کشف نقاشی های صخره ای 9 هزار ساله در میان ردپای دایناسورها

به گزارش تور آسیایی ارزان، ایلنا/ براساس آخرین خبر و گزارشهای منتشر گشته، کشف نقاشی های صخره ای 9 هزار ساله در میان ردپای دایناسورها صورت گرفت.

کشف نقاشی های صخره ای 9 هزار ساله در میان ردپای دایناسورها

یک مطالعه نو نشان می دهد که 9400 سال پیش شکارچیان در برزیل کنونی ده ها طرح نقاشی صخره ای را در کنار ردپای فسیل شده دایناسورها ایجاد کردند.

محققان سنگ نگاره ها و ردپای دایناسورها را که مربوط به دوره کرتاسه (145 تا 66 میلیون سال پیش) هستند، توصیف کردند. آنها فکر می کنند که انسانهای باستان به طور هدفمند نقاشی صخره ای را در کنار ردپای دایناسورها قرار داده اند، زیرا بسیاری از سنگ نگاره ها فقط 2 تا 4 اینچ (5 تا 10 سانتیمتر) از آثار فسیل شده فاصله دارند و برخی از طرح ها نیز به نظر می رسد که تصاویری از آثار چاپ شده باشند.

لئوناردو ترویانو (باستان شناس موسسه ملی میراث تاریخی و هنری برزیل) در این باره گفت: افرادی که این سنگ نگاره ها را درست کردند، کاملاً از ردپاها آگاه بودند و احتمالاً مکان را دقیقاً به خاطر آنها انتخاب می کردند. نمیتوان از حضور آنها چشم پوشی کرد.

سایت باستان شناسی که به عنوان Serrote do Letreiro به دره دایناسورها نزدیک است، منطقه ای حفاظت شده بوده که به خاطر صدها ردپای دایناسورهای فسیل شده اش مشهور است.

پژوهشگران از اوایل قرن بیستم از آثار فسیل شده دایناسورها در این منطقه اطلاع داشتند، اما براساس مطالعه نو، هنر صخره ای در این منطقه طی سالها به طور مختصر ذکر شده که آن هم در نزدیکی بین سنگ نگاره ها و مسیرهای دایناسور هرگز ثبت نشده بود.

منبع: همگردی
انتشار: 11 فروردین 1403 بروزرسانی: 11 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4607

به "کشف نقاشی های صخره ای 9 هزار ساله در میان ردپای دایناسورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف نقاشی های صخره ای 9 هزار ساله در میان ردپای دایناسورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید