دستگیری سارقان سماورهای قدیمی

به گزارش تور آسیایی ارزان، تهران (پانا) - رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران عظیم از دستگیری و انهدام باند سرقت اماکن و کشف سرقت سماور های قدیمی اطلاع داد.

دستگیری سارقان سماورهای قدیمی

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی گفت: یازدهم فروردین ماه پرونده ای با موضوع سرقت مغازه سمساری در کلانتری سیدخندان تشکیل و با هماهنگی با مرجع قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی ادامه داد: شاکی در تحقیقات گفت، نهم فروردین ماه مغازه سمساری ام مورد سرقت نهاده شده و دزدان با هوا برش قفل مغازه را بریده و پیروز به سرقت تعدادی سماور ذغالی روسی قدیمی به ارزش حدود پنج میلیارد ریال شده اند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی ابراز داشت: پس از انجام تحقیق از شاکی و تهیه فیلم ضبط شده دوربین های مداربسته تصاویری از لحظه سرقت و دزدان بدست آمد که ادله بدست آمده برای شناسایی دزدان در اختیار همکاران و تیم های عملیاتی سرکلانتری چهارم پلیس آگاهی نهاده شد.

وی مطرح نمود: یک هفته بعد از سرقت مغازه در هجدهم فروردین ماه پرونده ای همراه با دستگیری یک نفر به نام حبیب مظنون به سرقت اماکن خصوصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد که گزارش ماموران دستگیرکننده حاکی از آن بود متهم که شباهت زیادی به تصویر دزد سمساری داشته در آدرس وحیدیه مشاهده و پس از متوقف کردن تحت اتهام ولگردی و مظنون به سرقت اماکن دستگیر و در اختیار پلیس آگاهی قرار می گیرد.

این مقام انتظامی توضیح داد: پس از تحویل متهم به پلیس آگاهی و با توجه به اینکه فیلم های دوربین مدار بسته مغازه سمساری در حال آنالیز بودند لذا مشخصات حبیب با تصویر یکی از دزدان موجود در فیلم و عکس سرقت مغازه مطابقت داشت که از متهم پیرامون موضوع تحقیق و در مواجهه با ادله بدست آمده به جرم سرقت اعتراف می نماید، حبیب در بازپرسی تکمیلی گفت، سرقت را با همدستی سه تن از دوستانم به نام های سیامک - امیر و نازنین انجام دادم که چهار سماور را من بردم و به شخصی بنام کامران ضایعاتی به فروش رساندم و الباقی سماور ها را نیز آن 3 نفر برده اند.

مجیدی اضافه نمود: با انجام تحقیقات و هماهنگی با مرجع قضایی در گام بعدی کامران در منزلش واقع در میدان تسلیحات دستگیر و دو سماور روسی قدیمی از منزل متهم کشف شد که در بازپرسی خاطرنشان کرد سه عدد سماور را از حبیب به مبلغ شش میلیون تومان خریده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: طی هماهنگی لازم و در یک عملیات ضربتی توسط اکیپی از کارآگاهان یکی دیگر از اعضای باند به نام سیامک مورد شناسایی و دستگیر شد که پس از انتقال او به پلیس آگاهی به جرم خود اعتراف کرد که با انجام تحقیقات هر سه متهم از سوی شعبه دهم دادیاری روانه زندان شدند و اقدامات برای شناسایی و دستگیری سایر دزدان و کشف اموال ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1639

به "دستگیری سارقان سماورهای قدیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری سارقان سماورهای قدیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید