هنرمند خوشنویس اصفهانی درگذشت

سیدمحمد نکته دان، خوشنویس و مجموعه دار خط، روز گذشته (پنجم خردادماه) در سن 50 سالگی، به دلیل ایست قلبی، دار فانی را وداع گفت.

هنرمند خوشنویس اصفهانی درگذشت

عضو شورای انجمن خوشنویسان اصفهان در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: رشته اصلی مرحوم نکته دان، حقوق بود و به عنوان کارشناس حقوقی در اداره میراث فرهنگی اصفهان فعالیت داشت اما به دلیل علاقه وافر به هنر، از جوانی در رشته های مختلف هنری نیز فعالیت می کرد و در این زمینه به نوعی صاحب نظر و هنرشناس بود.

علی خیری ادامه داد: او خوشنویسی را به عنوان رشته تخصصی خود برگزیده بود و به دلیل تلمذ در مکتب استادان بزرگی همچون فضائلی و مشخص الکتاب اصفهانی، در خط نستعلیق، شکسته و ثلث تبحری ویژه داشت.

وی اضافه نمود: مراسم خاک سپاری این هنرمند در قطعه هنرمندان باغ رضوان اصفهان صبح امروز برگزار گردید و جمع عظیمی از هنرمندان رشته های مختلف نیز در این مراسم حضور داشتند.

خیری، با اشاره به ویژگی های اخلاقی سید محمد نکته دان گفت: همه آن ها که توفیق آشنایی با مرحوم نکته دان را داشته اند بر این امر صحه می گذارند که او بسیار خوش خلق، بذله گو، اهل شعر و ادب و خیر بود، به طوری که هرگاه مسئله ای حقوقی برای یکی از دوستان پیش می آمد، او با گشاده رویی و به بهترین نحو، بدون هیچ چشمداشتی آن مشکل را حل می کرد.

عضو شورای انجمن خوشنویسان اصفهان اعلام کرد: این هنرمند، مجموعه ای نفیس از آثار خوشنویسی اساتید قدیمی مثل میرعماد، درویش عبدالمجید طالقانی، استاد فضائلی و ... داشت و پیگیر نمایش آنها در قالب موزه خط، برای عموم مردم بود.

به گزارش خبرنگاران، مجلس ترحیم این هنرمند خوشنویس، سه شنبه، هفتم خردادماه رأس ساعت 9 صبح در مسجد المهدی مرداویج برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 5 مرداد 1398 شناسه مطلب: 137

به "هنرمند خوشنویس اصفهانی درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمند خوشنویس اصفهانی درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید