چرا بازی کردن برای بچه ها مهم است؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، بازی برای یادگیری، پیشرفت، اعتماد به نفس و رفاه کودک شما مهم است. بازی های بدون ساختار، بهترین نوع بازی برای بچه ها خردسال است. در این گزارش با همه این مسائل آشناتر می شوید.

چرا بازی کردن برای بچه ها مهم است؟

بازی برای یادگیری و پیشرفت فرزند شما بسیار مهم است. هنگامی که کودک شما بازی می نماید، در واقع در حال یادگیری به روش ها و شیوه های مختلف است.

بازی همچنین به فرزند شما در ایجاد اعتماد به نفس کمک می نماید. به او احساس دوست داشتن، خوشبختی و امنیت می دهد. مهارت های اجتماعی، زبان و ارتباطات را در او توسعه می بخشد.

مهارت های بدنی کودک را تقویت می نماید و در نهایت به او اصول مراقبت از دیگران و محیط زیست را می آموزد.

تاثیر بازی بر رشد کودک

محققان دریافته اند که بازی، تجربه های مختلف حسی، جسمی و شناختی به بچه ها می دهد. این تجربه ها، ارتباطاتی را در مغز کودک ایجاد و به او کمک می نماید تا از نظر جسمی، شناختی، اجتماعی و عاطفی پیشرفت کند.

بچه ها چندین سبک و روش را برای بازی در نظر دارند. آنها معمولا دوست دارند با شما بازی نمایند. اما گاهی اوقات ممکن است ترجیح دهند که خودشان به تنهایی بازی نمایند.

در این شرایط، آنها در بیشتر موارد فقط از شما می خواهند تا آنها را در خلق بازی های جدید و ایده های جالب کمک کنید. گاهی نیز تمایل دارند با بچه ها همسن و سال خود مشغول بازی شوند.

بازی های بدون ساختار

بازی ها به دو دسته کلی دارای ساختار و بدون ساختار تقسیم می شوند. بازی های بدون ساختار، بهترین نوع بازی برای بچه ها خردسال است.

این دسته از بازی، بسته به علاقه و روحیات کودک شما در آن موقع، شکل می گیرد. این بازی ها برنامه ریزی نشده است و به کودک شما اجازه می دهد تا از تخیل خود استفاده کند.

شما می توانید بخشی از بازی بدون ساختار فرزندتان باشید - یا نه. گاهی اوقات تنها کاری که باید انجام دهید این است که کودک خود را در جهت صحیح قرار دهید - به سمت اسباب بازی های روی زمین یا به طرف میز با مداد رنگی و کاغذ. برخی اوقات ممکن است لازم باشد با نشان دادن راستا بازی، کمی فعال تر باشید.

نمونه هایی از بازی های بدون ساختار:

بازی های خلاقانه به تنهایی یا با دیگران، از جمله بازی های هنری و موسیقی.

بازی های تخیلی به عنوان مثال، ساخت خانه و کابین با جعبه یا پتو، لباس پوشیدن یا بازی حاضر شدن.

کاوش در فضاهای بازی جدید یا مورد علاقه مانند کمد، حیاط خلوت، پارک، زمین بازی و...

بازی های ساختاری

بازی های ساختاری متفاوتند. این بازی ها سازمان یافته تر هستند و در یک زمان تعیین یا در یک فضای تعیین اتفاق می افتند و غالباً توسط بزرگسالان راهنمایی می شوند.

نمونه هایی از بازی های ساختاری:

انواع بازی های فکری

کلاس های آموزش زبان های خارجی

کلاس های شنا

گروه های داستان سرایی برای بچه ها نوپا و پیش دبستانی ها در کتابخانه ها یا فرهنگسراها

کلاس های ورزشی ریتمیک یا موسیقی

کلاس های ورزشی

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1026

به "چرا بازی کردن برای بچه ها مهم است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بازی کردن برای بچه ها مهم است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید