کاهش 26درصدی مسافرت با قطار و اتوبوس در نوروز سال جاری، مردم سفر با خودرو شخصی را ترجیح دادند

به گزارش تور آسیایی ارزان، این موضوع درباره حمل ونقل ریلی هم صدق می نماید. در نوروز 1403، یک میلیون و 440 هزار نفر با قطار سفر کردند، در حالی که این رقم برای سال گذشته یک میلیون و 740 هزار گردشگر بود و کاهش 12 درصدی را نشان می دهد.

کاهش 26درصدی مسافرت با قطار و اتوبوس در نوروز سال جاری، مردم سفر با خودرو شخصی را ترجیح دادند

دنیای اقتصاد نوشت:تنها در حوزه حمل ونقل هوایی 8 درصد رشد رخ داده است. به طوری که اگر نوروز سال گذشته 2میلیون و 362 هزار سفر داشتیم این رقم در امسال به دو نیم میلیون سفر رسیده است. با این حال گروهی از گردشگر ها که از هواپیما برای سفر به مقاصد گردشگری استفاده می نمایند معمولا از طبقه بالای جامعه هستند، ضمن آنکه مقدار تردد در این بخش نیز محدود است.

صنعت حمل و نقل با چند مشکل روبرو است؛ یکی از اصلی ترین موارد به قیمت های دستوری برمی گردد که باعث شده هزینه تردد بین استانی گاه پایین تر از جابه جایی درون شهری یا سیستم های جابه جایی از طریق پیک در کلان شهری مانند تهران باشد. همین موضوع به کاهش انگیزه فعالان حوزه حمل ونقل تمایلی به حضور در این حوزه منجر شده است،

فرسوده بودن شبکه حمل ونقل جاده ای نیز مزید بر دلیل شده تا خرید بلیت اتوبوس به مصائب گردشگران بدل گردد و بسیاری ناامید از یافتن بلیت، سفر با وسیله نقلیه شخصی را انتخاب نمایند.

در حوزه حمل ونقل ریلی نیز شرایط مشابه است و بسیاری از گردشگر ها نتوانستند بلیت قطار تهیه نمایند، این گروه نیز به جمع حمل ونقل شخصی اضافه و باعث شدند آمار تردد در این بخش روند کاهشی داشته باشد. نتیجه چنین وضعیتی است که سبب شده ما در نوروز امسال با رشد 26درصدی تردد وسایل حمل ونقل شخصی در کشور روبرو باشیم.

منبع: گردشبان
انتشار: 14 فروردین 1403 بروزرسانی: 14 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4663

به "کاهش 26درصدی مسافرت با قطار و اتوبوس در نوروز سال جاری، مردم سفر با خودرو شخصی را ترجیح دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 26درصدی مسافرت با قطار و اتوبوس در نوروز سال جاری، مردم سفر با خودرو شخصی را ترجیح دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید