مقاله: سنگ لوزه؛ علت ها، علائم و درمان آن

به گزارش تور آسیایی ارزان، اما اگر علائمی داشته باشید، ممکن است قرمزی و تحریک در لوزه های تان به وجود بیاید، تنفس تان بد بو گردد، دچار عفونت هایی مانند تونسیلیت شوید، گلو درد بگیرید و یا هنگام بلع احساس درد و سختی کنید. سنگ لوزه سبب بد بو شدن دهان می گردد، زیرا باکتری هایی که روی این سنگ ها رشد می نمایند این بوی بد را ایجاد می نمایند. بعضی از افراد که سنگ لوزه دارند، احساس درد یا فشار در گوش های شان می نمایند.

مقاله: سنگ لوزه؛ علت ها، علائم و درمان آن

سنگ های لوزه، تجمعات کلسیمی گیر افتاده در لوزه ها هستند. این سنگ ها معمولا به رنگ زرد روشن یا سفیدند، اما ممکن است در اعماق لوزه ها جا خوش نمایند و شما نتوانید در آینه آن ها را ببینید. مطالعات نشان داده اند سنگ لوزه چیزی شبیه پلاکی است که روی دندان ها تشکیل می گردد.

لوزه های ما به عنوان بخشی از سیستم ایمنی مان فعال اند و باکتری ها را گیر می اندازند و میکروب ها را فیلتر می نمایند. وقتی لوزه ها ذرات ریزی مانند خرده ها غذا یا ترشحات را گیر می اندازند، این ذرات می توانند در لوزه ها لانه نموده و باکتری ها را رشد بدهند. وقتی این ذرات سفت و سخت می شوند، توده های آهکی یا کلسیمی و یا همان سنگ لوزه را تشکیل می دهند.

استفاده از آب فشان با فشار کم می تواند به شل شدن سنگ لوزه از جای خود یاری کند. مقابل یک آینه بایستید و آب فشان را مقابل سنگ لوزه های تان بگیرید. مراقب باشید وقتی سنگ از جای خودش آزاد می گردد به سمت حلق تان نرود. این راه حل را برای بچه ها به کار نبرید. استفاده منظم از آب فشان برای شستشوی لوزه ها نیز می تواند به پیشگیری از تشکیل سنگ لوزه یاری کند.

منبع مقاله: سنگ لوزه؛ علت ها، علائم و درمان آن

انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1940

به "مقاله: سنگ لوزه؛ علت ها، علائم و درمان آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: سنگ لوزه؛ علت ها، علائم و درمان آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید