28 حوزه صنایع نرم و خلاق معرفی گشت

به گزارش تور آسیایی ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، صنایع نرم و خلاق در برخی کشورهای توسعه یافته سهم بسیار قابل توجهی از تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص داده است. بر این اساس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، تلاش دارد تا با ترغیب هر چه بیشتر فعالان استارت اپی به فعالیت در این حوزه آنها را با مزیت های تاسیس شرکت خلاق آشنا کند.

28 حوزه صنایع نرم و خلاق معرفی گشت

پیش از این تنها 9 حوزه کلان به عنوان بخش هایی که در آن مجوز شرکت خلاق صادر می شود، وجود داشت. این تقسیم بندی 9گانه به گونه ای بود که همه طیف های صنایع نرم و خلاق را در بر نمی گرفت.

در دوره جدید ستاد با بررسی واقعیت های میدانی زیست بوم صنایع خلاق و فرهنگی کشور، راهبردی جدید اتخاذ کرده است. بر این اساس تعداد بخش های فعالیت شرکت های خلاق به 28 بخش مجزا رسید، هر کدام از این بخش ها نیز خود طیف وسیعی از مشاغل، نوآوری ها و زمینه های کار و فعالیت را در بر می گیرد.

انیمیشن و فیلم، بازی ویدئویی و موبایلی، تولید محتوای صوتی و تصویری، خدمات شهری و منزل، سلامت و سبک زندگی، فروشگاه و نمایشگاه، کتاب، تولید محتوا، چاپ و نشر، مالی، سرمایه گذاری، بیمه، مشاوره خدمات کسب و کار، پی نمایی (کمیک استریپ)، ملزومات پزشکی و تجهیزات توانبخشی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، واقعیت افزوده مجازی ترکیبی، آموزش یادگیری اشتغال، طراحی معماری و ساختمان، صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری، هنرهای تجسمی و نمایشی، کتاب چاپ تولید محتوا چاپ و نشر، رسانه های صوتی و تصویری، مد و پوشاک، گیاهان دارویی و طب سنتی، خدمات فناوری اطلاعات، خدمات شهری و منزل، حمل و جابجایی، تبلیغات و بازاریابی، خوراک و نوشیدنی، محیط زیست و انرژی، گیاهان کشاورزی دامپزشکی، خدمات زیرساخت توسعه کسب و کار صنایع خلاق، سایر صنایع خلاق و فرهنگی، نام 28 حوزه ای است که از سوی ستاد اعلام شده است.

فعالان خلاق، استارتاپها، شرکت ها، دانشگاهیان، پژوهشگران فعال و همه علاقه مندان در هر یک از این 28 حوزه می توانند برای تاسیس شرکت خلاق به دبیرخانه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1679

به "28 حوزه صنایع نرم و خلاق معرفی گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "28 حوزه صنایع نرم و خلاق معرفی گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید