کشف بقایای روستای عصر برنز زیر یک دریاچه

به گزارش تور آسیایی ارزان، باستان شناسان در سوییس به بقایای خانه هایی از یک روستای عصر برنز در زیر یک دریاچه دست پیدا نموده اند.

کشف بقایای روستای عصر برنز زیر یک دریاچه

ایسنا: آرت نیوزپیپر، باستان شناسان بقایای یک روستا را در دریاچه لوسرن واقع در سوییس کشف نموده اند. بقایای این روستاها مدت ها در بستر گِلی رودخانه پنهان شده بود تا این که یک پروژه لوله کشی منجر به کشف نشانه هایی از وجود این روستا شد.

در مارس 2020، به دنبال کاوش در این دریاچه آثار سفالین و الوار کشف شدند که گروهی از باستان شناسان آن ها را به عنوان آثار ماقبل تاریخ شناسایی کردند.

با آنالیز دقیق معین شد این آثار به 1000 پیش از میلاد یعنی عصر برنز و زمانی که سطح آب دریاچه پنج متر کمتر از شرایط کنونی بوده تعلق دارند.

با ادامه کاوش ها در این محل و کنار هم گذاشتن شواهد کشف شده معین شد این الوارها درحقیقت بخشی از خانه هایی هستند که زمانی در کنار این دریاچه ساخته شده بودند؛ بنابراین می توان نتیجه گرفت لوسرن حدود 2000 سال قبل تر از آن چه پیش از این تصور می شد، ساخته شده است.

ساخت سکونتگاه های این چنینی در فاصله 5000 تا 500 سال پیش از میلاد رواج داشت. با توجه به سالم باقی ماندن آثار تاریخی ارگانیک همچون الوارهای لوسرن، مکان هایی که این آثار را در خود جای داده اند اطلاعات جدیدی درباره زندگی اروپایی ها در عصر برنز و عصر نوسنگی ارائه می دهند.

در سال 2011، بقایای خانه های ماقبل تاریخ اطراف آلپ به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1663

به "کشف بقایای روستای عصر برنز زیر یک دریاچه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بقایای روستای عصر برنز زیر یک دریاچه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید