ادامه بارش ها ، انتظار صاعقه و سیلاب در استان های جنوبی

به گزارش تور آسیایی ارزان، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی از سمت غرب و شمال غرب به کشور، بارش ها در نقاط مختلف شدت یافته و تا دو روز آینده ادامه دارد. همچنین احتمال وقوع صاعقه و سیلاب ناگهانی در استان های جنوبی کشور دور از انتظار نیست، بنابر این هموطنان مراقب باشند.

ادامه بارش ها ، انتظار صاعقه و سیلاب در استان های جنوبی

به گزارش ایرنا، فریبا گودرزی روز شنبه گفت: با ادامه فعالیت سامانه بارشی شنبه و یکشنبه 4 و 5 آبان ماه بارش در سواحل شمالی کشور ادامه دارد، همچنین دامنه های جنوبی البرز در زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان و دامنه های زاگرس، بعضی مناطق شمال غرب کشور امروز بارش باران همراه با رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی خواهند داشت.

وی گفت: علاوه بر این مناطق در بخش هایی از اصفهان، یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان رگبار باران و رعد و برق داریم. امروز شدت بارش ها در لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر پیش بینی شده که احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، مسیل ها، سیلاب ناگهانی و وقوع صاعقه در استان های جنوبی دور از انتظار نیست.

گودرزی ادامه داد: دوشنبه موقتا بارش در شمال غرب کاسته می گردد و گستره بارش ها محدود به غرب، جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های البرز مرکزی خواهد بود. همچنین در بخش هایی از اصفهان، شمال فارس، یزد، کرمان و جنوب خراسان رضوی بارش ها پراکنده خواهند بود.

وی گفت: سه شنبه عمده بارش ها در شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر خواهد بود، نیمه شمالی کشور کاهش دمای بین 3 تا 5 درجه خواهد داشت، یکشنبه و دوشنبه در مناطق مرتفع و کوهستانی رشته کوه البرز و زاگرس بارش ها به شکل برف خواهد بود.

  • تهران باران و رعد و برق

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه نمود: تهران امروز بارش باران با احتمال رعد و برق و گاهی وزش باد و مه رقیق خواهد بود. کمینه دمای امروز صبح پایتخت 12 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به 16 درجه بالای صفر می رسد.

گودرزی گفت: جوانرود در کرمانشاه و چالدران در آذربایجان غربی با دمای صفر درجه و میناب 40 درجه بالای صفر، رودان در استان هرمزگان و زرآباد در سیستان و بلوچستان 39 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 497

به "ادامه بارش ها ، انتظار صاعقه و سیلاب در استان های جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بارش ها ، انتظار صاعقه و سیلاب در استان های جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید