رقابت یک میگو با دو نهنگ!

به گزارش تور آسیایی ارزان، طبیعت یک شگفتی تمام عیار و مملوء از منظره ها، رایحه ها و صداهای باورنکردنی است. اغلب افراد درباره زوزه افسانه ای گرگ ها یا غرش مقتدرانه سلطان جنگل شنیده اند اما هر کسی این صداها را از نزدیک تجربه نکرده است. تنها راه برای پی بردن به قدرت صدای حیوانات این است که در مقابل آن ها قرار بگیرید، چیزی که در بسیاری از موارد ایده خوبی نیست. به جای این کار، می توان از برترین مقایسه ممکن یعنی دسی بل یاری گرفت. مقیاس دسی بل شدت یک صدا را نشان می دهد. هر چه رقم دسی بل بالاتر باشد، یعنی صدا بلندتر است.

رقابت یک میگو با دو نهنگ!

به گزارش خبرگزارش خبرنگاران و براساس گزارش روزیاتو، در ادامه می خواهیم ببینیم کدام حیوانات کره زمین بلندترین صدا را دارند. این لیست از کم به زیاد مرتب شده و احتمالاً بعضی موارد آن غافلگیرتان خواهد نمود.

10- کاکاپو

صدایی که پرنده های کاکاپو هنگام پیدا کردن جفت از خود فراوری می نمایند، می تواند به 132 دسی بل برسد، امری که آن را به غیرمنتظره ترین قطعه های عاشقانه حیات وحش تبدیل می نماید.

9- خفاش بولداگ بزرگ

خفاش های بلداگ بزرگ با استفاده از صدای خود 140 دسی بل قدرت دارد، مسیریابی و شکار می نمایند، امری که آن ها را به استاد آسمان شب بدل نموده است.

8- میمون جیغ کش

صدای جیغ میمون های جیغ کش 140 دسی بل قدرت دارد که صدای بلندی محسوب می گردد. این میمون ها از جیغ های خود برای معین کردن قلمروشان استفاده می نمایند و هیچ شکی باقی نمی گذارند که در بالای درختان چه کسی رئیس است.

7- نهنگ سر کمانی

نهنگ سر کمانی شاید قدرت 159 دسی بلی صدای خود را به رخ نکشد اما به این معروف است که صدای او از میان آب های سرد قطب شمال عبور می نماید. این نهنگ های غول پیکر از صدای خود برای برقراری ارتباط و پیدا کردن مسیر خود در میان آب های منجمد استفاده می نمایند.

6- نهنگ گوژپشت

نهنگ های گوژپشت با صدایی که به 183 دسی بل می رسد، رهبران ارکستر اعماق آب ها هستند. این موجودات آبی ملودی های پیچیده ای می سازند که از میان آب ها عبور می نماید، همانند سمفونی دریاها.

5- نهنگ تیغ باله

صدای 186 دسی بلی نهنگ های تیغ باله آب های اعماق اقیانوس ها را می شکافد و از آن ها عبور می نماید. این نهنگ ها از صدای فرکانس پایین خود برای برقراری ارتباط از راه دور با دیگر نهنگ ها استفاده می نمایند.

4- نهنگ آبی

صدای نهنگ آبی که 188 دسی بل قدرت دارد، تنها یک صدا، بلکه یک اپرای اقیانوسی هم هست. این غول های مهربان از صدای قدرتمند خود برای برقراری ارتباط در دریاهای وسیع و آزاد استفاده می نمایند.

3- میگوی هفت تیرکش

میگوی هفت تیرکش با باز و بسته کردن چنگال های خود یکی از بلندترین صداهای اقیانوس را فراوری می نماید. این صدا نه تنها شنیده، بلکه احساس نیز می گردد و مانند یک بمب صوتی در مقیاس مینیاتوری عمل می نماید که شکار میگوی هفت تیرکش را مبهوت و گیج می سازد. باور نکردنی است که موجودی به این کوچکی می تواند صدایی به بلندی 218 دسی بل فراوری کند.

2- دلفین پوزه بطری

سوت ها و صداهای 220 دسی بلی دلفین پوزه بطری تنها یک گپ و گفت نیست، بلکه یک سیستم ردیاب صوتی پیشرفته هم هست. این موجودات باهوش دریایی از صدای خود برای پیدا کردن مسیر و برقراری ارتباط استفاده می نمایند.

1- نهنگ عنبر

نهنگ های عنبر با داشتن صدایی 233 دسی بلی درصدر این لیست قرار دارند. این موجود غول پیکر که در اعماق دریاها زندگی می نماید با استفاده از انعکاس صدای خود مسیرش را در میان آب های تاریک و عمیق اقیانوس ها پیدا می نماید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 فروردین 1403 بروزرسانی: 14 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4673

به "رقابت یک میگو با دو نهنگ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت یک میگو با دو نهنگ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید