آیا لینک و زلدا در بازی های تازه سری رابطه عاشقانه دارند؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، رابطه لینک (Link) و پرنسس زلدا (Zelda) همیشه در سرتاسر سری افسانه زلدا سوال برانگیز بوده است. این بدان معنا نیست که این دو نمی دانند چه احساسی نسبت به یکدیگر دارند، بلکه این هواداران هستند که نمی توانند درک کاملی از رابطه این دو شخصیت محبوب داشته باشند. رابطه این دو در بیشتر بازی ها مبهم بوده و این شامل جدیدترین بازی های مجموعه یعنی Breath of the Wild و Tears of the Kingdom نیز می گردد که معین نمی نمایند که این دو تنها دوست های صمیمی یکدیگر هستند یا چیزی فراتر از آن.

آیا لینک و زلدا در بازی های تازه سری رابطه عاشقانه دارند؟

دو نسخه آخر سری نقش آفرینی محبوب نینتندو، بازی هایی هستند که به خاطر آزادی عملی که بازیکن می دهند، به خود می بالند. البته این فلسفه فقط در گیم پلی اعمال نمی گردد. هیدمارو فوجی بایاشی (Hidemaro Fujibayashi)، کارگردان سری، بار ها اعلام نموده است که جنبه هایی از داستان به طور عمد مبهم گذاشته شده اند تا معمایی باشند که بازیکنان به حل آن ها بپردازند. از این نظر، به راحتی می توان رابطه عاشقانه زلدا و لینک را به عنوان چیزی مبهم در نظر گرفت که تفسیر هر کسی از آن فرق دارد. با این حال، شاید به طرز شگفت انگیزی، رابطه زلدا و لینک یکی از معدود مواردی است که بازی های Breath of the Wild و Tears of the Kingdom به صراحت آن را شرح می دهند.

رابطه لینک و زلدا در Breath of the Wild به صورت عشق افلاطونی آغاز می گردد. لینک به عنوان شوالیه نگهبان زلدا منصوب می گردد و نقش خود را صادقانه انجام می دهد. با این حال، زلدا از این ایده که به این شکل تحت نظر قرار می گیرد، ناراحت است و حتی آغاز به راهنمایی احساسات منفی خود به سوی لینک می نماید. وقتی گانون بار دیگر ظاهر می گردد، این به زلدا واگذار می گردد که قدرت خود را نشان داده تا یک بار دیگر تاریکی را از بین ببرد، اما کار او سخت می گردد. او متوجه می گردد که نمی تواند از قدرتش به درستی استفاده کند، مسئله ای که لینک هرگز نداشته است. لینک حتی شمشیر مستر را به راحتی از روی پایه اش بیرون می کشد و این باعث حسادت زلدا می گردد.

با گذشت زمان، زلدا می فهمد که می تواند به لینک اعتماد کند و چیز هایی را به او بگوید که هرگز نمی توانست به پدرش، یعنی پادشاه بگوید. مسئولیت زلدا روی شانه های او سنگینی می نماید و در این میان لینک به او یاری می نماید تا این مسئولیت برای او سبک تر گردد. از قضا، بدتر شدن اوضاع جهان برای اینکه اوضاع بین لینک و زلدا بهتر گردد، لازم است. وقتی بلاخره گانون از راه می رسد، قهرمانان زلدا نمی توانند کاری برای به زانو درآوردن این هیولا انجام دهند. پس از اینکه قهرمانان در نبرد سقوط کردند، لینک با هر چیزی که دارد مبارزه می نماید تا به تنهایی از پرنسس زلدا محافظت کند. زلدا برای لینک ابراز پشیمانی می نماید که قدرت نجات نزدیکترین همراهانش را ندارد و لینک تنها کسی است که برایش به جای مانده است.

در انتها، این میل زلدا برای محافظت از لینک است که باعث می گردد قدرت های نهفته خود را آزاد کند. درست قبل از اینکه لینک به وسیله گاردین شکست بخورد، شاهزاده زلدا وارد عمل می گردد و از قدرت خود برای نجات او استفاده می نماید. میل شدید زلدا برای دفاع از دوستش چیزی است که باعث شد قدرت او در نهایت بیدار گردد. از آن موقع به بعد، این دو پیوند بسیار نزدیک تری داشته ند. زلدا اعتماد عمیقی به لینک پیدا می نماید و سرنوشت خود را در دستان او قرار می دهد در حالی که قدرت گانون را در انتظار بیداری مجدد لینک مهار می نماید. پس از اینکه لینک در انتها به او یاری می نماید تا کالامیتی گانون را در انتها Breath of the Wild شکست دهد، زلدا و لینک وارد فاز جدیدی از صمیمیت می شوند.

یک دوره زمانی کوتاه و غیرقابل مشاهده بین رویداد های Breath of the Wild و Tears of the Kingdom وجود دارد که هرگز نشان داده نمی گردد، بلکه فقط به طور ضمنی به آن اشاره می گردد. با توجه به آنچه در روایت بازی آمده است، طی چند سال پس از شکست کالامیتی گانون، رابطه لینک و زلدا شکوفا شده است و آن ها ظاهرا با هم زندگی نموده اند. این موضوع در دفتر خاطرات او به نوعی ذکر شده و بر اساس اظهارات شهروندان روستای هاتنو نیز قابل استنباط است.

در واقع، اگر لینک به چاه پشت خانه قدیمی اش در Breath of the Wild برود، متوجه می گردد که زلدا یک آزمایشگاه تحقیقاتی در آنجا راه اندازی نموده است و حتی کش موی لینک را برای او گذاشته است. در دفتر خاطرات لینک نیز او شرح می دهد که چگونه مجموعه ای از لباس های نو را برای او در قلعه گذاشته است. کارهایی مانند نگه داشتن کش موی لینک و گذاشتن لباس های شسته شده تازه برای لینک، کار هایی نیست که فقط یک دوست ساده انجام دهد.

علاوه بر این، نوع اعتماد واقعی بین لینک و زلدا زمانی معین شد که زلدا به معنای واقعی کلمه جان خود را داد تا به اژد های نور تبدیل گردد، آن هم با این باور که لینک راهی برای شکست گانون پیدا خواهد نمود. او هیچ راهی نداشت که بداند لینک می تواند با یاری رائورو و سونیا او را بازگرداند، بنابراین این کار کاملا به عنوان یک عمل فداکارانه و راهی برای واگذاری همه چیز به دست لینک شناخته می گردد. دادن زندگی با این ایمان که لینک می تواند آن را ارزشمند کند، واقعا نشان از یک اعتماد خالص است که عواطفی جز عشق نمی تواند موجب آن شده باشد.

در Tears of the Kingdom، زلدا در خلال صحبت هایش با سونیا، زلدا چیزی جز خوبی در خصوص لینک نمی گوید و در این میان حتی سونیا می تواند احساس کند که احساسات زلدا نسبت به لینک بسیار عمیق تر از احساساتی است که نسبت به یک دوست می توان داشت. در واقع زلدا عشق خود را به لینک با کلمات زیادی ابراز نموده است، اما لینک هرگز کسی نبوده که سخن زیادی بگوید. با این حال، در خصوص احساسات او نسبت به زلدا، قطعا اعمالش مهم تر از کلماتش بوده اند.

در حالی که لینک همواره برای سرنوشت هایرول می جنگد، او بعلاوه برای محافظت از شاهزاده زلدا نیز مبارزه می نماید. اغلب اوقات، سرنوشت زلدا از سرنوشت هایرول جدایی ناپذیر است، اما مواقعی وجود دارد که لینک همه چیز را برای نجات شاهزاده زلدا به خطر می اندازد، حتی زمانی که خطری که زلدا را تهدید می نماید، تاثیری بر بقیه پادشاهی نداشته باشد. یکی از نمونه های اخیر آن در کات سین ابتدایی Tears of the Kingdom دیده می گردد. در این کات سین هنگامی که پرنسس زلدا پس از بیدار شدن گانوندورف به اعماق افتاد، لینک هیچ راهی نداشت که بداند چقدر در نجات پادشاهی هایرول از دست گانوندورف نقش اساسی ای خواهد داشت و به نظر می رسید که شیرجه زدن لینک بلافاصله در اعماق برای نجات زلدا، به جای اینکه صرفا وظیفه ای در قبال پادشاهی او باشد، یک اقدام برای حفظ امنیت او بود.

لازم به ذکر است از زمانی که الهه هیلیا، لینک را به عنوان شوالیه خود انتخاب کرد و شمشیر مستر بدست او افتاد، سرنوشت لینک و شاهزاده زلدا به هم گره خورده است. حتی زمانی که آن ها در یک رابطه عاشقانه نیستند، این دو همواره دوستان و متحدان نزدیکی در مبارزه با نیروهای تاریکی بوده اند. لینک همواره قهرمانی است که بازیکنان در نسخه های مختلف کنترل آن را بدست می گیرند و هیچ بازی در سری وجود ندارد که حداقل اشاره ای هرچند کوتاه به شاهزاده زلدا در آن وجود نداشته باشد.

این به خاطر این واقعیت است که آن ها چه عاشق و چه دوست، سرنوشتشان جوری است که باید در کنار یکدیگر باشند. این از آنجایی جالب تر می گردد که گاهی اوقات نسخه ای که از لینک و زلدا در یک بازی می بینیم با بازی های دیگر فرق دارد اما آن ها همواره مسیرشان به یکدیگر برخورد می نماید. در هر صورت می توان گفت که پیوند لینک و زلدا حتی از عشق هم قدرتمندتر است، زیرا در حالی که عاشقان اغلب می گویند که با یکدیگر خواهند بود تا زمانی که مرگ آن ها را از هم جدا کند، حتی مرگ هم نمی تواند لینک و زلدا را برای مدت طولانی از هم دور نگه دارد.

منبع: CBR

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5129

به "آیا لینک و زلدا در بازی های تازه سری رابطه عاشقانه دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا لینک و زلدا در بازی های تازه سری رابطه عاشقانه دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید