پیاده شوید، ربات ها خودشان بنزین می زنند!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ایسنا، شرکت ملی نفت ابوظبی تازهترین نوآوری خود را معرفی کرد، بازوی رباتیکی که برای سوخت گیری خودرو در پمپ بنزین ظرف چند ثانیه طراحی شده است. این بازوی رباتیک دریچه باک بنزین را باز می کند، درپوش آن را جدا می کند و باک را به شکل دقیق و آسان پر می کند.

این بازوی رباتیک نه تنها باک خودرو را به مقدار مناسب پر می کند، بلکه به لطف بهره گیری از برنامه ای که مقدار دقیق سوخت موردنیاز را معین می کند، در وقت افراد نیز صرفه جویی می کند.

توسعه این بازوی رباتیک بیش از یک سال به طول انجامیده و نه تنها سرعت آن مثال زدنی است، بلکه سازگاری با محیط زیست و به حداقل رساندن خطرات نشت سوخت نیز از دیگر ویژگی های شاخص آن به شمار می رود.

این بازوی رباتیک چطور کار می کند؟

وقتی به یکی از پمپ های بنزین ADNOC که به این فناوری مجهز هستند، می رسید، نوع سوخت خود را روی نمایشگر لمسی پمپ یا برنامه مخصوص آن روی گوشی هوشمند خود انتخاب می کنید. بازوی رباتیک، سپس با حرکت دادن نازل و حسگرهای مناسب اطمینان حاصل می کند که نازل هنگام پمپاژ سوخت به درستی تراز شده باشد. دوربین ها و حسگرها بر این فرآیند نظارت می کنند و درعین حال اطمینان می دهند که همه چیز به درستی و ایمن انجام می شود. هنگامی که سوخت رسانی به سرانجام می رسد، بازوی رباتیک، نازل را عقب می کشد و با بستن درب باک و دریچه سوخت، راننده را راهی می کند.

توسعه این بازوی رباتیک بخشی از استراتژی پنج ساله ای است تا اطمینان حاصل شود که خودروها به درستی سوخت گیری می کنند. این فناوری همچنین بهره وری کارگران شاغل در پمپ بنزین را افزایش می دهد که به معنای صرف ساعت های کمتری در فضای باز در گرما و سرماست؛ البته از همه مهم تر، زمان انتظار برای مشتریان است که به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

آینده سریع و پاک

اماراتی ها همچنین اولین تجربه شخصی سازی شده با هوش مصنوعی را در منطقه برای سوخت گیری توسعه داده اند. به لطف این برنامه، دوربین های هوشمند، خودرو را شناسایی و بررسی می کنند و صفحه های دیجیتال، راننده را برای سوخت گیری هدایت می کنند. همه این کارها را می توان به راحتی از همان پشت فرمان انجام داد و نیازی به ترک خودرو نیست.

مسائل مربوط به سوخت رسانی شامل چالش های مختلفی است، مانند اینکه سطح بالای ترافیک می تواند منجر به طولانی تر شدن زمان انتظار در پمپ های بنزین شود؛ بنابراین پیاده سازی فناوری های تازه مانند این بازوی رباتیک می تواند کارایی را افزایش دهد و درعین حال نگرانی های ایمنی را برطرف و رضایت مشتری را فراهم کند.

این فناوری برای اولین بار در خاورمیانه و برای نخستین بار در آب وهوای گرم تابستان موردآزمایش قرار گرفته و پروژه آزمایشی آن در ابوظبی اجرا می شود. هدف آن نیز جمع آوری داده ها و اطلاعات است. سپس از این داده ها برای فعال کردن فناوری بازوی رباتیک در سراسر شبکه سوخت رسانی در امارات متحده عربی استفاده می شود.

اماراتی ها انتظار دارند این بازوی رباتیک تا سرانجام سال به طور کامل عملیاتی شود و در بیش از 500 پمپ بنزین مستقر شود و به بیش از 20 میلیون نفر خدمات رسانی کند.

5454

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5214

به "ببینید، در پمپ های بنزین امارات نیازی نیست پیاده شوید، ربات ها خودشان بنزین می زنند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید، در پمپ های بنزین امارات نیازی نیست پیاده شوید، ربات ها خودشان بنزین می زنند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید