حجم مبنا و دامنه قیمتی شرکت ها در بورس بازنگری می شود

به گزارش تور آسیایی ارزان، به گزارش خبرنگاران، افسانه اروجی، معاون بازار شرکت فرابورس ایران، از بازنگری قانون حجم مبنا و دامنه قیمتی شرکت ها در سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد و درباره عرضه های اولیه های کوچک نیز گفت: هدف اصلی ما از عرضه اولیه، تامین مالی شرکت هاست و این نکته مهم نباید نادیده گرفته شود.

حجم مبنا و دامنه قیمتی شرکت ها در بورس بازنگری می شود

افسانی اروجی، در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که سهامداران از عرضه های اولیه کوچک و پر نکردن حجم مبنا ناراضی هستند، آیا برنامه ای در این زمینه دارید، شرح داد: پیشنهادهایی را به سازمان بورس برای بازنگری در قانون حجم مبنا و دامنه قیمت، ارائه داده ایم که در دست بررسی است.

وی ادامه داد: هم در مورد حجم مبنا و هم برای عرضه های اولیه پیشنهادهایی برای تجدید نظر در نوع عرضه شامل فرآیند عرضه، مبلغ تامین مالی توسط سهامدار عمده در چند روز اول و یا هفته های اول پس از عرضه ارائه داده ایم. سازمان بورس اوراق بهادار در حال بازنگری هایی در حجم مبنا و دامنه قیمتی است و نشست هایی را نیز در این زمینه برگزار می کند.

اروجی گفت: هرچند، نکته مهم در عرضه اولیه تامین مالی شرکت هاست اما سهامدار عمده معمولا بعد از عرضه اولیه، منابع مالی را برای رشد و توسعه به شرکت تزریق می کند. البته تلاش ما این است که بتوانیم سهام شرکت های بزرگ را نیز در فرابورس عرضه کنیم تا سهامداران به سود و انتفاع بیش تری دست یابند.

منبع: بورس فوری

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1205

به "حجم مبنا و دامنه قیمتی شرکت ها در بورس بازنگری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حجم مبنا و دامنه قیمتی شرکت ها در بورس بازنگری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید