داروی ایدز از فضا به زمین افتاد!

به گزارش تور آسیایی ارزان، کپسول فضایی شرکت واردا اسپیس پس از بازگشت به زمین، محموله های مهمی را با خود آورد که یکی از آنها داروی ایدز بود. اکنون یک مقاله پیش چاپ نو می گوید که این شرکت یک گام به هدف خود نزدیک تر شده است.

داروی ایدز از فضا به زمین افتاد!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، کپسول ماموریت W-1 شرکت صنایع فضایی واردا اسپیس(Varda Space) پس از گذراندن حدود هفت ماه در فضا، در 21 فوریه با موفقیت به زمین بازگشت و محموله منحصربه فردی را با خود آورد. این محموله مهم، داروی ریتوناویر(Ritonavir) برای درمان ویروس HIV بود.

به نقل از ایسنا، واردا اسپیس در پی تولید مستقل داروها در محیط ریزگرانشی است. این راهبرد در نهایت می تواند هزینه تولید داروهای نجات دهنده را کاهش دهد. اکنون یک مقاله پیش چاپ تازه می گوید که این شرکت یک گام به هدف خود نزدیک تر شده است.

مأموریت W-1 در پی آزمایش امکان سنجی ساخت داروها در فضا بود و برای اولین بار سخت افزار واردا را در محیط بیرون از زمین آزمایش کرد. کپسول ماموریت W-1 در طول مدتی که در مدار قرار داشت، با موفقیت عناصر داروی ضد ویروسی ریتوناویر را متبلور کرد. این دارو پس از بازگشت به زمین سالم ماند.

ریتوناویر فرآوری شده در فضا از آن زمان تا به امروز مورد تحلیل قرار گرفته است. دلیان آسپاروهوف(Delian Asparouhov) بنیان گذار واردا اسپیس در حساب ایکس خود از موفقیت این ماموریت در تولید داروها خبر داد.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 فروردین 1403 بروزرسانی: 29 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5001

به "داروی ایدز از فضا به زمین افتاد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی ایدز از فضا به زمین افتاد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید