شلیک گاز اشک آور و گلوله رنگی از دوربین امنیتی

به گزارش تور آسیایی ارزان، استارتاپ اسلوونیایی PaintCam راهکاری نوآورانه برای سیستم های امنیتی خانگی ارائه کرده است. محصول تازه این شرکت Eve نام دارد و از هوش مصنوعی برای شناسایی افراد مزاحم استفاده می کند. Eve همچنین می تواند با شلیک گلوله های رنگی و گاز اشک آور، با مزاحمان مقابله کند.

شلیک گاز اشک آور و گلوله رنگی از دوربین امنیتی

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از زومیت، Eve به فناوری پیشرفته بینایی کامپیوتری (Computer Vision) مجهز است تا افراد و حیوانات را حتی در شب به طور دقیق تشخیص دهد. این محصول برای رفت وآمد مهمانان نیز راهکاری دارد و کاربر می تواند با تنظیم فهرستی از دوستان، از فعال شدن ناخواسته Eve جلوگیری کند.

اگر Eve فردی ناشناس را شناسایی کند، ابتدا با هشدار صوتی او را از شناسایی به عنوان مزاحم مطلع می کند و پنج ثانیه فرصت می دهد تا محل را ترک کند.

درصورتی که شخص مزاحم دستورالعمل Eve را رعایت نکند، این دستگاه گلوله های رنگی به سمت او شلیک می کند که البته کاملاً بی خطر هستند.

اگر فرد ناشناس در کنار یکی از افراد فهرست آشنایان قرار بگیرد، Eve برای شلیک از شما استعلام می گیرد. درصورتی که فرد ناشناس صرفاً مهمان جدیدی باشد، به راحتی می توانید از فعال شدن اشتباه سیستم امنیتی جلوگیری کنید. در هر صورت اگر هنگام استعلام Eve حضور نداشته باشید، فرد ناشناس مجبور به ترک محل خواهد شد.

طبق اطلاعات صفحه پروژه Eve در کیک استارتر، این محصول در سه نسخه استاندارد، پلاس و پرو عرضه می شود. طبق گفته PaintCam، مدل پایه امکان کنترل ازطریق اپلیکیشن را فراهم می کند، نسخه پلاس علاوه بر قابلیت های مدل پایه، امکان تشخیص حیوانات را نیز دارد و در نهایت مدل پرو از فناوری تشخیص چهره پشتیبانی می کند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 فروردین 1403 بروزرسانی: 28 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4974

به "شلیک گاز اشک آور و گلوله رنگی از دوربین امنیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک گاز اشک آور و گلوله رنگی از دوربین امنیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید