هوش مصنوعی ترند محبوب شبکه های اجتماعی شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، پیش بینی موسسات تحقیقاتی بین المللی نشان می دهد که هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) در 5 تا 10 سال آینده 100 درصد مشاغل را تغییر خواهد داد و این فناوری در عصر دیجیتال با هوش انسان ادغام می گردد.

هوش مصنوعی ترند محبوب شبکه های اجتماعی شد

نحوه برخورد با فناوری هوش مصنوعی (AI) با توجه به موضوع ترس از رویارویی با تکنولوژی که برای ورود هر نوع فناوری به زندگی، انسان را دچار چالش می نماید، این روزها مورد توجه سامانه های تحلیل داده در فضای مجازی قرار گرفته است.

تحلیل اطلاعات یک موسسه تحقیقاتی از آنالیز بازخوردهای به دست آمده از کاربران شبکه های اجتماعی در مورد فناوری هوش مصنوعی گویای این است که موضوع هوش مصنوعی یکی از محبوب ترین ترندهای نیمه اول سال 2019 بوده است. این فناوری با حدود 4.7 میلیون بار منشن، تقریبا 2 برابر سایر موضوعات مورد اشاره کاربران قرار گرفته است.

این داده کاوی که توسط سامانه رصد و تحلیل آنلاین فضای مجازی پایشگر (لایف وب) و بر مبنای اطلاعات سایت گلوبال وب ایندکس منتشر شده است، نشان می دهد که حدود 50 درصد از احساساتی که درباره عنوان هوش مصنوعی در شبکه های اجتماعی جریان داشته، دارای احساسات منفی بوده است.

اگرچه بر اساس نمودار عواطف مقابله هوش مصنوعی، لذت از این فناوری اصلی ترین حس مرتبط با صحبت های کاربران، پیرامون هوش مصنوعی است اما یکی از مشکلاتی که در گذشته نیز برای رویارویی با فناوری های نوظهور وجود داشته، ترس از تکنولوژی بوده است.

گزارشی در سال 2017 پیش بینی نموده بود که حدود 800 میلیون موقعیت شغلی با وجود اتوماسیون سازی مشاغل مبتنی بر تکنولوژی، مورد تهدید قرار گرفته اند. اما از سال 2018 به بعد این تحلیل تغییر یافت و در واقع بیش تر افراد، امروزه قابلیت ها و کارایی های هوش مصنوعی را به خوبی درک نموده اند.

گزارش گلوبال وب ایندکس پیش بینی می کند که هوش مصنوعی 100 درصد مشاغل را طی پنج تا 10 سال آینده تغییر خواهد داد؛ البته اینجا صحبت از تغییر است و نه لزوما از بین رفتن مشاغل.

کاربران می دانند که هوش مصنوعی می تواند در فرایند کاری وارد شده و کارهایی که نیروی انسانی قادر به انجام آن نیست را در دست بگیرد. در مقابل نیز نیروی انسانی میی تواند روی کارهایی تمرکز کند که ماشین ها قادر به مدیریت و انجام آنان نیستند.

به طور کل پیش بینی می گردد که با ورود به عصر دیجیتالی شدن، شاهد ادغام هوش مصنوعی با هوش انسان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1185

به "هوش مصنوعی ترند محبوب شبکه های اجتماعی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی ترند محبوب شبکه های اجتماعی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید