چالش های پیش روی مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب کرمان

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرنگاران/کرمان رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت: کمبود خودرو کمک دار به منظور تجهیز به سمپاشی ULV و اجرای مبارزه شیمیایی از مسائل اساسی و مهم مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی هستند.

چالش های پیش روی مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب کرمان

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

دکترسعید برخوری در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به مراحل ریزش دستجات پروازی ملخ در منطقه اضافه نمود: ریزش مرحله اول دستجات پروازی ملخ در تاریخ 25 اسفندماه سال قبل در حوزه شهرستان قلعه گنج بود که مبارزه علیه این دستجات در سطح 500 هکتار اجرا شده است.

برخوری با بیان اقدامات انجام شده در مقابله با آفت ملخ اظهار کرد: ریزش مرحله دوم دستجات پروازی از اواسط فروردین ماه سال جاری در حوزه شهرستان قلعه گنج رخ داد که علیه این نوع دستجات نیز در سطح 550 هکتار مبارزه شده است.

وی با اشاره به اینکه مرحله سوم ریزش ملخ در اوایل اردیبهشت ماه در قلعه گنج دیده شده است، گفت: بلافاصله با این دستجات پروازی بالغ، مبارزه صورت گرفت و همچنین مبارزه با پوره های فاز انفرادی و مهاجر نیز در این منطقه از 8 اردیبهشت ماه آغاز و همچنان ادامه دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با تاکید بر اینکه مبارزه علیه دستجات پروازی و سنین مختلف پورگی در حال انجام است اضافه نمود: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و گستردگی آفت باید تعداد اکیپ های مبارزه اضافه شوند که حداقل 10 اکیپ مبارزه نیاز است.

برخوری با اشاره به اینکه سطح مبارزه با ملخ صحرایی در سال جاری تا به امروز بیش از 6 هزار هکتار است، اضافه نمود: پیش بینی می شود سطح مبارزه با آفت ملخ در سال جاری بیش از سال گذشته باشد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان کمبود خودرو کمک دار به منظور تجهیز به سمپاش ULV و اجرای مبارزه شیمیایی را از جمله مسائل اساسی و مهم مبارزه علیه این آفت عنوان کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1013

به "چالش های پیش روی مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش های پیش روی مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید