افزایش جستجویی تلخ در میان کاربران ایرانی گوگل؛ مهاجرت!

به گزارش تور آسیایی ارزان، بررسی آمار جستجوی کاربران گوگل در کلیدواژه مهاجرت نشان می دهد در یک سال اخیر، از اوایل آگوست 2017 (مرداد 96) تا آگوست 2018 (مرداد 97) میزان جست وجوی کلید واژه مهاجرت افزایش قابل توجهی داشته است.

افزایش جستجویی تلخ در میان کاربران ایرانی گوگل؛ مهاجرت!

اوضاع اقتصادی در شرایط خاصی قرار گرفته و حالا از گوشه و کنار یه زمزمه تلخی را از سوی برخی دوستان، همکاران و حتی آشنایان خود می شنویم: بریم و مهاجرت کنیم.

بررسی آمار جستجوی کاربران گوگل در کلیدواژه مهاجرت نشان می دهد از اوایل آگوست 2017 (مرداد 96) تا آگوست 2018 (مرداد 97) میزان جست وجوی کلید واژه مهاجرت افزایش قابل توجهی داشته است. این افزایش جستجو در میان کاربران ایرانی گوگل در نمودار زیر قابل مشاهده است.

مسأله ای که می تواند هشدار جدی برای مسئولان باشد. چرا که مسائل اقتصادی و یا حتی چالش های اجتماعی و آزادی های فردی در داخل کشور ممکن است کاربران این جست وجوی تلخ را به مرزی از نا امیدی از شرایط امروز رسانده باشد که آنها فکر مهاجرت را در سر بپرورانند. جزییات بررسی این کلید واژه در گوگل نشان می دهد، تمام این سرچ ها با هدف شناخت از مهاجرت به کشورهای خارجی اجرا شده و ربطی به مهاجرت های داخلی ندارد. همچنین، کاربران در 5 استان تهران، البرز، قزوین، گیلان و زنجان بیشترین جست وجو را در کلید واژه مهاجرت داشته اند.

در تصاویر زیر موقعیت استانی کاربران در سرچ کلید واژه مهاجرت را مشاهده کنید؛

نکته قابل توجه دیگر مربوط به سرچ های مشابه مهاجرت در گوگل است. به طوریکه سرچ های مشابه ای همچون ؛ مهاجرت به روسیه ، ایسلند مهاجرت ، بهترین کشورها برای مهاجرت ، راه های مهاجرت به کانادا و مهاجرت به کویت دارای بالاترین میزان جست وجو در سرچ های مشابه هستند.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 517

به "افزایش جستجویی تلخ در میان کاربران ایرانی گوگل؛ مهاجرت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش جستجویی تلخ در میان کاربران ایرانی گوگل؛ مهاجرت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید