اخبار مجلس

سندتاریخی سراب حال و روز خوشی ندارد، رازلیق ظرفیت مغفول گردشگری

خبرنگاران - سرویس استان ها: در 12 کیلومتری جنوب غرب سراب کتیبه رازلیق بر صخره ای از کوه زاغان در ناحیه رازلیق کنده شده است. ابعاد این سنگ نوشته 80 در 120 سانتی متر و متن آن 16 سطر است. این سنگ نوشته مربوط به آرگیشتی دوم (685-730 ق. م) پادشاه اورارتو و به مناسبت پیروزی...

29 بهمن 1398

آینده منطقه به روابط ایران و ترکیه بستگی دارد

خبرنگاران، گروه بین الملل -آذر مهدوان: احمد داوود اوغلو نخست وزیر سابق ترکیه پس از گذشت ماه ها در 13 دسامبر سال جاری یعنی 22 آذر ماه از حزب جدیدش به نام حزب آینده رونمایی کرد. پس آن نیز با کسب آرای موافق تمامی اعضای این حزب رهبری اش را بدست گرفت.

25 بهمن 1398

انتخاب هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه، تاجگردون رئیس شد

اعضای هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 انتخاب شدند.

20 بهمن 1398

از بنزین سفر چه خبر؟

معاون گردشگری گفت: سهمیه بنزین سفر فعلا پیگیری و مطالبه نمی گردد.

10 بهمن 1398

مجلس، موافقتنامه ایران و هند برای جلوگیری از فرار مالیاتی را تصویب کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافقتنامه بین ایران و هند را برای جلوگیری از فرار مالیاتی مصوب کردند.

2 بهمن 1398

ترکیه در قلاب آمریکا گیر افتاد، توهم اردوغان برای احیای امپراتوری عثمانی

روز گذشته در حالی نیرو های ارتش ترکیه در اقدامی غیرقانونی و با وجود مخالفت دولت سوریه وارد مناطق شمال و شمال شرقی این کشور شدند.

28 آبان 1398

رفتارهای عجیب نمایندگان مجلس در دوران مشروطه

وقتی خبر فروش دختران قوچانی به ترکمانان، توسط آصف الدوله حاکم خراسان به مجلس رسید، به جای اتخاذ تدابیر منطقی، نمایندگان شروع به گریستن کردند.

21 آبان 1398

متن مکالمه ترامپ و رئیس جمهور اوکراین منتشر شد

کاخ سفید دقایقی پیش متن مکالمات رئیس جمهور آمریکا و همتای اوکراینی که به مسئله ای جنجالی در روزهای اخیر بدل شده را منتشر کرد.

9 آبان 1398

اسناد لو رفته دولت انگلیس درباره برگزیت بیانگر چیست؟

ایرنا نوشت: اسناد دولت انگلیس که روز آدینه درز نموده است نشان می دهد که اگر این کشور تا دو هفته دیگر درباره نحوه اجرای برگزیت به توافق نرسند، مهلت خروج از اتحادیه اروپا را تمدید خواهد نمود.

21 مهر 1398

رایزنی های ظریف در سنگاپور

وزیر خارجه ایران ضمن شرکت در پنجاه و یکمین نشست وزرای خارجه آ.سه.آن در سنگاپور با نخست وزیر سنگاپور و وزیران خارجه فیلیپین، ترکیه و ژاپن دیدار و گفت وگو کرد.

6 مهر 1398

لاریجانی با رئیس مجلس اندونزی دیدار کرد

خبرنگاران: رئیس مجلس اندونزی دقایقی پیش با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

18 شهریور 1398

پنج شنبه های گردشگری، اقدامی مهم برای رونق گردشگری پایتخت

گردشگری بدون خودرو در روز پنجشنبه خبر تازه و شاد کننده ای است که نوید حیاتی تازه برای صنعت گردشگری را می دهد. این خبر در بخش پنج شنبه های گردشگری در تهران جای گرفته است.

15 شهریور 1398

دیپلمات چینی: در برابر تشدید اوضاع هنگ کنگ دست روی دست نمی گذاریم

سفیر چین در لندن می گوید اگر ناآرامی های هنگ کنگ ادامه یافته و تشدید گردد، ممکن است پکن برای بازگرداندن آرامش مستقیما وارد عمل گردد.

8 شهریور 1398

کمیته گردشگری طبیعی و روستایی در استان یزد راه اندازی می گردد

به منظور راه اندازی کمیته گردشگری طبیعی و روستایی استان یزد، جلسه ای با حضور مدیرکل، سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی استان و مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در محل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد تشکیل شد.

16 مرداد 1398

نظر رئیس جمهوری فیلیپین در صورت تغییر معاونش

سخنگوی رییس جمهور فیلیپین اظهار کرد، در صورتی که پسر فردیناند مارکوس در انتخابات معاونت ریاست جمهوری پیروز گردد، ممکن است رودریگو دوترته از ریاست جمهوری کناره گیری کند.

17 شهریور 1397

واشنگتن در هنگام اعمال تحریم به منافع اروپا توجه کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سخنگوی دولت آلمان با عنوان اینکه بازگشت مجدد تحریم های آمریکا علیه ایران نقض حقوق بین الملل است عنوان داشت که برلین انتظار دارد زمانیکه واشنگتن دست به اقدامات مشابه می زند منافع اروپا را در نظر بگیرد.

24 مرداد 1397