پیش فروش شنل نامرئی کننده شروع شد: فول سایز 60 میلیون تومان ، فیلم

به گزارش تور آسیایی ارزان، برخلاف بسیاری از ایده های علمی-تخیلی که ده ها یا صدها سال برای تحقق شان زمان ضروری است، استارت آپی انگلیسی توانسته نمونه های تجاری سپر نامرئی کننده را با قیمت های 4.5 تا 60 میلیون تومان به بازار عرضه کند.

پیش فروش شنل نامرئی کننده شروع شد: فول سایز 60 میلیون تومان ، فیلم

به گزارش خبرنگاران ، پروژه Invisibility Shield 2.0 در سایت تأمین مالی کیک استارتر با استقبال بالایی روبرو شده و امیدوار است که سپر نامرئی نماینده خود را با قیمتی مناسب به بازار عرضه کند.

البته دستاورد این شرکت هنوز به نامرئی سازی ایده آل (مشابه فیلم هری پاتر) نرسیده، اما ترفند به کاررفته در آن به مقدار کافی قانع نماینده هست که اگر فردی مستقیماً آن را از روبه رو ببیند، در نگاه اول آن را تشخیص ندهد؛ هرچند که با کمی دقت می تواند متوجه طرح تاری در منظره روبه روی خود گردد.

اما این شنل چگونه کار می نماید؟ در سپر نامرئی نماینده از پدیده همگرایی عدسی وار استفاده می گردد که در آن، مجموعه ای از چند عدسی به کار رفته، به طوری که وقتی زاویه دید را اندکی تغییر می دهیم، بخش های مختلفی از تصویر زیرین آشکار گردد. عدسی ها در سپر نامرئی نماینده به شکلی آرایش یافته اند که نور پس زمینه (اقیانوس، دیوار آجری، منظره شهری و ...) به سوی بیننده روبه رو خم گردد. البته این عدسی ها وظیفه دیگری هم دارند، این که نور جسمی را که در فاصله نزدیک پشت سپر پنهان شده، از رفتن به سوی بیننده منحرف نمایند.بدین ترتیب تا زمانی که بیننده در موقعیت مناسبی مقابل سپر نامرئی قرار داشته باشد، پرتوهایی که از پس زمینه به سوی بیننده راهنمایی می شوند، عملاً تمام پرتوهایی را که از جسم پنهان شده می تابد، سد می نمایند. مخترعان می گویند که سپر نامرئی نماینده در پس زمینه های یکنواخت و در شرایط کم نور یا ابری برترین عملکرد را ارائه می دهد.

شایان ذکر است که اثر نامرئی نمایندگی از هر دو طرف سپر عمل می نماید؛ بنابراین اگر پشت سپر مخفی شده اید و می خواهید چیزی را در سوی دیگر ببینید، باید سر خود را از پشت سپر خارج کنید؛ بدین ترتیب موقعیت خودتان را هم لو خواهید داد.

سپر نامرئی از پلی کربنات درجه یک ساخته شده، کاملاً ضدآب و بازیافت پذیر است و به هیچ منبع انرژی خارجی احتیاج ندارد. از این اختراع می توان برای انجام حقه های شعبده بازی، شوخی های پیشرفته، نادیده ماندن در هنگام بازی هایی مانند پینت بال و شاید مفیدتر از همه برای پنهان ماندن از چشم جانوران جهت آنالیز رفتار طبیعی شان در حیات وحش استفاده کرد.

ابعاد سپر نامرئی نسبتاً بزرگ است و اصلاً شباهتی به شنل نازک هری پاتر ندارد که به راحتی بتوان آن را جمع کرد یا روی بدن انداخت. بزرگ ترین نمونه ساخته شده که مگاشیلد نام گرفته، 183 سانتی متر ارتفاع و 122 سانتی متر پهنا دارد و برپا کردن آن با یاری چند نفر در طول 15 دقیقه امکان پذیر است. قیمت پیش خرید مگاشیلد حدود 860 دلار (بین 55 تا 60 میلیون تومان) اعلام شده است.

کوچک ترین سپر نیز با ابعاد 20 در 30 سانتی متر برای پنهان کردن اشیای کوچک مناسب است و با قیمت 67 دلار (حدود 4.5 میلیون تومان) پیش فروش می گردد. در فیلم زیر، جزئیات بصری بیشتری از ساختار و عملکرد سپر نامرئی نماینده می بینید.

منبع: ScienceAlert

5454

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5132

به "پیش فروش شنل نامرئی کننده شروع شد: فول سایز 60 میلیون تومان ، فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش فروش شنل نامرئی کننده شروع شد: فول سایز 60 میلیون تومان ، فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید