فراوری داروی جوانی از گیاه بشقابی

به گزارش تور آسیایی ارزان، این گیاه به صورت خودرو در ایران نیز وجود دارد و در حدود 50 سال پیش مورد توجه گیاه شناسان نهاده شد. این گیاه در منطقه ها اطراف رشت و فومن رویش دارد چراکه در زمین و آب و هوای مرطوب تکثیر می گردد.

فراوری داروی جوانی از گیاه بشقابی

مدیر عامل شرکت ترانه های شفابخش طبیعت گفت: قرص جوانی با تاثیرات مثبتی که در تنظیم سیستم ایمنی بدن، شادابی عمومی بدن، افزایش کلاژن سازی و تقویت پوست دارد؛ باعث افزایش کیفی و کمی طول عمر خواهد شد.

علی مازوجی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه شرکت ترانه های شفا بخش طبیعت با چهار محصول در رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی شرکت نموده است، اظهار کرد: این محصولات از گیاه سنتلا آسیاتیکا یا بشقابی ساخته شده اند و از سازمان غذا و دارو مجوز دارویی و عرضه در بازار را دارند. بعلاوه دو تا از محصولات تایید دانش بنیان و دو عدد دیگر تایید خلاق از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دارند.

وی با بیان اینکه حدود هشت از تاسیس شرکت ترانه های شفابخش طبیعت می گذرد، گفت: در حال حاضر این شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی رودهن مستقر است. محققان بیشتر محصولات و دارو های شرکت برای درمان بیماری های پوستی به صورت کرم، کپسول خوراکی برای درمان عصبی مانند افسردگی و اضطراب و کاهش استرس، افزایش کلاژن سازی، مسائل عروقی است.

مازوجی با بیان اینکه اولین داروی طول عمر و جوانی در کشور را شرکت ترانه های شفابخش طبیعت فراوری نموده است، گفت: گیاه سنتلا آسیاتیکا از حدود 600 یا 700 سال پیش در هندوستان شناخته شده و گیاه اول طب سنتی این کشور است. این گیاه به صورت خودرو در ایران نیز وجود دارد و در حدود 50 سال پیش مورد توجه گیاه شناسان نهاده شد. این گیاه در منطقه ها اطراف رشت و فومن رویش دارد چراکه در زمین و آب و هوای مرطوب تکثیر می گردد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه نمود: قرص جوانی با تاثیرات مثبتی که در تنظیم سیستم ایمنی بدن، شادابی عمومی بدن، افزایش کلاژن سازی و تقویت پوست دارد، اگر به صورت روزانه مصرف گردد، باعث افزایش کیفی و کمی طول عمر خواهد شد. به عنوان مثال این دارو در هندوستان بر روی فیل ها امتحان شده و نتیجه رضایت بخشی به همراه داشته است و آن ها در حدود 200 سال عمر نموده اند.

وی با اشاره به سایر محصولات شرکت ترانه های شفا بخش طبیعت ادامه داد: بعلاوه دمنوش افزایش ادراک و یادگیری، جلوگیری از آلزایمر، درمان فراموشی و تقویت حافظه نیز به وسیله محققان این شرکت فراوری می گردد. این دمنوش در درمان اختلالات خواب نیز موثر است.

مازوجی توضیح داد: چهار محصول دارویی شرکت داده شده در رویداد عصر امید مشابه داخلی و خارجی ندارند و برای اواین بار در ایران و دنیا فراوری شده اند. بعلاوه این دارو ها به کنیا از کشور های آفریقا که تکنولوژی دارویی پیشرفته و به روزی برخوردار نیست، صادر می گردد که انتظار داریم در سال های آینده این مقدار صادرات افزایش چشمگیری داشته باشد.

مدیر عامل شرکت ترانه های شفابخش طبیعت با بیان اینکه ایران در حوزه دارویی همیشه وارد نمایند بوده است و شاید زمان آن رسیده است که در این حوزه شاهد پیشرفت هایی باشیم، یادآور شد: کشورمان با افزایش صادرات خود به کنیا می تواند در طولانی مدت وارد بازار های قاره آفریقا شده و در آنجا سرمایه گذاری مناسبی انجام دهد.

منبع: ایسکانیوز

منبع: فرادید
انتشار: 31 مرداد 1401 بروزرسانی: 31 مرداد 1401 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2144

به "فراوری داروی جوانی از گیاه بشقابی" امتیاز دهید

1 کاربر به "فراوری داروی جوانی از گیاه بشقابی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری داروی جوانی از گیاه بشقابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید