نتایج خوب اکتشافات اولیه در استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش تور آسیایی ارزان، جلسه آنالیز اقدامات ایمیدرو در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رییس هیات عامل این سازمان برگزار و جدیدترین اقدامات صورت گرفته، ارایه شد.

نتایج خوب اکتشافات اولیه در استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری تور آسیایی ارزان به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور امروز در جلسه ای که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور خدایار کریم نژاد معاون شرکت تهیه و فراوری مواد معدنی، سالار حسین پور رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، فرید دهقانی مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و اباذر رحیمی مجری طرح های اکتشافی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار گردید، پس از استماع گزارش 10گانه اقدامات ایمیدرو در استان، از نتایج خوب اکتشاف معادن اطلاع داد و گفت: پتانسیل یابی های صورت گرفته در سطح کهگیلویه و بویر احمد، نتایج ارزنده ای در پی داشته است.

وی با اعلام اینکه 6 اولویت اکتشاف کهگیلویه و بویراحمد معین شده؛ از شرکت تهیه و فراوری مواد معدنی ایران و سازمان صنعت معدن و تجارت استان خواست گزارش نهایی اکتشافات صورت گرفته (برای ارایه به سازمان برنامه و بودجه) به عنوان پیوست طرح آمایش سرزمین قرار گیرد تا به عنوان اولویت سرمایه گذاری اعلام گردد.

غریب پور همچنین گفت: معادن سلستین، بوکسیت و گچ استان برای برگزاری فراخوان سرمایه گذاری، مورد استقبال واقع شده اند و به زودی فراخوان آن ها برگزار می گردد.

بخش زیرساخت

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین درباره مطالعات زیرساخت معدن فسفات چرام، گفت: ایمیدرو در سرمایه گذاری و احداث خطوط انتقال آب با دستگاه های استان مشارکت می نماید تا هرچه سریع تر بخش زیرساخت ها آماده گردد.

غریب پور گفت: ظرف دو ماه آینده طراحی خط انتقال آب نهایی و سپس فرایند انتخاب پیمانکار شروع می گردد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اضافه نمود: 5 پروانه مربوط به معدن چرام اخذ شده و 5 پروانه دیگر در شرف صدور است که احتیاج است با همکاری سازمان صمت استان، این فرایند سرعت گیرد.

وی پس از دریافت گزارش پروژه آهک هیدراته شهرستان چرام نیز گفت: پیگیر افتتاح این پروژه تا سرانجام امسال هستیم.

در این جلسه همچنین گزارش هایی درباره حمایت های صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی از فسفات چرام، نیترات لیراب، ، آهک دهدشت، گچ چهاربیشه و ...در استان کهگیلویه و بویراحمد ارایه شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1320

به "نتایج خوب اکتشافات اولیه در استان کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج خوب اکتشافات اولیه در استان کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید