نخستین بانک موی جهان افتتاح شد

به گزارش تور آسیایی ارزان به نقل از دیلی میل، نخستین بانک موی جهان در شهر منچستر افتتاح شد. هدف این بانک ریشه کن کردن کچلی است!

نخستین بانک موی جهان افتتاح شد

مردان با پرداخت 2500 پوند می توانند نمونه موی خود را در این بانک فریز کنند. سلول های کلیدی برای این منظور در آزمایشگاه شبیه سازی شده و به سر فرد تزریق می شوند تا موی فرد را احیا کنند.

این درحالی است که 6.5 میلیون مرد انگلیسی دچار الگوی کچلی هستند. الگوی کچلی ترکیبی از ژنتیک و هورمون ها است که به از بین رفتن تدریجی مو از خط پیشانی تا وسط سر منجر می شود.

در حال حاضر گزینه های محدودی برای درمان از بین رفتن مو وجود دارد که البته برخی از آنها نیز عوارضی دارند. از سوی دیگر کاشت مو نیز نتایج متغیری را دربردارد و البته هزینه آن نیز در انگلیس حدود 7 هزار پوند است.

درهمین راستا بسام فرجو مدیر نخستین بانک موی جهان و البته جراح کاشت مو نمونه هایی از موی مردان را در بانک خود ذخیره می کند تا در صورت نیاز در آینده بتوانند از آن استفاده کنند.

طی عملیاتی 30 دقیقه ای و با بی حسی موضعی نمونه ای حاوی حدود 100 رشته مو از جمله ریشه آنها از منطقه ای در پشت سر (7 در یک سانتیمتر) فرد جدا می شود. این نمونه ها در دمای 180- درجه سانتیگراد در بانک مو فریز می شوند. هنگامیکه فرد دچار ریزش مو می شود، نمونه مذکور مورد استفاده قرار می گیرد. کارشناسان سلول های ریزی به نام پاپیلای پوستی را از ریشه موهای نمونه جدا می کنند.

این سلول ها به رشد دوباره مو کمک می کنند. در حقیقت آنها سیگنال هایی شیمیایی ارسال می کنند که به رشد مو منجر می شود.

در مردانی که الگوی کچلی دیده می شود، هورمونی به نام DHT به سلول های پاپیلای پوستی اطراف پیشانی و وسط سر حمله می کند. به این ترتیب میزان موهای این قسمت کمتر می شود.

کارشناسان بانک مو امیدوارند با افزایش تعداد سلول های پاپیلای پوستی موهای جدید و ضخیم تری روی سر مردان بروید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 487

به "نخستین بانک موی جهان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین بانک موی جهان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید