دره هندوستان برویم یا چهل سنگو ؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، چهل سنگو(چهل سنگ آب) شامل حدود 40 حفره عمیق در دل کوه است که در زمستان مملو از آب می گردد و در بهار و تابستان مورد استفاده دامداران قرار می گیرد.

دره هندوستان برویم یا چهل سنگو ؟

خبرنگاران: دره هندوستان از منطقه ها تفرجگاهی و بکر و زیبای شهراسفدن قائنات خراسان جنوبی است .درباره علت نامگذاری این منطقه به نام دره هندوستان مطالعات زیادی شده، اما اطلاعات زیادی از آن در دست نیست.آب سرد و گوارای دره هندوستان که از دل رشته کوه سرچشمه می گیرد، بر لطافت و زیبایی این منطقه افزوده است.انواع گیاهان دارویی و بوته های قیچ، تاغ و دشتی سرسبز و سرتاسر گل شقایق در بهار این منطقه را فرا می گیرد.

پوشش گیاهی قسمت کوهستانی نیز شامل درخت های انجیر وحشی، بنه، پسته کوهی و گز است و بوته های آویشن و زیره نیز در این منطقه به فراوانی یافت می گردد.آب النگ، مزار و چهل سنگ آب از جاذبه های منطقه تفریحی دره هندوستان است. آب النگ در سمت غرب واقع شده و به علت باتلاقی بودن به النگ سار یا آب النگ مشهور است.

چهل سنگو(چهل سنگ آب) شامل حدود 40 حفره عمیق در دل کوه است که در زمستان مملو از آب می گردد و در بهار و تابستان مورد استفاده دامداران قرار می گیرد که به همین علت به چهل سنگو(سنگ آب) معروف است.سیل بند ورودی دره هندوستان با دیواره هایی به عرض 2 متر و ارتفاع 2.5 متر و با سنگ و ساروج احداث شده که بر اثر سیلاب پر از گل و لای است و در صورت بازسازی می تواند بر جذابیت منطقه بیفزاید.در این منطقه امکانات رفاهی و خدماتی از قبیل سرویس بهداشتی، آلاچیق و سکو نیز وجود دارد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 11 فروردین 1403 بروزرسانی: 11 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4603

به "دره هندوستان برویم یا چهل سنگو ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دره هندوستان برویم یا چهل سنگو ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید