اخبار سیاسی

احتمال قطع یاری های جامعه جهانی به افغانستان

وزیران خارجه و دارایی افغانستان هشدار دادند که یاری های اعلام شده جامعه جهانی در کنفرانس ژنو به افغانستان مشروط است و اگر شرایط آن ها اجرایی نشود امکان قطع یاری ها وجود دارد.

3 بهمن 1399

سم شام غیر ایرانی در شبکه نمایش خانگی، ماجرای توهین بهاره رهنما به لرها

توهین بهاره رهنما به قوم لر در برنامه شبه ماهواره ای شام ایرانی به دلیل اعتراض وسیع چهره های مختلف جامعه مورد توجه قرار گرفت، اما مشکل اصلی تهیه کننده هایی هستند که ثابت کرده اند صلاحیت برنامه سازی ندارند

2 بهمن 1399

حضور پنج استارتاپ ایرانی در مرحله نیمه نهایی 2020 Future Starts

محمدرضا طلایی، رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران با برپایی اختتامیه چهلمین دوره نمایشگاه جیتکس، گزارشی از فعالیت شرکت های ایرانی در این رویداد مهم ارائه داد.

2 بهمن 1399

زاخارووا: دلیل اصلی مسائل در اجرای برجام آمریکا است

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کنفرانسی خبری آمریکا را مشکل اصلی در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک خواند.

30 دی 1399

تشریح ابعاد بیشتری از افشای اطلاعات محرمانه پادمانی در رسانه&zwnjها

تهران (پانا)-با توجه به انتشار گزارش محرمانه اخیر آژانس در یکی از رسانه های غربی و اعتراض ایران در این زمینه، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی ابعاد بیشتری از این موضوع را تشریح کرد.

18 دی 1399

مجلس کویت با دولت درگیر شد

تعدادی از نمایندگان مجلس کویت که تنها چند روز است وارد مجلس شده اند، رسماً وارد نبرد سیاسی با دولت در دست تشکیل این کشور شده و تعییناً وزیر کشور را مورد انتقاد قرار دادند؛ این در حالی است که هنوز تعیین نیست وی به ساختار دولتی جدید باز خواهد گشت یا نه.

17 دی 1399

گزیده&zwnjهای نفتی هفته

برگزاری نشست اوپک و اوپک پلاس، تقدیم بودجه 1400 به مجلس، برگزاری نخستین نشست کمیته کارشناسی مشترک حوزه انرژی و آمادگی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برای تامین سوخت زمستانی را می توانید در گزیده های نفتی این هفته بخوانید.

15 دی 1399

شرح سخنگوی ستاد بودجه درباره واردات خودرو در سال آینده

خبرنگاران : با اعمال حقوق ورودی واردات خودرو در بودجه 1400 در حالی حدس ها برای واردات خودرو شروع شد که اعلام مسئولان سازمان برنامه و بودجه از این حکایت دارد که فعلا در خصوص آزاد سازی خودرو تصمیم گیری نشده و این حقوق ورودی مربوط به واردات جدید...

14 دی 1399

نرخ هر کیلو دام زنده در بازار چقدر؟

مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک گفت: با اجرای تولید قراردادی گوشت، بازار گوشت به آرامش می رسد.

14 دی 1399

مسأله بازگشت آوارگان سوری به کشورشان سیاسی نشود

به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، هیأت دمشق در جریان نخستین روز از چهارمین نشست کمیته آنالیز قانون اساسی سوریه در ژنو بر ضرورت حل مسأله بازگشت آوارگان سوری تاکید نمود.

8 دی 1399

کمپانی های معروفی که در طول جنگ جهانی دوم با آلمان نازی همکاری داشتند

باید گفت که بعضی از کمپانی هایی که در این فهرست به آن ها اشاره می گردد، اصالتاً آلمانی بوده و بدین ترتیب همکاری آن ها با آدولف هیتلر و حزب نازی قابل درک است، همچنین بعضی نیز کمپانی های خارجی هستند.

8 دی 1399

پایش شرایط تعهدات دانشجویان علوم پزشکی در حین تحصیل

به نقل از وزارت بهداشت، دکتر باقر لاریجانی با تاکید بر اینکه تربیت دانشجویان علوم پزشکی متناسب با اصول اخلاقی و دینی یکی از ضروریاتی است که در بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به آن توجه شده است، گفت: این مهم بر عهده تمامی اساتید حوزه علوم پزشکی...

8 دی 1399

عملکرد اتابک در بستن قراردادهای ننگین خلاصه نمی گردد

خبرنگاران - احمد ابوالفتحی: تصمیم گیری درباره خدمت و خیانت اهل سیاست و گنجاندن آن ها در صف خادمین یا خائنین، یکی از روینمودهای رایج در زمینه مواجهه با تاریخ است، اما اگر به وجوه مختلف زندگی سیاستمدارانی مانند امین السلطان که تا حد زیادی در صف خائنین دسته...

2 دی 1399

توصیه هایی برای ارتقای سلامت روان در نظام آموزش و پرورش در دورۀ همه گیری بیماری کرونا و پسا کرونا

تهران (پانا) - پنجمین توصیه نامه سیاستی کارگروه مطالعات فوری پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، تحت عنوان ارتقای سلامت روان در نظام آموزش و پرورش در دورۀ همه گیری بیماری کرونا (کووید -19)و پسا کرونا تدوین و طی نامه ای برای وزیر آموزش و پرورش ارسال شد.

1 دی 1399

برخورد با قطار در قرچک جان یک زن میانسال را گرفت

معاون فرماندار قرچک گفت: یک زن میانسال بعدازظهر دوشنبه در این شهرستان با یک دستگاه قطار باری برخورد کرد و جان خود را از دست داد.

27 آذر 1399

برگزاری پنجمین دور مذاکرات سند جامع همکاری های راهبردی ایران-افغانستان

پنجمین دور مذاکرات سند جامع همکاری های راهبردی ایران و افغانستان در تهران بین هیات های دو طرف برگزار گردید.

26 آذر 1399

ابزارهای نمودارنگار چاه های تولیدی بومی سازی شد

ابزارهای نمودارنگار چاه های تولیدی با هم افزایی میان شرکت ملی حفاری ایران، مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه صنعتی شریف به دست محققان داخلی ساخته شد و دومین آزمون میدانی خود را با موفقیت در چاه شماره 18 اهواز پشت سرگذاشت.

23 آذر 1399

اعلام شرایط شرکت در انتخابات کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

تهران (پانا) - با اعلام هیئت نظارت برانتخابات کنگره سیزدهم زمان ثبت نام، شرایط داوطلبان و مدارک مورد احتیاج عضویت در شورای مرکزی را خاطرنشان کرد.

14 آذر 1399

بهره برداری خط راه آهن سنندج - همدان تا سال آینده

خبرنگاران/کردستان وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه راه آهن سنندج - همدان با اقدامات خوبی که اجرا شده تا سال آینده به بهره برداری می رسد.

14 آذر 1399

نتایج خوب اکتشافات اولیه در استان کهگیلویه و بویراحمد

جلسه آنالیز اقدامات ایمیدرو در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رییس هیات عامل این سازمان برگزار و جدیدترین اقدامات صورت گرفته، ارایه شد.

13 آذر 1399
تعداد: (361)