نشست تخصصی ساسانیان در جنوب ترکمنستان در موزه ملی برگزار گردید

به گزارش تور آسیایی ارزان، نشست تخصصی ساسانیان در جنوب ترکمنستان، محوطه ها و یافته ها توسط دکتر آیدوقدی قربان اف پژوهشگر وابسته به موسسه باستان شناسی آلمان شعبه اوراسیا روز شنبه 16 آذر 98 در سالن موزه ایران باستان برگزار گردید.

نشست تخصصی ساسانیان در جنوب ترکمنستان در موزه ملی برگزار گردید

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، جبرئیل نوکنده رئیس موزه ملی ایران در این نشست گفت: انجام چنین برنامه هایی موجب آگاهی بخشی به جامعه در خصوص سوابق فرهنگی تاریخی کشور می گردد.

یودیت تومالسکی رئیس موسسه باستان شناسی آلمان شعبه تهران به معرفی آیدوقدی قربان اف و سوابق پژوهشی او پرداخت. آیدوقدی قربان اف فارغ التحصیل مقطع دکتری از دانشگاه آزاد برلین در سال 2010 بوده که انتها نامه خود را در خصوص هپتالیان به رشته تحریر در آورده است و محوطه های مختلفی را در کشور ترکمنستان کاوش نموده است.

قربان اف در این نشست ضمن ارائه تاریخچه ای از مطالعات باستان شناسی در ترکمنستان از سال 1886 توسط ژنرال الکساندر کوماروف و سپس فعالیت های باستان شناسی در دوره اتحاد جماهیر شوروی تا پس از استقلال ترکمنستان در 1991 به معرفی آثار و محوطه های ساسانی در ترکمنستان پرداخت که از گذشته تا حال مورد کاوش قرار گرفته است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 600

به "نشست تخصصی ساسانیان در جنوب ترکمنستان در موزه ملی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست تخصصی ساسانیان در جنوب ترکمنستان در موزه ملی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید