ثبت حدود 5 میلیون نفر اقامت در مشهد طی نوروز 1403

به گزارش تور آسیایی ارزان، ایسنا/ براساس خبرهای واصله، ثبت حدود 5 میلیون نفر اقامت در مشهد طی نوروز 1403 صورت گرفت.

ثبت حدود 5 میلیون نفر اقامت در مشهد طی نوروز 1403

یوسف بیدخوری در حاشیه نشست خبری جمع بندی آمار ورود زائران به مشهد در خصوص مقدار اقامت مسافران نوروزی از ابتدای طرح نوروزی در خراسان رضوی اظهار کرد: از 15 اسفند 1402 تا 8 فروردین ماه بیش از 5 میلیون و 348 هزار نفر در خراسان رضوی و 4 میلیون و 900 هزار نفر در مشهد اقامت ثبت شده است.

وی افزود: بحث اقامت در خراسان رضوی یکی از دغدغه های اصلی زائران به شمار می رود و ما سعی کردیم در 3 بخش متفاوت یعنی اماکن رسمی، موقت و اضطراری، ظرفیت ها را به گونه ای فراهم کنیم که تمام افرادی که به مشهد مشرف می شوند بتوانند از ظرفیت های ما استفاده کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: تا کنون که پیک های مختلفی را هم پشت سر گذاشته ایم باید بگویم که در تمام ایام ظرفیت های کافی برای اسکان زائران در مشهد وجود داشته است.

بیدخوری شرح داد: در حال حاضر نیز ظرفیت های اقامت رسمی شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمانپذیرها و خانه های مسافر در مشهد 63 درصد اشغال شده اند که نشان می دهد هنوز گنجایش کافی برای پذیرش مسافر را دارند.

وی افزود: واحدهای اقامت اضطراری که در این شب ها به کمک می آیند ظرفیت هایی است که مربوط به شهرداری مشهد است. شهرداری 41 مجموعه اضطراری و یک مجموعه موقت در پارک غدیر فراهم کرده است. در این شب ها فقط 3 تا 4 تا این مجموعه ها استفاده شده و ظرفیت کافی را در مجموعه های شهرداری داریم. اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی 14 مجموعه ورزشی را به ما معرفی کرد که خیلی محدود از این ظرفیت ها استفاده کردیم. همچنین سپاه نیز ظرفیت های خوبی را در این مدت به ما معرفی کرد که به غیر اردوگاه هایی که استفاده شد، سایر ظرفیت های آن نیز کماکان گنجایش دارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی بیان نمود: دغدغه ای برای اقامت زائران نوروزی در خراسان رضوی وجود ندارد. شماره 05137045 به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی برای راهنمایی به زائران است تا محل اقامت خود را به خوبی پیدا کنند.

بیدخوری یادآور شد: یکی از راههای ارتباطی برای شکایت زائران و مسافران شماره 09629 بود که بلافاصله به شکایت زائران رسیدگی می شود. 165 بازرس در سطح استان فعال هستند که بیش از 90 بازرس در مشهد فعال بوده و پیگیر شکایت مسافران و زائران هستند.

منبع: همگردی
انتشار: 10 فروردین 1403 بروزرسانی: 10 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4584

به "ثبت حدود 5 میلیون نفر اقامت در مشهد طی نوروز 1403" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت حدود 5 میلیون نفر اقامت در مشهد طی نوروز 1403"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید