اتصال 1034 روستا به شبکه ملی اطلاعات

به گزارش تور آسیایی ارزان، در مراسم رونمایی از دسترسی 1034 روستا به شبکه ملی اطلاعات که به صورت آنلاین و برقراری تماس تصویری با روستای شهنیز از کهگیلویه و بویراحمد و روستای گلانه از کردستان برگزار گردید، این دو روستا به صورت نمادین به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت نسل سه و چهار متصل شدند.

اتصال 1034 روستا به شبکه ملی اطلاعات

بیژن عباسی آرند، مدیرعامل اپراتور ایرانسل در این مراسم اظهار کرد: ایرانسل به عنوان دومین اپراتور کشور یک شرکت مشترک با سهامدار خارجی و داخلی است که در سال 1384 پروانه اش توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات صادر شد. این اپراتور در حال حاضر با 89 درصد پوشش جمعیتی در کل کشور، 51 میلیون مشترک دارد که 37 میلیون از این تعداد، مشترکان اینترنت همراه هستند. در ایرانسل پهنای باند ملی نسبت به بین الملل، از درصد 27 به 73 برخوردار است.

وی با اشاره به نقش ایرانسل در اقتصاد دیجیتال گفت: ایرانسل سال گذشته سهمی 15 هزار میلیارد تومانی از اقتصاد دیجیتال داشته و ما در کوششیم از اپراتور دیتا به اپراتور دیجیتال تبدیل شویم. در دوران کرونا نیز کوشش زیادی برای دورکاری حداکثری به ایرانسل انجام شد.

عباسی آرند درباره اتصال روستاها به شبکه اینترنت نیز اعلام کرد: در حال حاضر 17 هزار و 920 روستا به 2G و 14 هزار و 265 روستا به 3G و 8796 روستا به 4G متصل هستند. همچنین تا کنون 200 سایت در جهت توسعه پوشش روستایی راه اندازی شده و بنا داریم در راستای اجرای پروژه USO تا انتها امسال، 410 سایت راه اندازی کنیم.

همچینن باقر صمدی، معاون دیجیتال مدیرعامل ایرانسل در ادامه با اشاره به سرویس های ارائه شده توسط ایرانسل اظهار کرد: پلت فرم های تعاملی از جمله پلت فرم های آموزشی، سرویس های ذخیره سازی ابری جهت نگه داری اسناد داده، حمایت از کسب وکارهای اقتصاد دیجیتال و سرویس خانه هوشمند که راه ورود به IOT در حوزه B2C خواهد بود، از جمله سرویس های جدید ایرانسل است.،ایسنا

بیشتر بخوانیم: شبکه ملی اطلاعات؛ گامی رو به جلو

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1096

به "اتصال 1034 روستا به شبکه ملی اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال 1034 روستا به شبکه ملی اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید