فروش بلیت هواپیما در سقف قیمتی

به گزارش تور آسیایی ارزان، دو هفته مانده به شروع سفر های نوروزی، بلیت هواپیما توسط بیشتر شرکت های هواپیمایی در سقف قیمت های اعلام شده به فروش می رود تا جایی که هزینه مسافرت هوایی برای یک خانواده 2 نفره را تا چهار میلیون تومان افزایش داده است.

فروش بلیت هواپیما در سقف قیمتی

به گزارش ایرنا، بر اساس توافق های شرکت های هواپیمایی سال جاری هیچ گونه افزایش قیمتی در ایام نوروز روی بلیت های هواپیما اعمال نخواهد شد و بلیت ها در همه جهت ها بر اساس نرخ های اعلام شده آبان سال جاری به فروش می رسد.

با این حال آنالیز قیمت های فعلی در جهت های مختلف، از عرضه بلیت در سقف قیمتی خبر می دهد، موضوعی که قیمت بلیت هواپیما را در بسیاری از جهت ها به حدود 2 میلیون تومان می رساند.

دو هفته مانده به شروع تعطیلات نوروزی پرواز ایران ایر تور به مقصد کیش از مبدا تهران برای فردا (پنجشنبه) در سقف قیمتی 910 هزار تومان برای یک جهت فروش می رود. حداکثر نرخ بلیت پرواز های داخلی در جهت تهران- کیش بر اساس نرخ نامه آبان ماه شرکت های هواپیمایی 996 هزار تومان است.

شرکت هواپیمایی ایران ایر بلیت تهران - اصفهان را برای فردا 546 هزار تومان به فروش می رساند، سقف قیمت این جهت در نرخ نامه آبان ماه 547 هزار تومان قید شده است.

هواپیمایی وارش نیز بلیت هواپیما برای جهت تهران- بندرعباس را برای فردا 861 هزار تومان به فروش می رساند.

هواپیمایی کاسپین نیز برای فردا بلیت جهت تهران- مشهد را 752 هزار تومان به فروش می رساند. سقف فروش این جهت 771 هزار تومان در نرخ نامه شرکت های هواپیمایی قید شده است.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی پیش تر گفته بود: گرچه ایرلاین ها مجدد درخواست افزایش قیمت بلیت هواپیما را برای تعطیلات نوروزی پیش رو دارند، اما اکنون شرایط به گونه ای نیست که امکان چنین تغییرات قیمتی وجود داشته باشد و به هیچ وجه مجوز افزایش قیمت بلیت هواپیما تا پس از تعطیلات نوروزی صادر نخواهد شد.

این درحالی است که به ادعای رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی، نوروز سال جاری لغو بلیت پرواز ها مشمول جریمه ابطال می گردد که در کاهش تقاضای سفر تاثیرگذار است و موجب کاهش تقاضای سفر هوایی و به تبع آن کاهش قیمت بلیت هواپیما خواهد شد.

به تازگی بخشنامه ای در حوزه گردشگری به آژانس های هوایی و دفاتر خدمات مسافرتی ارائه شده که در یکی از بند های آن آمده که در صورتی که مسافران بلیت یا تور های گردشگری را کنسل نمایند مبالغ آن به مسافران استرداد نخواهد شد.

رییس هیات مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی امروز با تایید این خبر گفته است: در سال گذشته به دلیل اینکه شرایط کرونا قابل پیش بینی نبود بلیت های نوروز بدون کسر هزینه ابطال باطل شد و همه پول بلیت به مسافران برگردانده شد، اما نوروز سال جاری از آنجایی که مسافر آگاه است در صورت ابطال بلیت هزینه کنسلی طبق قاعده ای که از قبل وجود داشت از مسافر دریافت می گردد.

برپایه این گزارش، تا امروز هیچ محدودیتی برای سفر هوایی در نوروز وجود ندارد، اما رییس سازمان هواپیمایی اعلام نموده است که در صورت اعلام ستاد مبارزه با کرونا محدودیت سفر با هواپیما به بعضی استان ها برقرار خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1560

به "فروش بلیت هواپیما در سقف قیمتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش بلیت هواپیما در سقف قیمتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید