سامانه تازه بارشی در راه کشور، این استان ها آماده باشند

به گزارش تور آسیایی ارزان، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از اواخر روز شنبه (18 فروردین ماه) به تدریج سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می گردد.

سامانه تازه بارشی در راه کشور، این استان ها آماده باشند

خبرنگاران: صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اضافه نمود: امروز (15 فروردین ماه) به ویژه در ساعات بعد از ظهر در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس، ارتفاعات استان کرمان، جنوب یزد، شرق لرستان و جنوب استان مرکزی افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد.

وی اضافه نمود: پنج شنبه (16 فروردین ماه) این شرایط در ارتفاعات استان کرمان، ارتفاعات شمال شرق فارس، برخی منطقه ها در جنوب یزد و برخی منطقه ها شرقی سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: آدینه و شنبه (17 و 18 فروردین ماه) آسمان در غالب منطقه ها کشور صاف تا کمی ابری است.

وی اضافه نمود: از اواخر روز شنبه به تدریج سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می گردد که به تدریج در منطقه های از شمال غرب کشور و نیمه غربی سواحل دریای خزر افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد.

ضیاییان اضافه نمود: یکشنبه (19 فروردین ماه) با نفوذ این سامانه در نوار غربی کشور، شمال غرب، دامنه های البرز و سواحل دریای خزر بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

وی اضافه نمود: از امروز تا اواخر روز آدینه شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (16 فروردین ماه) صاف تا کمی ابری، در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 23 درجه سانتیگراد و طی آدینه (17 فروردین ماه) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد، در برخی ساعت ها وزش باد شدید با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیاییان در انتها گفت: طی فردا و پس فردا اهواز با دمای 33 و 34 درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای 1- و 2- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1403 بروزرسانی: 16 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4706

به "سامانه تازه بارشی در راه کشور، این استان ها آماده باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه تازه بارشی در راه کشور، این استان ها آماده باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید