جزئیات وام های تازه مسکن برای سپرده گذاران

به گزارش تور آسیایی ارزان، تهران (پانا) - بانک مسکن، هشت طرح ویژه سپرده گذاری را طراحی کرده که بر مبنای آن مشتریان بانک می تواند از وام مسکن بهره مند شوند.

جزئیات وام های تازه مسکن برای سپرده گذاران

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، بانک مسکن به منظور افزایش رفاه حال مشتریان این بانک اقدام به طراحی سبد متنوعی از طرح های ویژه سپرده گذاری شامل هشت طرح ویژه کرده است که مشتریان و متقاضیان می توانند متناسب با شرایط و هدفی که از سپرده گذاری دارند اقدام به انتخاب یک یا چند مورد از این طرح ها برای سپرده گذاری کنند.

این سبد متنوع سپرده گذاری شامل هفت طرح با نام های طرح مانا، طرح هم تا، طرح هم راه، آتیه طلایی 3، طرح کارگشا، طرح 82، طرح 2 و 1 و طرح سما است. بر اساس قوانین و مقررات در نظر گرفته شده در این زمینه، در طرح مانا، حداقل موجودی برای افتتاح حساب مبلغ 30 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. همچنین مدت زمان انتظار برای دریافت این تسهیلات با موجودی 30 میلیون تومانی حداقل 5 ماه تعیین شده است. در قالب این طرح متقاضیان و سپرده گذاران می توانند بعد از طی دوره انتظار مذکور تا سقف 150 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

در طرح دیگر با نام طرح هم تا، متقاضیان می توانند پس از افتتاح حساب با حداقل واریزی ماهیانه 300 هزار تومان با حداقل مدت انتظار 3 سال تا سقف 200 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. این طرح به خصوص برای متقاضیانی که در ماه امکان پس انداز با مبالغ بالا را ندارند، مناسب است. طرح همتا ویژه بدهکاران انواع قراردادهای تسهیلاتی بانک مسکن بوده که با پرداخت به موقع اقساط، خوش حسابی خود را به بانک اثبات کرده اند. نرخ سود این تسهیلات 15 درصد است.

در طرح هم راه بانک مسکن هم همین شرایط برای مشتریان و متقاضیان در نظر گرفته شده است و افراد می توانند در قالب این طرح تا سقف 200 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. مشتریان ومتقاضیان پس از مراجعه به شعب بانک مسکن وبررسی شرایط آن ها در خصوص اینکه افتتاح کدامیک از حساب ها متناسب با شرایط آن ها است از سوی کارکنان بانک مسکن راهنمایی خواهند شد. نرخ سود این تسهیلات هم 17 درصد در نظر گرفته شده است.

در قالب طرح آتیه طلایی 3 متقاضیان می توانند با حداقل موجودی 200 هزار تومان در حساب خود از نرخ سود علی الحساب 10 درصدی برخوردار شوند. در انتها هر ماه، مانده حساب کوتاه مدت به علاوه واریزی های طی ماه از طریق مشتری و سودهای واریزی به حساب، به صورت اتوماتیک به حساب بلندمدت واریز می شود. نرخ سود بلندمدت در این طرح برابر با سپرده دو ساله و به اندازه 18 درصد خواهد بود.

در طرح کارگشا، با حداقل موجودی 10 میلیون تومانی و مدت بازپرداخت 12 ماهه با نرخ سود 18 درصد به متقاضیان تسهیلات پرداخت می شود. سقف تسهیلات فردی در این طرح معادل 100 درصد خالص دریافتی تا 10 میلیون تومان برای پرسنل شرکت ها در نظر گرفته شده است. این طرح برای پرداخت تسهیلات به کارکنان و کارمندان شرکت هایی که اقدام به پرداخت حقوق کارکنان خود از جهت بانک مسکن می کنند در نظر گرفته شده است. سقف این تسهیلات برای مدیران شرکت تا 20 میلیون تومان و برای مدیران عامل و اعضای هیات مدیره تا 30 میلیون تومان قابل افزایش است.

در طرح دیگر بانک مسکن با نام طرح 82، بانک معادل سقف تسهیلات اوراق، تسهیلات بدون سپرده با مدت زمان بازپرداخت 60 ماهه و نرخ سود 18 درصد پرداخت می کند. مجموع تسهیلات پرداختی از محل اوراق و بدون سپرده نمی تواند از سقف تسهیلات مصوب بانک مرکزی تجاوز کند.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، در طرح 2 و 1، متقاضیان و مشتریان بانک مسکن می توانند با حداقل مبلغ سپرده گذاری 10 میلیون تومانی و نرخ سود سپرده به اندازه دو درصدی، تسهیلاتی تا سقف 85 درصد مبلغ افتتاحی را با نرخ سود یک درصد دریافت کنند. در قالب طرح هشتم بانک مسکن هم برای سپرده گذاری، در سپرده ممتاز سما، بانک علاوه بر پراخت سود علی الحساب ماهانه به اندازه 10درصد، اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مشتریان را با درصد تخصیص 35 درصد محاسبه و به جای ایجاد دارایی در مقاطع ماهانه، در راستای کاهش ترددهای غیر ضروری مشتریان به شعب بانک به ویژه در شرایط حال حاضر(شیوع بیماری کرونا)، صرفا یک بار در هر سال (سررسید سالانه سپرده) اقدام به این کار می کند. در این خصوص بازدهی حساب مشتری در مقایسه با سپرده های متناظر حفظ می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1757

به "جزئیات وام های تازه مسکن برای سپرده گذاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات وام های تازه مسکن برای سپرده گذاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید