محققان: برای کاهش اضطراب بزرگسالی در کودکی ورزش کنید

به گزارش تور آسیایی ارزان، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد، ورزش و رژیم غذایی سالم در دوران کودکی، مغز بزرگتر در بزرگسالان و اضطراب کمتر را تضمین می نماید.

محققان: برای کاهش اضطراب بزرگسالی در کودکی ورزش کنید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از نوروساینس، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد، ورزش و رژیم غذایی سالم در دوران کودکی، مغز بزرگتر در بزرگسالان و اضطراب کمتر را تضمین می نماید.

به گفته محققان، آنالیز ها نشان داد، موش هایی که در معرض رژیم غذایی سالم و ورزش مکرر هستند، در بزرگسالی میزان اضطراب کمتری نشان می دهند.

اگرچه رژیم غذایی و ورزش بطور مداوم به عنوان راه هایی برای ارتقا سلامتی توصیه می شوند، این مطالعه برای اولین بار است که اثرات ترکیبی طولانی مدت هر دو عامل را در حین کودکی در بزرگسالی می سنجد.

مارسل کادنی، دانشجوی دکترای فیزیولوژی دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید می گوید: هر زمان که با نگرانی درباره وزن خود به پزشک مراجعه کنید، تقریباً بدون هیچ مسئله ای، آنها به شما توصیه می نمایند که ورزش کنید و کمتر غذا بخورید؛ به همین دلیل جای تعجب است که بیشتر مطالعات فقط به طور جداگانه به رژیم یا ورزش نگاه می نمایند. در این مطالعه ما می خواستیم هر دو را بگنجانیم.

محققان تشخیص دادند که ورزش در اوایل زندگی به طور کلی باعث کاهش رفتارهای اضطرابی در بزرگسالان می گردد. همچنین منجر به افزایش توده عضلانی و مغزی بزرگسالان شد. وقتی موش ها با رژیم های غذایی سرشار از چربی تغذیه شدند، نه تنها چاق می شوند، بلکه به بزرگسالانی تبدیل می شوند که غذاهای ناسالم را ترجیح می دهند.

این یافته ها اخیراً در مجله Physiology and Behavior منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1623

به "محققان: برای کاهش اضطراب بزرگسالی در کودکی ورزش کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان: برای کاهش اضطراب بزرگسالی در کودکی ورزش کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید