کشف قلعه 600ساله زیر یک هتل

به گزارش تور آسیایی ارزان، باستان شناسان بقایای یک قلعه قرون وسطایی قرن چهاردهمی، از جمله یک خندق را کشف کردند که در زیر حیاط یک هتل تاریخی در فرانسه پنهان شده بود. جواهرات، چند قابلمه، تابه و قفل از جمله اشیائی است که با کاوش در این مکان به دست آمده و سرنخ هایی را درباره مردم اشرافی که نزدیک به یک قرن از قلعه استفاده می کردند به محققان ارائه کرده است.

کشف قلعه 600ساله زیر یک هتل

لایوساینس نوشت، در بهار 2023 بود که باستان شناسان موسسه ملی تحقیقات باستان شناسی فرانسه(INRAP) حیاط و زیرزمین های هتل لاگورس(Lagorce) را که در قرن هجدهم بر فراز خرابه های یک قلعه قرون وسطایی معروف به Château de lHermine ساخته شده بود، کاوش کردند. این قلعه که در ونس(Vannes)، روستایی در کرانه غربی منطقه بروتانی واقع شده است، به عنوان قلعه و اقامتگاه جان چهارم، دوک بروتانی، در سال 1381 میلادی ساخته شد.

بروتانی از قرن دهم تا شانزدهم میلادی، یک استان فئودالی قرون وسطایی بود که پس از اخراج وایکینگ ها از منطقه تأسیس شد. دوک نشین بروتانی که اساساً یک کشور کوچک بود، از طریق یک سلسله از دوک های موروثی اداره می شد. هنگامی که جان چهارم در سال 1365 میلادی به قدرت رسید، ساخت قلعه های مسکونی متعددی در سراسر بروتانی را آغاز کرد و قلعه هرمین به مقر دوک نشین تبدیل شد.

اما این قلعه فقط یک قرن مورد استفاده قرار گرفت و پس از اینکه نوه جان چهارم، مرکز دوک نشین را از ونس به مکانی دیگر منتقل کرد، متروک شد. پس از بازسازی هایی که در قرن های هجدهم تا بیستم صورت گرفت، این ساختمان به یک هتل، سپس به یک دانشکده حقوق و در نهایت به مجموعه ای از دفاتر دولتی بر فراز قلعه اصلی قرن چهاردهمی تبدیل شد.

باستان شناسان حین کاوش در حیاط هتل قدیمی، طبقه همکف اقامتگاه دوک را به همراه بقایای یک برج مشرف به یک خندق بیرونی پیدا کردند. این قلعه حدود 42 متر طول و 17 متر عرض و دیوارهای آن حدود 5.5 متر ضخامت دارد.

باستان شناسان در انتهای این قلعه، سرویس بهداشتی و لوله های زهکشی پیدا کردند که احتمالاً به سه یا چهار طبقه می رسید. آن ها با ادامه کاوش، اشیاء کوچکی مانند سکه و همچنین ظروف آشپزی مربوط به قرن 15 و 16 میلادی را کشف کردند.

کاوشگران همچنین با بررسی خندق، جواهرات، سنجاق، سگک و ظروف فلزی به همراه کلید و قفل نیز کشف کردند. دسترسی به قلعه از طریق یک پل چوبی بر روی خندق امکان پذیر بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 14 فروردین 1403 بروزرسانی: 14 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4666

به "کشف قلعه 600ساله زیر یک هتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف قلعه 600ساله زیر یک هتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید