سیمان به طور رسمی گران شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، عبدالرضا شیخان دبیر انجمن سیمان در نامه ای به مدیران عامل شرکت های سیمان خاکستری عضو این انجمن، قیمت های جدید سیمان را ابلاغ و اعلام نمود که این قیمت ها از 31 فروردین ماه (فردا) قابل اجرا خواهد بود.

سیمان به طور رسمی گران شد

به گزارش مهر، 21 فروردین ماه صورتجلسه کارخانجات صنعت سیمان برای افزایش قیمت سیمان منتشر شد. پیگیری ها درباره صورتجلسه مذکور موید آن بود که سازمان حمایت مصرف کنندگان و ستاد تنظیم بازار با نرخ توافق شده مخالف هستند. در صورتجلسه مذکور، قیمت سیمان بر اساس قیمت سبد میلگرد در بورس کالا با نسبت 1 به 30، برای هر تن 360 هزارتومان مشخص شده بود.

اما در ابلاغیه امروز، نرخ ها نسبت به صورتجلسه مذکور اندکی تعدیل شده است و دبیر انجمن در ابتدای ابلاغیه تصریح نموده این نرخ ها با هماهنگی با مراجع ذیصلاح (سازمان حمایت مصرف کنندگان، ستاد تنظیم بازار-معاونت امور معدنی وزارت صمت) مشخص شده است.

سال گذشته کارخانجات سیمان انتقاد زیادی به قیمت گذاری دستوری دولت داشتند و معتقد بودند حیات صنعت سیمان بدلیل قیمت گذاری دستوری دولت به مخاطره افتاده است.

متن ابلاغیه امروز انجمن

در ابلاغیه امروز انجمن آمده است:

پیرو درخواست 15.1.1400 مدیران عامل شرکت های سیمان و هماهنگی های اجرا شده با مراجع ذیصلاح (سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوریکنندگان، ستاد تنظیم بازار، معاونت امور معدنی وزارت صمت) نهایتاً قیمت های جدید سیمان به توضیح ذیل مورد توافق نهاده شد که از تاریخ 31 فروردین ماه سال 1400 قابل اجرا است. نظر به اینکه انجمن سیمان به استناد تعهد اخذ شده در صورتجلسه فوق الاشاره و به نمایندگی از طرف صنعت سیمان متعهد به ایجاد تعادل در بازار و تأمین کمبود سیمان شده است؛ لذا مقتضی است با تشکیل منظم جلسات کارگروه های استانی و با هماهنگی انجمن نسبت به تأمین سیمان مورد احتیاج (مصارف مردمی، پروژه های ساختمانی، صنایع سیمان بر) اقدام و از تحویل سیمان به دلالان جدا خودداری فرمایند.

ملاحظات:

1. قیمت سیمان پوزولانی ویژه- سرباره ای- آمیخته- مرکب معادل سیمان تیپ 2

2. قیمت سایر انواع سیمان های مورد تقاضای مصرف کنندگان (سیمان بلین بالا، سیمان چاه نفت، سیمان سوپر سولفات و سایر سیمان های خاص که در جدول فوق لحاظ نشده است) با توجه به هزینه های فراوری با توافق طرفین

3. مبالغ فوق به صورت نقدی و بدون محاسبه ارزش افزوده و تحویل درب کارخانه می باشد

تبصره: در صورت افزایش غیرمعمول قیمت کیسه های پروپلین مجدداً با هماهنگی سازمان حمایت در قیمت های فروش سیمان کیسه ای تجدیدنظر خواهد شد.

کلیه شرکت ها موظف به رعایت موارد ذیل هستند:

  • ثبت اطلاعات روزانه تحویل داخلی و صادراتی (به تفکیک) در سامانه اطلاعات سیماب حداکثر تا ساعت 9 صبح روز بعد
  • خودداری از فروش سیمان به صورت تهاتری
  • شرکت فعال و مستمر در کارگروه های منطقه ای جهت کنترل بازار
  • رعایت دستورالعمل های صادره از سوی انجمن به ویژه دستورالعمل ضمیمه مبنی بر تقسیم بندی مشتریان و ضوابط نحوه توزیع سیمان به خریداران واجد شرایط.
منبع: فرارو
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1668

به "سیمان به طور رسمی گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیمان به طور رسمی گران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید