پیش بینی کشت 2300 هکتاری گندم در جویبار

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرجهاد کشاورزی جویبار ، پیش بینی می گردد سال جاری سطح کشت گندم این شهرستان به 2 هزار و 300 هکتار برسد .

پیش بینی کشت 2300 هکتاری گندم در جویبار

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درجویبار: غلامرضا سعیدی با بیان اینکه تا به امروز 100 هکتار اراضی کشاورزی شهرستان جویبار به کشت گندم اختصاص یافت، اظهار کرد: پیش بینی می گردد سال جاری سطح کشت این محصول به 2 هزار و 300 هکتار برسد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار بیان نمود: توزیع بذور گندم گواهی شده در 7 عامل توزیع و شرکت های مورد تایید جهاد کشاورزی این شهرستان شروع شده و همچنان ادامه دارد و مسئله ای از بابت تامین و توزیع بذر گندم در این شهرستان وجود ندارد.

سعیدی خدمات ارائه شده به کشاورزان گندم کار را علاوه بر تامین کود شیمیایی و بذور اصلاح شده، بوجاری کردن بذر، در اختیار قرار دادن تراکتور و دستگاه های کشت مستقیم و سایر ادوات خاکورز حفاظتی و خطی کار بذور، برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی و ارائه دانش فنی و نظارت کارشناسان کشاورزی در زمان کاشت برشمرد.

ی مزایای کشت مکانیزه را در مقایسه با کشت سنتی، تراکم مناسب بذر، عمق مناسب کشت و سطح سبز یکنواخت، استفاده از نهاده های کشاورزی کود و بذر به صورت همزمان، افزایش عملکرد، کاهش هزینه های فراوری و ذخیره سازی مناسب آب مطرح کرد و به کشاورزان توصیه کرد کشت مکانیزه را جایگزین کشت سنتی نمایند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار بر اجرای خاکورزی حفاظتی و استفاده از ادوات خاک ورزی حفاظتی (ادوات کشت مستقیم و گاوآهن قلمی) در زمان کاشت گندم به ویژه در اراضی دیم تاکید و توضیح داد: با توجه به قیمت بالای گندم پیش بینی می گردد سطح زیرکشت افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1923

به "پیش بینی کشت 2300 هکتاری گندم در جویبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی کشت 2300 هکتاری گندم در جویبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید