هیجان در هجیج !

به گزارش تور آسیایی ارزان، روستای هجیج جایی در 34 کیلومتری شهر پاوه در استان کرمانشاه است؛ روستایی که در میان آب و کوه احاطه شده و معماری آن واقعا قابل توجه است.

هیجان در هجیج !

خبرنگاران: بسیاری از گردشگران جاده پاوه تا هجیج را برای تماشا این روستای زیبای کردنشین پیموده اند، اما اغلب نمی دانند اگر همین جاده را تا سرانجام بروند با منظره ها بکر و بدیعی از رودخانه پرآب سیروان، آبشارها و چشمه های گوناگون روبه رو می شوند. کبابی های بین راه در منطقه بل بر با گوشتی بی مانند از شما پذیرایی می نمایند.

روستای هجیج جایی در 34 کیلومتری شهر پاوه در استان کرمانشاه است؛ روستایی که در میان آب و کوه احاطه شده و معماری آن واقعا قابل توجه است. از جذابیت های این روستا طبیعت بکر آن است. با توجه به اینکه هجیج در قلب کوهستان واقع شده است سرسبزی و پوشش گیاهی آن باعث شده تا به ماسوله سنگی کرمانشاه معروف گردد.

کلمه هجیج در زبان کردی به معنای دره سرسبز است و نام این روستا برگرفته از موقعیت آن است.

عرض کم، ریزش هر از گاه کوه، شیب تند و طرح هندسی عجیب این جاده نیز هیجانی به یاد ماندنی را برای گردشگران رقم می زند. در بعضی نقاط جاده باغ های سرسبز و در بعضی نقاط مرتفع چند متر برف؛ تنوع آب و هوایی بی مانندی را به شما هدیه می دهد.در امتداد این جاده آبشاری فوق العاده پر آب به نام بل جریان داشت.

آب این آبشار به علت بهره مندی به غلظت خوب و قابل قبول به عنوان آب معدنی به فروش می رسید و کارخانه آب معدنی بل در جوار آن احداث شده بود. امروزه بازدید از این آبشار برای گردشگران تورمسافرتی به علت احداث سد سیروان در منطقه غیر ممکن شده است.

اما در گذشته انواع تورمسافرتی برای بازدید از آبشار و رودخانه پر آب سیروان در قالب تورگردشگری به منطقه سفر می کردند. از جهت دیگر اگر از آبشار به سمت بالا حرکت کنید با انواع باغات میوه روبه رو می شوید.معروف ترین انارها و گردوها را می توانید در این منطقه پیدا کنید.

این منطقه به علت کوهستانی بودن و نبود زمین مسطح سیستم معماری خاصی برای باغ سازی دارد. باغ ها به صورت پلکانی بر روی هم احداث می شوند و در شیب کوه می توان باغاتی فوق العاده زیبا را مشاهده کرد این باغ ها می توانند برترین مقصد برای تور طبیعت گردی باشند.

برترین فصل برای سفر به این ناحیه بهار است. چراکه با تابستان های نسبتا گرم و خشک در منطقه روبه رو خواهید شد و به علت ارتفاع بالای منطقه پائیز و زمستانی سرد و پر بارش در این ناحیه در جریان است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 29 فروردین 1403 بروزرسانی: 29 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4997

به "هیجان در هجیج !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیجان در هجیج !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید