خورشیدگرفتگی به دوربین گوشی آسیب می زند؟ ، ناسا پاسخ داد

به گزارش تور آسیایی ارزان، اگر به هر دلیلی از دوربین گوشی خود برای تماشای خورشیدگرفتگی استفاده می کنید، بهتر است دیگر این کار را انجام ندهید، زیرا ناسا اعلام کرده که انجام این کار می تواند باعث سوختن مدارهای دستگاه شما شود.

خورشیدگرفتگی به دوربین گوشی آسیب می زند؟ ، ناسا پاسخ داد

به گزارش خبرنگاران ، ناسا پیشنهاد می کند از عینک های مخصوص خورشید گرفتگی برای تصویربرداری ایمن از این رویداد استفاده کنید.

به نقل از دیجیاتو، همه می دانند که در زمان خورشیدگرفتگی نباید به خورشید خیره شد. با این وجود، به نظر می رسد که دوربین گوشی نمی تواند جایگزین مناسبی برای چشم انسان ها باشد. ناسا در ایکس اعلام کرده که اگر قصد دارید با دوربین گوشی خود به خورشیدگرفتگی نگاه کنید، بهتر است بدانید که گرفتن دوربین گوشی خود به سمت خورشید باعث می شود تا مدارهای داخلی دستگاه احتمالاً خراب شوند.

ناسا می نویسد: سنسور گوشی ممکن است مانند هر سنسور تصویر دیگری، اگر مستقیماً به سمت خورشید باشد، آسیب ببیند. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که از هر نوع لنز ذره بین در گوشی خود استفاده می کنید. باید مانند هر دوربین دیگری از فیلترهای مناسب استفاده کنید.

با این وجود، اگر همچنان می خواهید یک عکس از خورشیدگرفتگی داشته باشید، راه حلی برای شما وجود دارد.

ناسا توصیه می کند که برای انجام این کار باید از همان ترفندی استفاده کنید که از کره چشم شما در برابر اشعه های خورشیدی محافظت می کند. در واقع با یک جفت عینک مخصوص خورشیدگرفتگی و همان قوانینی که برای چشمان شما وجود دارد، احتمالاً می توانید از این رویداد عکس بگیرید، یعنی فقط زمانی که خورشیدگرفتگی در تاریک ترین نقطه خود است از عینک استفاده کنید و همچنین برای مدت طولانی به آن خیره نشوید.

بهترین تمرین این است که هنگام عکاسی از خورشید در هر نقطه ای، یک عینک مخصوص خورشیدگرفتگی را در مقابل لنزهای گوشی خود نگه دارید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 فروردین 1403 بروزرسانی: 17 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4743

به "خورشیدگرفتگی به دوربین گوشی آسیب می زند؟ ، ناسا پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خورشیدگرفتگی به دوربین گوشی آسیب می زند؟ ، ناسا پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید