تردد دریایی 6 میلیون مسافر نوروزی بدون سانحه

به گزارش تور آسیایی ارزان، سخنگوی سفرهای نوروزی سازمان بنادر با بیان اینکه تا چهاردهم فروردین ماه، بیش از شش میلیون تردد مسافر و توریست دریایی اجرا شده است، گفت: در ایام نوروز با توجه به حضور دائم نیروهای فنی و ایمنی در کلیه بنادر هیچ سانحه ای در منطقه ها مجاز ترددها رخ نداد.

تردد دریایی 6 میلیون مسافر نوروزی بدون سانحه

به گزارش خبرنگاران، الله مراد عفیفی پور درباره مقدار تردد و سفرهای دریایی در ایام نوروز 1403 اظهار کرد: تا امروز، چهاردهم فروردین ماه، بیش از شش میلیون تردد مسافر و گردشگر دریایی اجرا شده و همچنین در همین مدت 647 هزار خودرو جابجا شده است. عمده این جابجایی یعنی حدود 80 تا 90 درصد آن، بین جزایر استان هرمزگان اجرا شده است.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه در این مدت هیچ سانحه دریایی برای مسافران رخ نداد، گفت: در ایام نوروز با توجه به حضور دائم نیروهای فنی و ایمنی در کلیه بنادر هیچ سانحه ای در منطقه ها مجاز ترددها رخ نداد البته مواردی محدود سانحه دریایی در منطقه ها غیر ایمن و غیر مجاز رخ داد که علمیات امداد و نجات سریعا در آن منطقه ها هم انجام شد.

سخنگوی سفرهای نوروزی سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: مکرراً و از طرق متعدد و مختلف درباره پرهیز از تردد از مبادی و نقاط غیرمجاز به مسافران توصیه و هشدار دادیم اما عده ای سودجو از ناآگاهی برخی از مسافران سوء استفاده کردند. البته این موارد هم به ندرت در سواحل دیده شد.

عفیفی پور درباره توقف ترددهای گردشگری و جابجایی مسافران بین جزایر به دلیل شرایط جو نامساعد اظهار کرد: از ششم فروردین ماه تا دهم فروردین ماه شرایط جوی نامساعد باعث شد تا ترددها متوقف شود اما برای جلوگیری از ایجاد ترافیک و برای رفاه حال مسافران در ساعاتی که دریا آرام بود و مواج نبود ترددها را انجام دادیم.

وی با تاکید بر اینکه با وجود توقف های تردد به دلیل شرایط جوی نامساعد و استقبال گسترده مردم از سفرهای دریایی، با ترافیک آزار دهنده برای ترددها روبرو نبودیم، گفت: هرچند معطلی هایی برای مسافران در ترددها پیش آمد اما ترافیک آزاردهنده نبود.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 15 فروردین 1403 بروزرسانی: 15 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4697

به "تردد دریایی 6 میلیون مسافر نوروزی بدون سانحه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد دریایی 6 میلیون مسافر نوروزی بدون سانحه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید