اردیبهشت، فصل شکوفه های گیلاس در ژاپن: سفری به سرزمین آفتاب تابان

به گزارش تور آسیایی ارزان، کشور ژاپن یکی از کشورهای تاریخی و دیدنی آسیا بوده که با داشتن جاذبه های متنوع می تواند از گردشگران بیشماری پذیرایی نماید. ژاپن در کنار داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی، در هر فصل از سال میزبان جشنواره های متعددی بوده که هر کدام می تواند به تنهایی برای جذب گردشگران به این کشور کافی باشد. یکی از این جشنواره ها که هواداران بسیاری دارد، جشنواره شکوفه های گیلاس بوده که بسیار دیدنی هست. در فصل شکوفه های گیلاس، خیابانهای شهرهای ژاپن غرق در زیبایی بی مثال این شکوفه ها شده و تا چشم کار می نماید، مردمی را می بینیم که دوربین به دست گرفته اند تا تصویری زیبا را از این جاذبه به ثبت برسانند. با ما در مقاله جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن همراه شوید تا شما را از زمان جشن شکوفه های گیلاس ژاپن مطلع نماییم.

اردیبهشت، فصل شکوفه های گیلاس در ژاپن: سفری به سرزمین آفتاب تابان

آشنایی با کشور ژاپن

بسیاری از کسانی که برای اولین بار به ژاپن سفر می نمایند، از اینکه این کشور آسیایی کوچک که یکی از پیشرفته ترین کشورهای صنعتی در جهان محسوب می شود، دارای تاریخی غنی و بی نظیر با قدمت هزاران سال نیز هست، شگفت زده می شوند. در حقیقت، سالها قبل از اینکه بسیاری از عالی ترین کلیساهای اروپایی ساخته شوند، معابد شینتو و بودایی ژاپن ساخته شده و با دکور و طراحی زیبایشان زائران و حامیان مذهبی را به خود جذب می کردند. ژاپن در عین حال در حال پیشرفت کردن در امور تجاری و مهارتهای مختلف از چینی و سرامیک تا محصولات نساجی مانند ابریشم بوده که این کشور را در مسیر رسیدن به ثروت قرار می داد. بیشتر این سنتهای غنی هم با وجود جنگها و بلایای طبیعی حفظ یا بازسازی شده اند.

زمان استاندارد ژاپنی که به اختصار JST نامیده می شود، 9 ساعت با ساعت جهانی یا گرینویچ GMT اختلاف دارد. تمامی کشور ژاپن از شمال تا جنوب دارای همین استاندارد زمانی است. کشور ژاپن یک کشور چهار فصل هست؛ فصل بهار (مارس تا می)، تابستان (ژوئن تا آگوست)، پاییز (سپتامبر تا نوامبر) و زمستان (دسامبر تا فوریه). شرایط آب و هوا و دمای هوا هم به فصل و منطقه جغرافیایی بستگی دارد و در هر فصلی، جاذبه های متفاوت و نقاط دیدنی مختلفی برای بازدید وجود دارند.

زبان مردم ژاپن ژاپنی است. این زبان اگرچه بسیاری لغات را از زبان چینی گرفته، ولی با این وجود با زبان چینی هم ریشه نبوده و کاملا متفاوت هستند. زبان ژاپنی زبانی از شاخه ژاپنیک بوده و تنها زبان کره ای را میتوان به آن نزدیک دانست. در ژاپن بین 4000 تا 6000 گونه گیاهی وجود دارد. در فرهنگ ژاپنی برخی گیاهان دارای معانی نمادینی هستند مثلا شکوفه های گیلاس یا ساکورا نمایانگر زیبایی کوتاه مدت و درخت کاج یا ماتسو نماد عمر طولانی است.

در غذاهای ژاپنی نه تنها از میوه ها و حبوبات بلکه حتی از برخی از گلها و برگها نیز استفاده می شود. تاثیر زیبایی گیاهان در هنر گل آرایی به سبک ژاپنی که ایکبانا نامیده می شود و نیز در نقاشی، بافندگی، سفالگری و ظروف و وسایلی که با لاک مخصوص رنگ آمیزی شده، به چشم می آید. ژاپنی ها از گیاهان در داروسازی، رنگرزی منسوجات، ساخت کاغذ و ابزار نیز استفاده می نمایند. ژاپن دارای حیات وحشی بسیار منحصر بفرد بوده و برخی از گونه های دارکوب، قرقاول، سنجاقک، خرچنگ، کوسه ماهی، حلزون، سمندر و پستانداران دریایی ژاپن در هیچ جای دیگری یافت نمی شوند.

با وجود این همه تنوع و گوناگونی، تنها 118 نوع پستاندار وحشی زمینی در ژاپن زندگی می نمایند که بیشتر آنها جوندگان کوچکند. حیواناتی مثل خرس، گوزن، گراز، سنجاب های پرنده، خفاش، میمون و نوعی راکون به نام سگ راکون از جمله گونه های حیات وحش ژاپن هستند. ژاپن دارای 16 روز تعطیلی عمومی در طول سال بوده و مکانهای توریستی آن در این روزهای خاص بسیار شلوغ می شوند. بویژه تعطیلات آخر هفته طولانی در ماه می که با نام هفته طلایی Golden Week خوانده می شود و تعطیلات میانه آگوست به نام اوبون Obon که شلوغ ترین زمانهای سال در ژاپن هستند. بهتر است از سفر به ژاپن در این تعطیلات پرهیاهو و شلوغ پرهیز کنید.

آشنایی با فرهنگ مردم ژاپن

تبزرگ کردن یک رفتار اصلی و اساسی در ژاپن محسوب می شود. این کار احترام به دیگران را نشان داده و تنوعی از احساسات مانند قدردانی و عذرخواهی را به نمایش میگذارد. ژاپنی ها بعلاوه برای سلام و احوال پرسی کردن و درخواست لطف و یاری از دیگران تبزرگ می نمایند. هر چقدر تبزرگ شما عمیق تر باشد، نشان دهنده احترام بیشتر است. بسیاری از مردم ژاپن ماسک می پوشند. دلیل اصلی آن هم این است که از بینی و دهان خود در برابر ویروس ها و موارد آلرژی زا محافظت نمایند تا سرما نخورند و دچار علائم آلرژی نشوند. گاهی کسانی که سرما خورده اند، ماسک می زنند تا سرماخوردگی را به دیگران منتقل ننمایند. اخیرا هم افراد ماسک می پوشند تا دیگران چهره آنها را نبینند؛ مثلا خانم هایی که آرایش ندارند، ماسک می زنند تا صورتشان تعیین نباشد.

در کشور ژاپن، از قطارها و اتوبوس ها انتظار می رود که دقیقا روی برنامه کار نمایند، مگر اینکه تصادف یا اتفاق پیش بینی نشده ای اتفاق افتاده باشد. حتی در شهرهای بزرگی که برنامه ریزی های زمانی طبق دقیقه تنظیم می شوند، تقریبا تمامی قطارها به موقع می رسند. وقتی یک قطار دیر می رسد، اینکه چند دقیقه دیر نموده است، اعلام و از رسانه ها پخش می شود و دلیل آن بازگو می شود. در خصوص اتوبوس ها هم امکاناتی در ایستگاه های اتوبوس، در اینترنت یا اپلیکیشن های موبایل وجود دارند که نشان می دهند اتوبوس ها دقیقا کجا هستند و چه زمان به ایستگاه وارد می شوند.

در کشور ژاپن، بسیاری از مردم در قطار چرت می زنند. آنها می توانند این کار را انجام دهند، زیرا در ژاپن حتی اگر در منظر عموم بی دفاع به نظر برسید، بسیار کم اتفاق می افتد که از شما دزدی شود. دلیل اصلی این کار این است که بسیاری از مردم ژاپن که به سخت کوش بودن مشهور هستند، کمبود خواب دارند. بیشتر رستورانها به نشانه میهمان نوازی از مشتریانی که وارد رستوران می شوند، با آب و چای پذیرایی می نمایند. بعلاوه، بسیاری از رستورانها اوشیبوری (یک حوله کوچک مرطوب که در آب داغ قرار داده و چلانده شده) را به میهمانان خود ارائه می نمایند. در بسیاری از آنها، در فصل تابستان اوشیبوری سرد و در فصل زمستان اوشیبوری گرم برای میهمانان آورده می شود تا آنها بتوانند دستان خود را پاک نمایند.

اغلب اوقات در اطراف ورودی ها و سینک های رستورانها و خانه ها کپه های نمک دیده می شوند. اهرام مثلثی شکل نمک در بشقاب های کوچک قرار داده می شوند تا انرژی شیطانی و بدشانسی را دور نمایند و خوش شانسی بیافرینند. تئوری های متنوعی در خصوص ریشه این رسم عجیب وجود دارد؛ مانند اینکه نمک در کشور ژاپن معنای پاکی یا تجدید حیات دارد و به این دلیل در نقاط خاص قرار داده می شود. در ژاپن معمول است که هنگام خوردن سوپ و نودل سر و صدا نمایند. آنها آنقدر ملچ و مولوچ نموده که اگر شما موقع خوردن غذا سر و صدایی از خود در نیاورید، فکر می نمایند از غذا به میزان کافی خوشتان نیامده است.

هنگام غذا خوردن با ظروف ژاپنی، طبق استانداردهای اتیکت رفتاری رسم است که کاسه خود را در دست بگیرید. هر کاسه کوچک که درون آن برنج و غذاهای فرعی واقع شده است و از کف دست کوچکتر است، می بایست هنگام غذا خوردن در دست گرفته شود. اما بشقاب های مسطح که درون آنها ماهی و سایر اقلام خوراکی وجود دارند، می بایست روی میز قرار بگیرند. بعلاوه، اگر کاسه از کف دست شما بزرگتر باشد، بهتر است آن را در دست بگیرید. قوانین سختگیرانه ای در خصوص تخم مرغ ها هم در ژاپن وجود دارند تا تخم مرغ ها آنقدر سالم و ایمن باشند که بتوانند به صورت خام خورده شوند. تخم مرغ در ژاپن به انواع مختلف و متنوع خورده می شود؛ برای مثال روی برنج قرار می گیرد یا به عنوان تزئین غذا استفاده می شود.

سیزا Seiza یک نوع نشستن است که شبیه به زانو زدن بوده و قسمت رویی پاها روی زمین قرار می گیرند. این نوع نشستن روش رسمی نشستن در ژاپن به شمار می رود و بسیاری از مردم به طور مداوم اینگونه می نشینند. امروزه با معمول شدن سبک زندگی غربی در ژاپن، بسیاری از مردم بخصوص جوان ها می گویند با نشستن به سبک سیزا Seiza راحت نیستند اما حتی آنها هم در مناسبت های رسمی و جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن به سبک سیزا Seiza می نشینند.

جالب هست بدانید که با وجود کمبود سطل آشغال در خیابانهای ژاپن، آشغال بسیار کمی در خیابان دیده می شود. تمیز بودن بخش بزرگی از فرهنگ ژاپنی ها بشمار می رود و در جنبه های مختلف زندگی آنها از جمله در خیابان های تمیز و بدون آشغال نمود پیدا می نماید. اگر در سفر به این کشور احتیاج به سطل آشغال پیدا کردید، مانند خود ژاپنی ها عمل کنید؛ آشغال خود را نگه دارید تا زمانیکه به یک سطل آشغال برسید. معمولا فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت های این کشور دارای سطل آشغال هستند.

از لحظه ای که پایتان را به یکی از فروشگاه های ژاپن می گذارید، متوجه می شوید که این کشور مانند بسیاری دیگر از کشورهای آسیایی روی بسته بندی پلاستیکی اجناس مختلف تمرکز بسیار زیادی دارد بویژه موارد کاملا غیرضروری مانند نایلون های پلاستیکی که دور میوه های مختلف پیچیده شده اند. شما به عنوان یک توریست، کار زیادی نمی توانید برای تغییر این بخش از آداب و رسوم مردم ژاپن انجام دهید اما می توانید با به همراه بردن چیزهایی که به شما در استفاده نکردن از پلاستیک و نایلون یاری می نمایند، در صرفه جویی و کمتر استفاده کردن از پلاستیک کوشش کنید. از دیگر بخشهای فرهنگ مردم ژاپن هم میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

 • زبان می تواند برایتان یک مانع باشد.
 • غذاهای خوشمزه ژاپنی فقط سوشی و رامن نیستند.
 • انعام دادن در ژاپن متداول نیست.
 • چنگال در این کشور بسیار کم است.
 • در برخی نقاط کشور ژاپن و در برخی موقعیت ها می بایست کفش های خود را در بیاورید.
 • به عنوان کادو غذا ببرید.
 • درب تاکسی ها را محکم نبندید.
 • کیمونو را برای جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن به روش درست بپوشید.
 • از قاشق های چوبی درست بهره ببرید.
 • قوانین رفتاری بازدید از حمام های آب گرم Onsen را بدانید.
 • در مترو خوش رفتار و مبادی آداب باشید.

آشنایی با غذاهای کشور ژاپن

اوناگی

اوناگی یکی از غذاهای دریایی ژاپن است و روش های مختلفی برای طبخ و سرو آن وجود دارند. برخی این غذا را به شکل سوشی ارائه می دهند و برخی به همراه برنج و...به زبان ژاپنی اوناگی یعنی مارماهی تازه و این نوع ماهی دارای خواص بسیار زیادی است.

تمپورا

ژاپنی های در حال حاضر غذایی به نام تمپورا دارند که این غذا از سوی پرتغالی ها و در قرن 16 به این کشور آورده شد. این غذا شامل غذاهای دریایی، سبزیجات و...است که با یکدیگر ترکیب می شوند، دور آن را تخم مرغ و آرد می زنند و در روغن سرخ می نمایند.

سوشی

این غذای معروف ژاپنی در کل جهان توسعه پیدا نموده و در بسیاری از شهرها و رستوران های جهان می توانید سوشی را میل کنید. با این حال، سوشی را باید در ژاپن امتحان کرد. سوشی غذایی است متعلق به قرن 4 بعد از میلاد، از ماهی خام یا غذاهای دریایی دیگر و برنج تشکیل شده و در بشقابی لاکی یا چوبی سرو می شود.

اودون

یکی دیگر از نودل های ژاپنی، اودون است که با آن غذاهای بسیار متفاوتی تهیه می شود. یکی از این غذاها کاکجیرو است که از اودون، آب گوشت و تاپینگ هایی مانند میگو تشکیل شد. برای تهیه نودل اودون هم از آرد گندم استفاده می شود.

سوکی یاکی

اگر از آن دسته افرادی هستید که به غذاهای تهیه شده با گوشت گوساله علاقه دارید، سوکی یاکی را به شما معرفی می کنیم. این غذا شامل گوشت، توفو، سبزیجات، سس سویا، قارچ شیتاکه، شکر، میرین است. سوکی یاکی در بین ژاپنی ها به عنوان یک غذای زمستانی شناخته می شود که البته در دیگر روزهای سال نیز می توانید آن را در رستوران ها پیدا کنید.

دیگر غذاهای معروف ژاپن

 • رامن
 • سوپ میسو
 • ساشیمی
 • اوکونومی یامی
 • سوبا
 • Chankonabe

معروف ترین فستیوال های ژاپن در فصل بهار

 • Sakura Season: هر ساله اواخر اسفند تا اواسط فروردین می توانید شاهد سیل بزرگ شکوفه های گیلاس در شهرهای کیوتو، توکیو و اوزاکا باشید. طبیعت زیبای شکوفه های گیلاس مقصد سیل بزرگی از توریستان از سراسر جهانست.
 • miyako odori dance festival: نمایش پایکوبی گیشا در کیوتو که از سال 1873 هر ساله از 13 فروردین تا 11 اردیبهشت برگزار شده، یکی از زیباترین نمادهای ژاپن محسوب می شود. این نمایش در سالن نمایش تاریخی Kaburenjo برگزار گشته و قبل از آغاز نمایش از میهمانان با مراسم چای سنتی ژاپنی پذیرایی خواهد شد.
 • Tateyama Kurobe Alpine Route: این مسیر که به وسیله دو دیواره برفی به ارتفاع 20 متر احاطه شده، از اوایل آوریل تا اواخر آوریل چشم انداز ای جالب و دیدنی است و یکی از زیباترین مسیرهای پیاده روی به شمار میرود.
 • Inuyama: شهر کوچک ماتسوری که در اطراف قلعه اینویاما واقع شده، محل برگزاری این فستیوال سنتی فرهنگی است. فستیوال اینو یاما از سال 1635 هر ساله در تاریخ 14 و 15 فروردین در این شهر برگزار می شود و در روند خود چندین داستان حماسی اساطیری ژاپنی را به همراه عروسک بازی و پایکوبی به نمایش می گذارد.
 • Takayama: این فستیوال هر ساله در تاریخ 26 تا 27 فروردین و در شهر تاکایاما برگزار می شود. این شهر از سردترین منطقه ها برف گیر ژاپن بوده و اهالی آن با برگزاری این فستیوال به فصل بهار خوش آمدگویی می نمایند.
 • Earth Day Toky: اگر برنامه سفر خود را به بعد از فروردین منتقل نموده اید، می بایست در تاریخ 4 تا 5 اردیبهشت از این فستیوال پایکوبی و موسیقی دیدن نمائید. این فستیوال به دلیل جو شاد و مفرح و برگزاری پایکوبی های سنتی از معروف ترین فستیوال های ژاپنی به شمار میرود و همه ساله مقصد بسیاری از تورهای مسافرتی است.
 • Awashima Doll: فستیوال عروسک های Awashima در تاریخ 13 اسفند را از دست ندهید. این فستیوال به منظور روز دختر در ژاپن برگزار می شود و از فراگیرترین فستیوال های این کشور است. ژاپنی ها در این روز هزاران عروسک سنتی را به آب دریا می دهند. آنها اعتقاد دارند که با این روش انرژی های منفی و بدشانسی از دخترانشان به عروسک ها منتقل شده و در طول سال مسئله ای برای دخترها پیش نخواهد آمد.

جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

هانامی یا جشن شکوفه های گیلاس ژاپن یکی از مراسم های رایج در این کشور است. هانامی در زبان ژاپنی به معنی دیدن گلهاست. هانامی در هنگام شکوفایی شکوفه های ساکورا و به صورت جمع شدن دوستان و فامیل به دور هم و گستردن سفره در زیر درختان ساکورا برگزار می شود. جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن اولین بار در دوره نارا بین سالهای 710 تا 794 میلادی در بین اشراف مرسوم شد. در ابتدا، دیدن شکوفه های آلو مرسوم بود اما در دوره هی آن (سالهای 794 تا 1185 میلادی) شکوفه های گیلاس جایگزین شکوفه های آلو شدند.

از دوره ادو هانامی در بین عموم مردم رایج شد و امپراتور توکوگاوا یوشیمونه، هشتمین امپراتور دوره ادو هم جهت تشویق مردم و ترویج بیشتر هانامی دستور کاشت گسترده درختان گیلاس را در سراسر کشور صادر کرد. جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن با پخت غذاهای محلی، پایکوبی، موسیقی و پوشیدن لباس های سنتی همراه بوده و می تواند سوژه ای مناسب برای عکاسی و نقاشی باشد.

معروف ترین مکان ها در ژاپن برای دیدن شکوفه های گیلاس

توکیو

توکیو منطقه ها مختلفی برای دیدن شکوفه های گیلاس مشهور دارد. به Chidorigafuchi Moat بروید تا صدها شکوفه گیلاس را که در مسیر قصر امپراطوری خفته اند، ببینید. اگر در پی مکان خلوت تری هستید، براساس مقاله زمان جشن شکوفه های گیلاس ژاپن به Shinjuku Gyoen بروید تا فضای 144 هکتاری آن را که دارای بیش از 1500 درخت و انواع زیادی از ساکوراها است، کشف کنید. این در حالی است که پارک Ueno هم محبوب ترین مکان برای قدم زدن زیر سایبان شکوفه های گیلاس و شرکت در جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن است.

کیوتو

کیوتو شهری پر از معبدهای زیبا، باغ ها قصرهای امپراطوری است که شکوفه های گیلاس آن از آخرین هفته مارس تا اواسط آوریل شکوفا می شوند. براساس مقاله زمان جشن شکوفه های گیلاس ژاپن باید بدانید که شما در پارک Maruyama-koen یک درخت ساکورای 70 ساله را خواهید یافت. این در حالی است که مکان The Philosophers Walk برای یک پیاده روی بعدازظهر از داخل کانالی که با شکوفه های گیلاس پوشیده شده، عالی است. شما حتی می توانید از معبد تاریخی Ninnaji که ثبت یونسکو است، دیدن کنید. در نقطه نقطه این مکان شکوفه های گیلاس پراکنده شده و مکانی بسیار عالی برای دوری از شلوغی شهر است.

اوساکا

اوساکا یکی از معروف ترین مکان ها در ژاپن برای دیدن شکوفه های گیلاس هست. در اطراف رودخانه زیبای Okawa هزاران درخت کاشته شده شکوفه گیلاس را خواهید یافت؛ جایی که تفرجگاه ها و باغ های کنار رودخانه مکانهایی دلپذیر برای استراحت هستند. بیش از 5000 درخت ساکورا در تمام شهر کاشته شد اما مشهورترین آنها در قلعه Osaka قرار دارند. چمن های گسترده آن هم برای یک پیک نیک بعدازظهر ایده آلند. براساس مقاله زمان جشن شکوفه های گیلاس ژاپن باید بدانید که پارک Kema Sakuranomiya نیز مکان دیگری برای صرف ناهار در فضای باز است. در عصر می توانید از پارک Expo 70 Commemorative دیدن کنید تا از یک چشم انداز منحصر بفرد از درختان شکوفه گیلاس که با نور زیبایی احاطه شده، لذت ببرید.

نارا

اوایل آوریل آغاز فصل شکوفه های گیلاس در نارا است و در بهار پارکهای گسترده، کاخ ها، مقبره ها و قلعه های شهر مکانهای عالی برای سیاحت هستند. به پارک نارا بروید تا شکوفه های گیلاس و آهوهای کوهی را ببینید. براساس مقاله زمان جشن شکوفه های گیلاس ژاپن باید بدانید که کاخ Heijo مکان خوبی برای پیک نیک بوده و قلعه Koriyama هم پس زمینه ای از بقایای قلعه ها ارائه می نماید. این در حالی است که در Wakakusayama می توانید در شیب یک تپه چمنی پیاده روی کنید. برای دیدن جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن به کوه Yoshino در جنوب شهر بروید تا 30000 درخت شکوفه گیلاس را که تپه کاملا پوشش داده، ببینید.

آئوموری

شهری خوش چشم انداز با پارکهای زیبا که دارای طولانی ترین جاده های پوشیده از درختهای شکوفه گیلاس در جهان است. در حالی که شما از یک رانندگی خوش چشم انداز لذت می برید، با 6500 درخت گیلاس نماهای زیبایی از کوه Iwaki را به شما ارائه می دهد.

ناگویا

در حوالی قلعه ناگویا درخت کمیاب Gyoiko را خواهید یافت. پارک Okazaki نیز با تاریخ 300 ساله خود دارای درختهای ویستریا و شکوفه های گیلاس است. برای یک پیاده روی خوش چشم انداز در جاده چهار فصل در رودخانه Yamazaki به پارک Mizuho بروید یا از آلاچیق ها و فواره ها در پارک Tsuruma لذت ببرید؛ جایی که گفته می شود نقطه آغاز مردم حزبی ناگویا بوده است. براساس مقاله زمان جشن شکوفه های گیلاس ژاپن باید بدانید که اوایل آوریل برترین زمان برای دیدن پارک صلح ناگویا بوده و در آن یک جنگل کوچک از درختان گیلاس واقع شده است.

فوکوئوکا

از اواخر مارس تا اوایل آوریل به فوکوئوکا بروید تا هزاران درخت ساکورا را که در کنار معبدهای جادویی و پارک های پربرگ قرار دارند، ببینید. هر بهار پارک Maizuru میزبان یک جشنواره مشهور شکوفه گیلاس است که جشنواره ساکورای قلعه فوکوئوکا نامیده می شود. در این جشنواره علاوه بر دیگر مراسم ها، درخت ها در شب چراغانی شده و انواعی از غذاها سرو می شوند. براساس مقاله زمان جشن شکوفه های گیلاس ژاپن باید بدانید که این پارک بزرگ فضای زیادی دارد تا در آن قدم بزنید و از چشم انداز لذت ببرید به خصوص از بلندی ارگ قدیمی. پارک ساحلی Uminonakamichi نیز مکان مهم دیگری است که میتوان هنگام عبور از زمینهای وسیع آن با دوچرخه کرایه ای 2000 درخت گیلاس را دیدن کرد.

هاکوداته

کسانی که با بچه ها سفر می نمایند، می توانند در این شهر که دارای یک شهربازی و یک باغ وحش کوچک است، یک روز جالب خانوادگی را با چشم انداز های شکوفه های گیلاس ترکیب نمایند. در روزهای اول مارس به قلعه ستاره ای شکل Goryokaku بروید تا قلعه ای از دوران اودو را که الان به پارک عمومی تبدیل شده، ببینید. در اینجا می شود زیبایی های صورتی رنگ را در خندق های تاریخی آن دید. پارک هاکوداته از دیگر مکانهایی است که می توانید در آن جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن را ببینید.

کانازاوا

کانازاوا یک شهر قلعه ای است که به خاطر وجود پایکوب های ژاپنی و باغ Kenrokuen به عنوان یکی از بزرگترین باغ های ژاپن معروف است. به این مکان بروید تا 400 شکوفه گیلاس در 40 نوع مختلف را ببینید. سپس، از پارک قلعه ای کازاناوا دیدن کنید تا مجموعه دیوارهای سنگی منحصر بفرد آن را ببینید. براساس مقاله زمان جشن شکوفه های گیلاس ژاپن باید بدانید که دیوارها و برج های ساعت سفید آن یک پس زمینه بی نظیر برای درختان شکوفه گیلاسی هستند که چراغانی شده اند تا در شب چشم انداز درخشانی را ایجاد نمایند. پس از یک روز ماجرایی در مسیر رودخانه Asano قدم بزنید تا ردیف درختان را ببینید یا در پارک Utatsuyama از چشم انداز کل شهر لذت ببرید.

هیروشیما

این شهر با مکان های تاریخی و مقبره های زیبا خانه پارک صلح است که به عنوان یک عهد برای صلح جهانی بنا شد. در قلعه هیروشیما می توانید برترین چشم انداز های شکوفه های گیلاس و بعلاوه جشنواره شکوفه های گیلاس ژاپن را ببینید. باغ Shukkeien هم مکانی آرام برای دوری از شلوغی شهر است. حتما یک سفر 45 دقیقه ای به Miyajima داشته باشید. این جزیره که بیرون از هیروشیما واقع شده است، دارای دروازه شناور torii و 1300 درخت گیلاس است که اطراف مقبره را فرا گرفته اند.

برترین منطقه ها جهان برای دیدن شکوفه های گیلاس

آمستردام

می دانید که هلند کشور گل ها بوده و بسیاری از توریستان به همین خاطر به این منطقه سفر می نمایند. در پارک بزرگ Amsterdamse Bos آمستردام تعداد بسیار زیادی از درختان گیلاس وجود داشته که در فصل بهار فضایی زیبا و عاشقانه را پدید می آورند. فستیوال شکوفه های گیلاس در ماه آوریل برگزار می شود.

واشنگتن

از دیگر شهرهای جهان که در فصل بهار میزبان فستیوال شکوفه های گیلاس خواهد بود، واشنگتن است. اما این درختان گیلاس از کجا آمده اند؟ جالب است بدانید که مردم توکیو تقریبا 3 هزار درخت گیلاس را در سال 1912 میلادی به واشنگتن هدیه دادند. فستیوال شکوفه های گیلاس علاوه بر آنکه جذابیت و زیبایی این درختان و شکوفه ها را نمایان می نماید، بر دوستی و روابط متقابل این دو کشور نیز تمرکز دارد. در این فستیوال هنرمندان ژاپنی نیز حضور دارند تا هنر و فرهنگ این کشور را بیشتر به نمایش بگذارند.

استکهلم

در استکهلم، پارک بسیار محبوب و پرطرفداری به نام Kungsträdgården وجود دارد. این پارک یکی از پارکهایی بوده که مردم برای دیدار با یکدیگر و سرگرمی به آنجا می روند. بعلاوه، در این پارک به خصوص در فصل تابستان برنامه هایی مانند کنسرت برگزار می شوند. در پارک Kungsträdgården درختان گیلاس بسیاری وجود داشته که در فصل بهار پر از شکوفه های خوش رنگ می شوند و این پارک را بسیار زیبا می نمایند. به همین خاطر، در سالهای اخیر جشنواره شکوفه گیلاس در پارک Kungsträdgården استکهلم برپا می شود. در این زمان، افراد بسیاری را در این پارک مشاهده خواهید کرد و رستوران و کافه های این اطراف شلوغ می شوند.

لندن

لندن از زیباترین شهرهای جهان بوده که سالانه میزبان توریستان بسیاری از سرتاسر جهانست. در فصل بهار این شهر بیش از پیش زیبا شده و در آن فستیوال شکوفه های گیلاس برگزار می شود. از جمله مکانهایی از این شهر که پر از درختان و شکوفه های گیلاس بوده، میتوان به پارک گرینویج، باغ کنزینکتون و باغ Kew اشاره نمود. در این پارک خیابان و باغ ها گیاهان دیگری نیز وجود داشته که آنها نیز خودنمایی می نمایند.

ویلنیوس

یکی از زیباترین شهرهای جهان در فصل بهار، ویلنیوس است. این شهر آنقدر زیبا می شود که مردمان بومی به داشتن چنین شهری به خود مفتخر هستند. سواحل رودخانه نریس واقع در این شهر در بهار پر از شکوفه های گیلاس شده و فضای بسیار زیبایی را پدید می آورند. این شکوفه ها را می توانید بین ماههای آوریل تا می مشاهده کنید.

چانگ وون

از سال 1952 میلادی به بعد در شهر چانگ وون جشن شکوفه های گیلاس برگزار می شود. در این فستیوال رژه نظامی و مارش نیز در خیابانها اجرا خواهد شد. این فستیوال بزرگ بین روزهای اول تا 10 ام ماه آوریل برگزار شده و افراد بسیاری در آن حضور پیدا می نمایند.

ونکوور

یکی از شهرهای شلوغ و مدرن کانادا، ونکوور است. بین ماههای مارس تا آوریل در این شهر فستیوالی به نام شکوفه های گیلاس برگزار می شود. در این موقع از سال بعلاوه فستیوال های دیگری مانند کالاهای ژاپنی نیز اجرا می شود.

نیویورک

در سنترال پارک و باغ گیاه شناسی بروکلین شاهد درختانی پر از شکوفه های صورتی رنگ گیلاس خواهید بود. در دیگر خیابان و مکانهای نیویورک نیز درختان گیلاس وجود دارند اما به صورت پراکنده. در باغ گیاه شناسی بروکلین رویداد و اتفاقات جذابی برگزار شده و مردم با پوشیدن لباسهای ژاپنی به دیدنی این رویدادها می نشینند. در این دو مکان بین ماههای آوریل تا می جشنواره شکوفه های گیلاس یا ساکورا برگزار می شود.

منبع: همگردی
انتشار: 11 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5277

به "اردیبهشت، فصل شکوفه های گیلاس در ژاپن: سفری به سرزمین آفتاب تابان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردیبهشت، فصل شکوفه های گیلاس در ژاپن: سفری به سرزمین آفتاب تابان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید