صدر اعظم اتریش خواهان اصلاحات فوری در اتحادیه اروپا شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، صدر اعظم اتریش با اشاره به هرج و مرج ایجاد شده در مذاکرات درباره قرارداد تجارت آزاد اروپا با کانادا موسوم به ستا با توجه به مخالفت والونیا خواهان اصلاحات اساسی در اتحادیه اروپا شد.

صدر اعظم اتریش خواهان اصلاحات فوری در اتحادیه اروپا شد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کریستین کرن، صدر اعظم اتریش در مصاحبه با روزنامه اتریشی کرونن سایتونگ، هرج و مرج ایجاد شده در مذاکرات درباره قرارداد تجارت آزاد با کانادا موسوم به ستا با توجه به مخالفت والونیا با این قرارداد را نقطه عمیقی برای اتحادیه اروپا دانست.

وی در این باره گفت: وقتی کسی که حتی یک بار هم بر سر میز مذاکرات درباره قرارداد تجارت آزاد با کانادا ننشسته روند تصمیم گیری در این باره را متوقف می نماید نشان می دهد که اصلاحات فوری در این اتحادیه احتیاج است و اوضاع به همین منوال نمی تواند ادامه پیدا کند.

کرن در عین حال نهایی شدن مذاکرات درباره ستا را تا 27 اکتبر امکان پذیر دانست.

قرارداد تجارت آزاد با کانادا موسوم به ستا اخیرا به دلیل مخالفت والونیا در معرض تهدید شکست قرار گرفته است. البته رئیس مجلس اروپا در حال مذاکره با طرف کانادایی و حل این مسئله است تا بتواند مذاکرات را به نتیجه برساند.

صدر اعظم اتریش درباره قرارداد تجارت آزاد بین اروپا و آمریکا موسوم به تی تی آی پی نیز گفت: ما بهبود و پیشرفت های زیادی در ستا بدست آورده ایم و قرارداد تی تی ای پی کاملا با ستا متفاوت است و ما باید به موقع در این باره صحبت و مذاکره کنیم که چه نکاتی باید در این توافق قرار گیرد و چه نکاتی نباید باشد.

هنوز به اندازه کافی زمان برای حل مسائل در این باره باقی است و اگر این اتفاق نیفتد ما باید مسئولیت برای شکست این روند را بر عهده گیریم.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 382

به "صدر اعظم اتریش خواهان اصلاحات فوری در اتحادیه اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدر اعظم اتریش خواهان اصلاحات فوری در اتحادیه اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید