راهنمای انتخاب استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی یا گلابی

به گزارش تور آسیایی ارزان، خیلی مهم است که در هنگام انتخاب و خرید لباس فرم بدن خود را به خوبی بشناسید و به آن توجه کنید. اگر فرم بدن مثلثی داشته باشید حتما می دانید که شما برای خوش اندام و زیبا به نظر رسیدن در لباس هایتان در مقایسه با افراد دیگر به تلاش و دقت بسیار زیادی نیاز دارید. پیدا کردن بهترین استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی باعث می شود که بتوانید آیتم های پوشیدنی خود را عاقلانه تر انتخاب کنید و آن ها را برای مدت طولانی تری در تیپ های روزمر ه خود جای دهید.

راهنمای انتخاب استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی یا گلابی

وجود تناسب و تعادل در بخش های مختلف بدن در هنگام لباس پوشیدن از مهم ترین اصولی است که همواره باید به آن توجه کنید. در نتیجه، اگر می خواهید کمد لباستان را بر پایه فرم اندامتان درست کنید و استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی را بهتر بشناسید تا آخر این مطلب از خبرنگاران مگ با ما همراه باشید.

شناخت مشخصه های فرم بدن مثلثی

افرادی که اندام مثلثی شکلی دارند معمولا دارای باسن و ران های پر و کمر و بالا تنه ظریف و باریک هستند. این نوع فرم اندام در میان زنان بسیار رایج است و به همین دلیل شما می توانید با الهام گرفتن از استایل افراد دارای بدن مثلثی پوشش خودتان را به طرز غیرقابل باوری بهبود ببخشید. اگر می خواهید از این نوع فرم بدن برای خودتان یک تصویر ذهنی ایجاد کنید می توانید به سراغ عکس ها سلبریتی هایی چون کیم کارداشیان، بیانسه و جنیفر لوپز بروید. دیگر ویژگی های فرم بدن مثلثی یا گلابی عبارتند از:

 • ران های پهن
 • سرشانه های کوچک و ظریف
 • خط کمر باریک و واضح
 • باسن پهن و انحنادار
 • قد میانه تا کوتاه
 • 13 روش برای قد بلندتر دیده شدن خانم ها که باید در استایل تان رعایت کنید

نکات مهم انتخاب استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی

شما برای ایجاد یک تناسب زیبا و چشمگیر در استایل خود باید بتوانید بدنتان را کشیده تر نشان بدهید. این یعنی بهتر است توجه اطرافیانتان را بیشتر به سمت بالا تنه خود جذب کنید. به منظور انجام این کار حتما به نکات زیر توجه نمایید.

 • پوشیدن لباس هایی با آستین های تنگ یا آزاد: از آنجایی که آستین های خیلی گشاد یا زنگوله ای دور کمر ظریف و زیبای شما را از دید پنهان می کنند بهتر است از آن ها دوری کنید و به سراغ آستین های کمی آزاد یا تنگ بروید که انحنای کمرتان را به خوبی مشخص می کنند. این نوع آستین ها هرگز از مد نمی افتند و برای هم عالی هستند.
 • استفاده از اکسسوری های چشمگیر و استایل کردن موها: بافتن موها یا حالت دادن به آن ها و همچنین استفاده از زیورآلات خاص مانند گوشواره های چانکی و دستمال گردن نه تنها باعث بهتر شدن استایلتان می شود بلکه توجه ها را به نیم تنه بالایی شما جلب خواهد کرد.
 • اضافه کردن جزئیات خاص به استایل: شما باید بتوانید با اضافه کردن آیتم های پوشیدنی دارای جزئیات منحصر به فرد در قسمت بالا تنه، توجه را به چهره و سرشانه های خود جلب کنید. یک پیراهن با یقه تزئین شده یا دوخت های چشم نواز در قسمت سرشانه می تواند برای این کار مناسب باشد.
 • رنگ های روشن و لباس های طرح دار: برای پایین تنه خود از رنگ های تیره استفاده کنید و در بالا تنه خود لباس های رنگ روشن بپوشید تا از این طریق بتوانید تعادل را در استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی به وجود بیاورید.
 • پوشیدن لباس های دارای بافت متفاوت در بالا تنه: در بالا تنه خود از لباس هایی استفاده کنید که بافت منحصر به فرد و متفاوتی دارند؛ مانند چرم، بافتنی، ساتن یا تویل.
 • استایل لایه لایه: به طور کلی، لایه لایه لباس پوشیدن برای هر نوع پوششی کارآمد واقع می شود. این یعنی، شما باید بتوانید آیتم هایی را انتخاب کنید که با پوشیدن آن ها روی یکدیگر، پهنای بیش از اندازه باسنتان از دید پنهان می شود. به این منظور، بهتر است از خرید ژاکت ها یا جلیقه هایی که بلندی آن ها دقیقا تا بالای باسن است خودداری کنید.
 • همه چیز درباره نحوه استایل مو با روبان؛ ترندی ترین اکسسوری سال نو

نحوه انتخاب استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی

اگر میان انواع فرم بدن زنانه، فرم اندام شما مثلثی یا گلابی شکل است بهتر است در هنگام خرید لباس های خود دقت به خرج بدهید تا بتوانید با استفاده از جزئیات، رنگ و پارچه آیتم های پوشیدنی در دسترستان استایل و ظاهر خود را بهتر کنید.

پیراهن و لباس مناسب برای فرم بدن مثلثی

پیراهن هایی که برای سفرهای تابستانه یا دورهمی های کوچک و بزرگ خود انتخاب می کنید تنها زمانی خوب به نظر می رسند که آن ها را با توجه به فرم بدنتان انتخاب کرده باشید. این دسته از لباس ها برای کسانیکه فرم بدنشان مثلثی است فوق العاده خواهند بود و کمر زیبای آن ها را به خوبی نشان می دهند.

پیراهن های مدل A-Line، امپراطوری، لنگی و آف شولدر (Off Shoulder) برای داشتن استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی فوق العاده هستند. علاوه بر این، پیراهن هایی که در قسمت دامن گشاد هستند و به پهن ترین بخش بدنتان یعنی باسن نمی چسبند مناسب شما هستند. پیشنهاد می کنیم در هنگام انتخاب پیراهن به سراغ لباس هایی بروید که آستین های منحصر به فرد و زیبایی دارند تا با حجم دادن و جلب توجه به قسمت کمر و بالا تنه شما احساس وجود تناسب را به اطرافیانتان القا کنند.

پیراهن هایی که کمربند دارند یا به خوبی کمر شما را به نمایش می گذارند را هرگز از قلم نیاندازید. تنها نکته قابل توجه این است که پیراهن مورد نظرتان نباید هم در قسمت کمر و هم در قسمت باسن بسیار تنگ باشد چرا که در این صورت هیچ کدام از تلاش های شما برای خوش اندام تر به نظر رسیدن به نتیجه نخواهند رسید.

تاپ های مناسب برای استایل افراد دارای فرم بدن مثلثی

پیدا کردن تاپ های مناسب به عنوان لباس برای فرم بدن مثلثی از آنچه که فکر می کنید راحت تر است. اگر پهن ترین قسمت بدن شما در زیر کمر است، می توانید با برجسته تر کردن بالا تنه خود تناسب بدنتان را به طرز شگفت انگیزی تغییر بدهید. برای انجام این کار شما می توانید بسیاری از کراپ تاپ ها، بلوز های یقه دار و لباس های بافتنی را خریداری کنید و آن ها را در استایل های خود به کار ببرید.

تاپ های آف شولدر یا دارای یقه باز شانه های شما را پهن تر نشان می دهند و میان آن ها و باسنتان تناسب برقرار می کنند. همانطور که گفتیم، استفاده از رنگ های روشن در قسمت بالا تنه برای اندام های گلابی یا همان مثلثی شکل مانند یک معجزه عمل می کند. علاوه بر این، بهتر است تاپ هایی را انتخاب کنید که جزئیات چشمگیری دارند و توجه را به خودشان جلب می کنند.

باید توجه داشته باشید که، بلندی تاپ شما نباید به اندازه ای باشد که روی باسنتان قرار بگیرد چرا که در این صورت ناحیه لگن شما بزرگ تر از آنچه که هست به نظر خواهد رسید. جزئیات بلوزها و تونیک هایی که می پوشید باید در همان اطراف سرشانه های و گردن باقی بماند؛ در غیر این صورت تعادل فرم بدنتان به هم می ریزد.

لباس های دارای یقه هفتی، یقه کارمن، یقه آبشاری، آستین های پف دار، برش های نامتقارن در قسمت شانه ها و البته قد کوتاه در یک استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی فوق العاده به نظر خواهند رسید. کت های بلیزر، جلیقه های کوتاه و پیراهن های مردانه فیت هم باعث می شوند تا فرم بدن شما به فرم ساعت شنی نزدیک شود. با این وجود بهتر است از پوشیدن لباس هایی که در قسمت میانی اندامتان بسیار تنگ به نظر می رسند، مانند کمربندهای پهن، خودداری کنید.

شلوار مناسب اندام مثلثی یا گلابی

در هنگام خرید شلوار برای اندام مثلثی شکل خود بهتر است از شلوارهای اسکینی دوری کنید؛ چرا که این آیتم باعث مشخص شدن بزرگی لگن و باسن شما خواهد شد. با این وجود اگر به این مدل شلوار علاقه دارید پیشنهاد می کنیم از رنگ های تیره آن همچون ذغالی و سرمه ای استفاده کنید.

شلوارهای گشاد ، پالازو، راسته و واید لگ برای اندام های مثلثی مناسب تر هستند زیرا به جای چسبیدن به پهلوهایتان، با داشتن یک کمر بلند باسن شما را از نظر پنهان می کنند و البته راحتی زیادی را برایتان به ارمغان می آورند. شلوارهایی که انتخاب می کنید نباید در قسمت پشت و جلو جیب ها و جزئیات خیره کننده ای داشته باشند. برای ایجاد یک تضاد فوق العاده می توانید شلوارهایتان را با تاپ های رنگ روشن و خاص بپوشید.

دامن در برای استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی

باسن پهن یکی از مهم ترین ویژگی های فرم بدن مثلثی است و اگر به خوبی با نحوه استایل کردن اندام خود آشنا باشید می توانید این ویژگی را به یک دارایی باارزش تبدیل کنید. شما باید دامن هایی را برای پوشیدن انتخاب کنید که در قسمت کمر کمی تنگ هستند و در قسمت پایینه تنه حالت گشاد و آزادی دارند. همان مدل دامن هایی که در پیراهن های زنانه معرفی کردیم یعنی دامن های مدل A-Line، امپراطوری و لنگی در کنار دامن های پلیسه دار و چین دار برای شما مناسب هستند.

دامن هایی که برش کاملا صافی دارند قسمت های منحنی و باریک بدن شما را می پوشانند و باعث می شوند اندامتان بزرگ تر از حالت عادی به نظر برسد. به طور کلی، از دامن های پف دار و مدل لاله ای که باسن شما را پهن تر نشان می دهند دوری کنید. استفاده از پارچه های لَخت و افتاده برای شما مناسب تر خواهد بود چرا که در قسمت کمر به بدن شما می چسبند و در پایین تنه شما آزادتر می ایستند. قد دامنی که انتخاب می کنید باید تا روی زانو یا زیر آن باشد تا استایل و فرم بدنتان در کنار هم متعادل به نظر برسد.

سخن آخر

هیچوقت از قلم نیاندازید که توجه به نوع اندامتان به معنای تلاش برای پنهان کردن نقص های شما نیست و هر فردی با تمام آنچه که هست زیبا به نظر می رسد. اما مانند هر نوع اندام دیگری، انتخاب و داشتن استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی هم به دقت و تجربه زیادی نیاز دارد و تنها با ریسک کردن است که شما بالاخره می توانید سبک پوشش خود را متناسب با اندامتان درست کنید.

منابع: Kit and Kaboodal, Sumissura

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 فروردین 1403 بروزرسانی: 21 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4850

به "راهنمای انتخاب استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی یا گلابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب استایل مناسب برای افراد با فرم بدن مثلثی یا گلابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید