شب پر ستاره ونگوگ بر بدن یک جانور، عکس

به گزارش تور آسیایی ارزان، احتمالا بارها نقاشی هایی را دیده اید که طبیعت را به تصویر می کشند، اما تا به حال چندبار اثر هنری را دیده اید که در طبیعت پنهان شده باشد؟ دانشمندان مارمولکی را در هند کشف کردند که بدنش درست مانند نقاشی شب پر ستاره ون گوگ بود. این گونه نو به همین علت به نام ونگوگ نامگذاری شد.

شب پر ستاره ونگوگ بر بدن یک جانور، عکس

تینا مزدکی: گروهی از دانشمندان بنیاد حیات وحش Thackeray در هند وقتی پشت یک مارمولک را دیدند، یاد شب پر ستاره ون گوگ افتادند. به محض اینکه آنها متوجه شدند که این یک گونه نو است، آن را به افتخار نقاش مشهور نامگذاری کردند. مارمولک کشف شده، Cnemaspis vangoghi به نام نقاش هلندی ونسان ون گوگ (1853-1890) نامگذاری شده است، زیرا رنگ آمیزی چشمگیر گونه نو یادآور یکی از نمادین ترین نقاشی های او، یعنی شب پرستاره است.

گفته شده است که نرهای این گونه دارای سر و پیشانی زرد رنگ و لکه های آبی روشن در پشت هستند و در میان صخره ها و درختان زندگی می نمایند. یکی از دانشمندانی که در این گروه حضور داشت می گوید: تامیل نادو یک استان با تنوع زیستی استثنایی است و ما انتظار داریم تا زمانی که مطالعاتمان به سرانجام برسد، بیش از 50 گونه نو از مارمولک ها را نام ببریم.

Cnemaspis vangoghi یک مارمولک با میزان کوچک است که طول آن به 3.4 سانتی متر می رسد؛ آنها عمدتاً در ساعات خنک صبح و عصر فعال هستند و عمدتاً روی صخره ها یافت می شوند.

این گونه به همراه گونه دیگری از جنس آن، Cnemaspis sathuragiriensis، که به علت محل زندگی خود، تپه های Sathuragiri نامگذاری شده است، دو عضو نو کشف شده در دنیای مارمولک ها هستند. هر دو گونه در ارتفاعات کم 250 تا 400 متر از سطح زمین، جنگل های برگ ریز Srivilliputhur پراکنده شده اند و به پنج مهره دار بومی شناخته شده قبلی از منطقه تامیل نادو هند اضافه می شوند.

منبع: phys.org

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 فروردین 1403 بروزرسانی: 12 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4634

به "شب پر ستاره ونگوگ بر بدن یک جانور، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب پر ستاره ونگوگ بر بدن یک جانور، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید