سامسونگ گلکسی زد فلیپ 6؛ هر آنچه که می دانیم و دوست داریم ببینیم!

به گزارش تور آسیایی ارزان، گوشی سامسونگ گلکسی زد فلیپ 6 به زودی عرضه می گردد و در این مطلب به همین بهانه قصد داریم تمام شایعات را پیرامون این محصول مورد انتظار آنالیز کنیم. بعلاوه درباره مواردی که دوست داریم در گوشی ببینیم هم صحبت می کنیم.

سامسونگ گلکسی زد فلیپ 6؛ هر آنچه که می دانیم و دوست داریم ببینیم!

گوشی سامسونگ گلکسی زد فلیپ 6 یک گوشی هوشمند بسیار محبوب در بین مصرف نمایندگان تلقی می گردد؛ چرا که شبیه به گلکسی زد فولد 5، با یک گوشی تاشو اما ظاهرا بزرگتر روبه رو هستیم. با این حال، مدل زد فولد 5 از آنجایی که قیمت پایین تری نسبت به مدل فلیپ 6 دارد، همچنان کاربران ترجیح می دهند از مدل قبلی استفاده نمایند. با توجه به این که سال 2024 آغاز شده، می توانید برای خرید گوشی تازه برای عرضه زد فلیپ 6 چشم انتظار باشید. در این مطلب آنچه در خصوص زد فلیپ 6 فعلا می دانیم، انتظارات ما و بعلاوه آنچه می خواهیم باشد، آمده است:

آیا واقعا از عرضه سامسونگ گلکسی زد فلیپ 6 خبری موجود است؟

خط فراوری گلکسی فلیپ به خوبی به وسیله مصرف نمایندگان مورد قدردانی قرار گرفته است. در حالی که گوشی های هوشمند با فریم معمولی هنوز هم محبو تر از تاشو هستند، گوشی های تاشو مانند گلکسی فلیپ زد 5 در تغییر درک عمومی نقش مهمی داشته اند. سامسونگ با وجود حضور رقابت خوب، به لطف بازاریابی، توزیع و آغاز به کار در فراوری گجت های تاشو، در این بازار نقش مهمی را تا به حال ایفا نموده است. بنابراین، بعید به نظر می رسد که سامسونگ این مزیت را در این فضا با چنین پتانسیل عظیمی رها کند. پس حتی اگر این شرکت هنوز چیزی را به طور رسمی اعلام ننموده باشد، ما اطمینان داریم که گلکسی زد فلیپ 6 را منتشر خواهد نمود، حتی اگر یک تتازه جزئی باشد.

فردی به نام مکس جمبور، اشاره ای به نام رمز B6 نموده که شرکت سامسونگ در درون سیستم خود از این نام رمز برای دستگاه تازهی استفاده می نماید. اگر یادتان باشد نام رمز B5 مربوط به گوشی سامسونگ گلکسی زد فلیپ 5 بود.

آیا گلکسی زد فلیپ 6 مقرون به صرفه تری هم در بازار وجود خواهد داشت؟

بر اساس شایعات به نظر می رسد که سامسونگ می خواهد قیمت دستگاه های تاشوی خود را کاهش دهد. خط فراوری گلکسی فلیپ در مقایسه با خط فراوری گلکسی فولد مقرون به صرفه تر است، بنابراین منطقی به نظر می رسد که یک نسخه حتی مقرون به صرفه تر از یک گوشی تاشو هم منتشر گردد.

با این حال، بیشتر نشت ها نشان می دهند که سامسونگ می تواند نسخه مقرون به صرفه تری از گلکسی زد فلیپ 6 را راه اندازی کند. گزارش ها هنوز احتمال مقرون به صرفه تر شدن این گوشی تازه را رد ننموده اند، اما بیشتر آنها تا کنون تمایل به راه اندازی فولد 6 مقرون به صرفه تر در امسال از خود نشان داده اند.

محتمل ترین تاریخ عرضه گلکسی زد فلیپ 6 چیست؟

برای پاسخ به این سوال، شاید جالب باشد عرضه گوشی های قبلی را آنالیز کنیم:

  • گلکسی زد فلیپ 3: 27 آگوست 2021
  • گلکسی زد فلیپ 4: 26 آگوست 2022
  • گلکسی زد فلیپ 5: 11 آگوست 2023

سامسونگ چرخه عرضه به نسبت قابل پیش بینی برای گوشی های تاشو خود دارد، اما این شرکت می تواند در پی عرضه زودتر گلکسی زد فلیپ 6 هم باشد. طبق گفته Sammobile، سامسونگ می تواند این گوشی تازه را در اوایل جولای 2024 و احتمالا در هفته دوم عرضه کند. . از آنجایی که سامسونگ به طور معمول دستگاه های خود را در روز چهارشنبه عرضه می نماید، تاریخ 10 جولای 2024 به عنوان تاریخ احتمالی عرضه گلکسی زد فلیپ 6 است.

The Bell شایعه انتشار زودهنگام را تایید می نماید و نشان می دهد که سامسونگ می خواهد از بازاریابی در خصوص بازی های المپیک تابستانی 2024 که قرار است از 26 ژوئیه 2024 در پاریس واقع در کشور فرانسه برگزار گردد، استفاده کند. در نتیجه، راه اندازی می تواند در پاریس، فرانسه برگزار گردد.

ETNews نشان می دهد که این گوشی تاشو در کنار گلکسی رینگ سامسونگ در نیمه دوم جولای 2024 عرضه خواهد شد. سامسونگ به طور مداوم نسل بعدی گوشی های تاشو خود را هر ساله در اوایل آگوست رونمایی می نماید و گوشی های تازه به طور معمول در اواسط تا اواخر آگوست برای ارسال در دسترس هستند. با این حال، این شایعات نشان می دهد که سامسونگ برای سال 2024 برنامه های خود را تغییر داده است.

گلکسی زد فلیپ 6 چه شکلی خواهد بود؟

ما هنوز اطلاعات رسمی تایید شده از سامسونگ در اختیار نداریم، اما رندرهای اولیه تصویر خوبی از آنچه می توانیم از گلکسی زد فلیپ 6 انتظار داریم را نشان می دهد. بر اساس رندرهای فاش شده از OnLeaks و Smartprix، این گوشی تازه سامسونگ می تواند بسیار شبیه به نسل قبلی خود یعنی زد فلیپ 5 باشد. به همین علت، این گوشی می تواند شکل تاشو و طراحی جعبه ای مشابه داشته باشد و زیبایی کلی نیز می تواند بسیار شبیه باشد.

اگر این رندرهای فاش شده را با دقت مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که گلکسی زد فلیپ 6 شکلی جعبه ای تر از گلکسی زد فلیپ 5 دارد. لبه های دستگاه تیزتر به انتها می رسد، در حالی که گلکسی زد فلیپ 5 دارای یک مورب خفیف در امتداد لبه آن است.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در این رندرها دو سوراخ میکروفون در بالای دستگاه وجود دارد، البته این یک تغییر جزئی دیگر است.

گفته می گردد گلکسی زد فلیپ 6 دارای صفحه نمایش 3.4 اینچی بوده، در حالی که صفحه نمایش تاشو داخلی آن 6.7 اینچی است. البته گزارش متفاوتی از تحلیلگر صفحه نمایش راس یانگ نشان می دهد که صفحه نمایش زد فلیپ 6 ممکن است نزدیک به عدد 3.9 اینچ باشد.

رندر منتشر شده از OnLeaks نشان می دهد که این گوشی، ابعادی در حدود 165×71.7×7.4 میلی متر دارد که در مقایسه با اندازه های 165.1×71.9×6.9 میلی متر در زد فلیپ 5 چندان قابل توجه نیست. تنها تغییر قابل توجه، بدنه کمی ضخیم تر است. بر این اساس می توان انتظار داشت ظرفیت باتری گوشی اندازهی افزایش پیدا کند.

یانگ بعلاوه در 7 مارس ادعا کرد که رنگ های گلکسی زد فلیپ 6 آبی روشن، سبز روشن، نقره ای و زرد هستند. او بعدها شرح داد که گزینه سبز روشن با نام Mint (سبز نعنایی) شناخته می گردد، در حالی که نوع نقره ای احتمالا سایه نقره ای نامیده می گردد.

گلکسی زد فلیپ 6 چه مشخصات و ویژگی هایی می تواند داشته باشد؟

گلکسی کلاب ادعاهای باتری بزرگتر را برای فلیپ 6 تایید نموده و اذعان داشته که سامسونگ در حال آزمایش ظرفیت کل 3880 میلی آمپر ساعتی برای باتری گلکسی زد فلیپ 6 است؛ به این معنی که می تواند باتری گلکسی زد فلیپ 6 را تحت عنوان 4000 میلی آمپر ساعت تبلیغ کند. گلکسی زد فلیپ 5 دارای باتری با ظرفیت کل 3591 میلی آمپر ساعت بوده که سامسونگ آن را به عنوان باتری 3700 میلی آمپر ساعتی معرفی کرد. همراه با ارتقای پردازنده، ما امیدواریم که عمر باتری بهتری را در زد فلیپ 6 مشاهده کنیم.

در خصوص سایر تغییرات، GalaxyClub گزارش داده که سامسونگ در حال آزمایش نسخه های اولیه گلکسی زد فلیپ 6 با نمونه های اولیه دارای دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی است. این امکان وجود دارد که سامسونگ در نهایت این سنسور 50 مگاپیکسلی را به نفع دوربین 12 مگاپیکسلی کنار بگذارد. با این وجود، اگر واقعا این فرایند تایید گردد، این مسئله می تواند یک ارتقای عکاسی بزرگ برای سری فلیپ باشد. سامسونگ از زمانی که اولین مدل گلکسی زد فلیپ در سال 2020 عرضه شد، از دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی استفاده نموده است؛ هر چند، گلکسی زد فلیپ 4 از سنسور بزرگتری بهره می برد. به گفته راس یانگ، زد فلیپ 6 گزینه های حافظه 256 و 512 گیگابایتی را ارائه می دهد.

قیمت گلکسی زد فلیپ 6 چقدر می تواند باشد؟

اجازه دهید مجدد قیمت گوشی های تاشوی قبلی را آنالیز کنیم:

  • سامسونگ گلکسی زد فلیپ 5 با رم 8 گیگابایت/256 گیگابایت حافظه داخلی: 1000 دلار
  • سامسونگ گلکسی زد فلیپ 5 با رم 8 گیگابایت / 512 گیگابایت حافظه داخلی: 1120 دلار

ما هنوز شایعه یا اطلاعات نشت شده از قیمت گلکسی زد فلیپ 6 را در اختیار نداریم. با این حال، ما می توانیم نتیجه گیری های منطقی را بر اساس قیمت قیمت زد فلیپ 5 انجام دهیم.

قیمت زد فلیپ 5 در ایالات متحده با قیمت 1000 دلار آغاز شد. بسیاری 999 دلار را یک عدد جادویی می دانند که مصرف نمایندگان به آن نگاه مطلوبی دارند و سامسونگ میخواهد قیمت گوشی تاشوی خود را زیر 1000 دلار قیمت بگذارد. با توجه به اینکه زد فلیپ 6 به نظر نمی رسد تغییرات زیادی نسبت به مدل قبلی خود داشته باشد، باید دید که آیا سامسونگ می تواند قیمت زد فلیپ 6 را رقابتی نگه دارد یا خیر.

آیا باید منتظر این گوشی تازه باشید؟

اگر صاحب زد فلیپ 3 یا 4 هستید، بهتر است منتظر بمانید و زد فلیپ 6 را هنگام عرضه بخرید. این تلفن های قدیمی هنوز هم بسیار سریع هستند و تنها ارتقای اصلی پنجره فلکس است. در خصوص کسانی که فلیپ حتی قدیمی تر دارند یا برای اولین بار به فکر تهیه یک تاشو هستند، چطور؟ راستش را بخواهید، زد فلیپ 5 در حال حاضر یک گوشی عالی محسوب می گردد و من علتی برای صبر نمی بینم، به خصوص اگر تلفن تاشو شما هنوز به اندازه کافی می تواند در اجرای برنامه ها پیروز عمل کند.

اگر از زد فلیپ 5 تحت تاثیر خاصی قرار نگرفته اید اما می خواهید یک تلفن هوشمند تاشو داشته باشید، گزینه های دیگری دارید به غیر از اینکه منتظر بمانید تا ببینید سامسونگ با زد فلیپ 6 چه می نماید. برترین جایگزین برای فلیپ، Motorola Razr Plus (700 دلار در آمازون) خواهد بود. البته اگر بودجه کمی دارید اما همچنان می خواهید یک گوشی تاشو داشته باشید، یک Razr مقرون به صرفهتر (700 دلار در آمازون) نیز وجود دارد. برای گزینه های بیشتر شما می توانید راهنماهای خرید گوشی مختلف را آنالیز کنید.

فهرست علاقه مندی های زد فلیپ 6

درست زمانی که گلکسی زد فلیپ 5 عرضه شد، ایده خوبی داشتیم که از یک جانشین چه می خواهیم. برای گلکسی زد فلیپ 6 ما از سامسونگ می خواهیم که تمام کاستی ها و سپس بعضی از آنها را رفع کند. در اینجا با فهرستی از علاقه مندی های ما برای این گوشی تاشوی تازه روبه رو خواهید شد.

استفاده بهتر از صفحه نمایش

من اندازه تازه Flex Window را دوست دارم و این یک پیشرفت بزرگ نسبت به صفحه نمایش زد فلیپ 4 محسوب می گردد، اما سامسونگ هنوز به اندازه کافی با آن کار ننموده است. در حالی که دستگاه هایی مانند Motorola Razr Plus به شما اجازه می دهد برنامه های کامل را روی صفحه نمایش کوچکتر اجرا کنید، سامسونگ بیشتر به ویجت ها می چسبد.

اگر می خواهید برنامه های واقعی را روی صفحه نمایش کوچکتر اجرا کنید، یا باید از انتخاب محدودی از برنامه های آزمایشی به وسیله ازمایشگاه های سامسونگ انتخاب کنید یا باید لانچر Good Lock و پلاگین MultiStar را نصب کنید. حتی اگر برنامه های کافی پیدا کنید که به خوبی کار می نمایند، با چند محدودیت دیگر روبرو خواهید شد؛ مانند این که هیچ راه آسانی برای تغییر بین برنامه های روی صفحه نمایش بدون پریدن به وسیله حلقه ها وجود ندارد.

ارتقای دوربین

اگرچه زد فلیپ 5 تجربه دوربین مناسبی دارد، این گوشی تا حد زیادی شبیه به سخت افزار زد فلیپ 4 است. با این حال دستگاه مورد نظر به خوبی گلکسی S23 نیست. زد فلیپ یک دستگاه پرچمدار است، بنابراین نمی دانم چرا باید به سخت افزاری کمتر از مدل پایه گلکسی S بسنده کنیم. خبر خوب اینجاست که یکی از شایعات اولیه ادعا می نماید که گلکسی زد فلیپ 6 دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی تازه را دریافت می نماید که امیدواریم تجربه مشابهی را شبیه به گلکسی اس 24 ارائه کند.

فراتر از این، من دوست دارم یک دوربین تله فوتو نیز ببینم. حتی اگر به خوبی گوشی گلکسی S23 نباشد، بهتر است با ماهیت برتر سری زد فلیپ مطابقت داشته باشد.

عمر باتری بهتر و شارژ سریع تر

سری گلکسی زد فلیپ هرگز عمر باتری فوق العاده ای نداشته و با این که این مولفه کمی بهتر شده، بهره برداری از گوشی بیشتر از یک روز با استفاده میانه سخت است. در تجربه من، با استفاده زیاد گوشی، تخلیه باتری سریع تر رخ می دهد. مواقعی دیده ام که زد فلیپ 4 قبل از خواب شدن به اندازه تنها 10 درصد از شارژ به جای مانده و مجبور شدم تا این گوشی را برای شب زود به برق وصل کنم. امیدوارم زمان آن رسیده باشد که این معضل را با زد فلیپ 6 رفع کنیم.

اگر بخواهیم منصف باشیم، علتی وجود دارد که زد فلیپ 5 فقط یک باتری 3700 میلی آمپر ساعتی دارد: فضای داخل دستگاه باید ایده آل باشد. با این حال، می توان امیدوار بود که سامسونگ احتمالا می تواند گوشی را فقط یک اندازه جزئی بزرگ تر طراحی نموده تا باتری با ظرفیت 3900 میلی آمپر ساعت را در داخل آن تعبیه کند.

زد فلیپ 5 در حال حاضر دارای شارژ 25 واتی است که چندان موضوع وحشتناکی نیست اما به خوبی سرعت شارژ 45 واتی گوشی گلکسی S23 اولترا نیست. من دوست دارم زد فلیپ 6 حداقل با این سرعت مطابقت داشته باشد.

حفاظت از گرد و غبار

زد فلیپ 5 در نهایت مسطح طراحی شد که کمی به محافظت از آن یاری می نماید، اما هنوز مقاومت در برابر گرد و غبار وجود ندارد. برادر زن من یک کشاورز است و فلیپ 3 او تنها پس از یک سال یا بیشتر خراب شد. این مردی است که از همه چیز بسیار مراقبت می نماید، که باعث می گردد من تعجب کنم که آیا شرایط گرد و غبار کار مزرعه ممکن است نقش داشته باشد یا خیر.

خبر خوب این است که سامسونگ قبلا نشان داده که می خواهد در نهایت مقاومت در برابر گرد و غبار را به گوشی های تاشو خود بیاورد. موتورولا Razr Plus در سال کنونی پیروز شده این ویژگی را داشته باشد. همین امر امکان دارد انگیزه بیشتری برای سامسونگ برای رسیدن به اینجا داشته باشد.

یک تغییر طراحی جدی تر

باید بگویم، من فکر می کنم ریزر پلاس گوشی مجذوب کننده تری است، حتی اگر به طور کلی گوشی سامسونگ را ترجیح بدهم. اگر چه سامسونگ طراحی خود را اصلاح نموده و هر نسل، اندازه پوشش صفحه نمایش خود را افزایش داده است. با این حال، گوشی های تاشوی سامسونگ بیشتر شبیه به شکل جعبه به نظر می رسد.

من دوست دارم در دفعه بعد طرحی را ببینم که کمی گردتر باشد. یک صفحه نمایش کمی بزرگتر نیز بد نخواهد بود. من دوست دارم چیزی را ببینم که آن را متمایز کند؛ فراتر از افزایش صفحه نمایش و کاهش فاصله لولا.

منبع: androidauthority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5250

به "سامسونگ گلکسی زد فلیپ 6؛ هر آنچه که می دانیم و دوست داریم ببینیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ گلکسی زد فلیپ 6؛ هر آنچه که می دانیم و دوست داریم ببینیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید