محمودزاده: امکان ویرایش اطلاعات سکونتی دریافت کنندگان پیامک فراهم شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، معاون وزیر راه و شهرسازی از امکان ویرایش و اصلاح اطلاعات سکونتی در سامانه املاک و اسکان با هدف شناسایی و معین دقیق خانه های خالی خبر داد.

محمودزاده: امکان ویرایش اطلاعات سکونتی دریافت کنندگان پیامک فراهم شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محمود محمودزاده با اشاره به امکان ویرایش اطلاعات سامانه املاک و اسکان افرادی که پیامک خانه های خالی را دریافت کرده اند، گفت: اگر هنوز خانواری شرایط سکونتی خود را معین نکرده، بهتر است نسبت به درج اطلاعات سکونتی خود اقدام کند.

وی درباره پیامک خانه های خالی که به برخی شهفرایندان ارسال شد، افزود: اطلاعات سکونتی بخش عمده ای از افراد در سامانه املاک و اسکان وجود دارد و هنگام مراجعه به سامانه ملاحظه خواهند کرد که اطلاعات هویتی و سکونی آن ها در سامانه موجود است، اما ممکن است نیاز به مراجعه و ویرایش داشته باشد.

محمودزاده با بیان اینکه پیامک خانه های خالی برای افرادی ارسال شد که سکونت در آن ها ثبت نشده است، افزود: ما این خانه ها را معادل خالی خانه در نظر نگرفته ایم، بلکه به معنای این بود که واحد مسکونی با این معینات موجود است که اقامت در آن ثبت نشده است.

وی گفت: بر این اساس فرایند قانونی ارسال پیامک صورت گرفت تا اصلاح و ویراش اطلاعات از سوی مالکان انجام شود و اگر واحد ثبت شده از سوی خود مالک یا فرد دیگری درحال استفاده است، معینات اجاره و سکونت در سامانه ثبت شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: قانونگذار مهلتی را برای ثبت نام در سامانه املاک و اسکان در نظر گرفته است تا در این تاریخ خود اظهاری انجام شود. خوداظهاری به مفهوم تایید اطلاعات موجود در سیستم است و اگر تایید نکنند یعنی اطلاعات در سیستم درست است.

گفتنی است نخستین فهرست قطعی شناسایی شده از خانه های خالی که معادل یک میلیون و 170 هزار واحد است، 28 دی ماه در وزارت راه و شهرسازی تکمیل و برای صدور قبض های اقتصادیاتی قبل از سرانجام سال به سازمان امور اقتصادیاتی ارسال شد.

بر اساس اصلاحیه ماده 54 مکرر قانون اقتصادیات های مستقیم مصوب آذرماه 1399، اگر واحد مسکونی در شهر های بالای 100 هزار نفر بیش از 120 روز خالی از سکنه باشد، مشمول اقتصادیات می شود و به ازای هر ماه بیش از زمان مذکور، ماهانه مشمول اقتصادیاتی بر مبنای اقتصادیات بر درآمد اجاره به شرح ضرایب سال نخست معادل 6 برابر اقتصادیات متعلقه، سال دوم معادل 12 برابر اقتصادیات متعلقه و سال سوم به بعد معادل 18 برابر اقتصادیات متعلقه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2024

به "محمودزاده: امکان ویرایش اطلاعات سکونتی دریافت کنندگان پیامک فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمودزاده: امکان ویرایش اطلاعات سکونتی دریافت کنندگان پیامک فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید